На очен лекар в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

На очен лекар в Канада

Мнение от survivor »

Като човек който няма абсолютно никакъв опит с очни лекари в Канада, сега просто се чудя какво да предприема в следната ситуация. Майка ми е тук за дълго време (тя не е постоянен жител и няма медицинска карта) и малко преди да пристигне й откриха глаукома. Взела си е капки от България за целия й престой, НО... тук трябва да й се следи очното налягане. И се чудя сега къде ли може да се направи такова изследване и от какъв точно от различните видове очни специалисти се прави. Знам че ако я заведа на офталмолог ще ме изпрати където трябва, само че не ми се иска да му плащам такса за преглед само за да ме прати да й измерят очното налягане ( а това е неизбежно). Тук освен офталмолози има и оптометристи. Та ще съм ви благодарна ако можете да ми дадете информация по въпроса. Ако можете да ми препоръчате и специалист от който сте доволни, също ще бъда благодарна. Имена на офталмолози също приемам :D
Предварително благодаря!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

във вторник ще питам моя очен лекар дали би го направил и какво би струвало и ще ти се обадя ;)

Иво
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Благодаря много! :D
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

може ли да питаш очния лекар дали приема , и при тях чака ли се отново , или е по-бързо?
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Ако е просто да ти измерят диоптрите - очен лекар има във всяка оптика, записваш си час (обикновено е след 2-3 дена). Здравната карта не ти покрива прегледа.
Ако е за нещо по-сложно не знам
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Мнение от pamelaa »

В New Look са мерили очно налягане на мъжа ми в рамките на прегледа. Не се иска здравна карта. Струваше към 50-60$ прегледа преди 1 г.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Благодаря на всички за отговорите!
New Look някаква оптика ли е? Всъщност единственият ми опит е с лещите на едното от децата. Прегледът е в кварталната оптика, не знам с какъв специалист - оптометрист или офталмолог, много е удобно, но за съжаление това не е проблем за който оптиката може да допринесе нещо и се съмнявам че ще ни приемат. В България можело да се провери само очното налягане срещу 5 лева. Тук естествено че ще е повече, ама ще съм много доволна ако се предлага такава услуга - човек просто да отиде и да си провери очното налягане.
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Re: На очен лекар в Канада

Мнение от Sunny boy »

survivor написа:Като човек който няма абсолютно никакъв опит с очни лекари в Канада, сега просто се чудя какво да предприема в следната ситуация. Майка ми е тук за дълго време (тя не е постоянен жител и няма медицинска карта) и малко преди да пристигне й откриха глаукома. Взела си е капки от България за целия й престой, НО... тук трябва да й се следи очното налягане. И се чудя сега къде ли може да се направи такова изследване и от какъв точно от различните видове очни специалисти се прави. Знам че ако я заведа на офталмолог ще ме изпрати където трябва, само че не ми се иска да му плащам такса за преглед само за да ме прати да й измерят очното налягане ( а това е неизбежно). Тук освен офталмолози има и оптометристи. Та ще съм ви благодарна ако можете да ми дадете информация по въпроса. Ако можете да ми препоръчате и специалист от който сте доволни, също ще бъда благодарна. Имена на офталмолози също приемам :D
Предварително благодаря!
Глаукомата е сериозно заболяване.Освен ослепяване може да доведе и до нещо по трагично.Най често Глаукома е предизвикана от периферна причина/underlying cause/ което най вероятно е диабет.Тепърва ще имаш много разходи и ще е добре да купиш здравна застраховка за майка си.Take care.

Treating acute angle-closure glaucoma
Acute angle-closure glaucoma is a medical emergency. When you come in with this condition, doctors may administer several medications to reduce eye pressure as quickly as possible. You'll also likely have an iridotomy, a laser procedure that creates a small hole in your iris so that aqueous humor can pass into the trabecular meshwork. Many doctors recommend an iridotomy on the other eye at a later date because of the high risk that its drainage angle will close as well.
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Мнение от pamelaa »

New Look e оптика - ниакава верига са. Най- добре влез и питай в някоя близка до вас оптика. Те ще ти дадат и по прецизно инфо.
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

.

Мнение от holy »

Да, и аз бих препорачала New Look. Преди 1 месец мъжит ми беше на преглед при тях, тъй като напоследък има проблеми при четене. Освен определяне на диопртите проверяват за астигматизъм, мерят и очното налягане. Струваше 55$ и няма нужда от здравна карта.
Поздрави и успех!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: На очен лекар в Канада

Мнение от sasho71 »

Sunny boy написа:
Глаукомата е сериозно заболяване.Освен ослепяване може да доведе и до нещо по трагично.Най често Глаукома е предизвикана от периферна причина/underlying cause/ което най вероятно е диабет.Тепърва ще имаш много разходи и ще е добре да купиш здравна застраховка за майка си.Take care.

.
не е много сигурно със таз здравна застраховка! Жената има пре-ексизтинг къндишънс и ако не дай си боже нещо се наложи по-скъпо, може и да я отрежат. Трябва сериозно да се подходи по въпроса и да се пита застр компания. При всички случаи ако се спомене за това заболяване застраховката ще е по-висока или въобще ще и откажат.
Добре ще е survivor да ни държи в течение и да си казва перипетиите понеже това ще е полезно за всички които канят родители тука, особено ако са с някакъв проблем здравословен.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Re: На очен лекар в Канада

Мнение от Sunny boy »

sasho71 написа:
Sunny boy написа:
Глаукомата е сериозно заболяване.Освен ослепяване може да доведе и до нещо по трагично.Най често Глаукома е предизвикана от периферна причина/underlying cause/ което най вероятно е диабет.Тепърва ще имаш много разходи и ще е добре да купиш здравна застраховка за майка си.Take care.

.
не е много сигурно със таз здравна застраховка! Жената има пре-ексизтинг къндишънс и ако не дай си боже нещо се наложи по-скъпо, може и да я отрежат. Трябва сериозно да се подходи по въпроса и да се пита застр компания. При всички случаи ако се спомене за това заболяване застраховката ще е по-висока или въобще ще и откажат.
Добре ще е survivor да ни държи в течение и да си казва перипетиите понеже това ще е полезно за всички които канят родители тука, особено ако са с някакъв проблем здравословен.
Застраховката ще е по висока,но това е единствения изход,защото сметките в бъдеще ще растат и колкото и висока да е застраховката си струва.Blue Cross оперират в цяла Северна Америка и са добър избор.По принцип не отказват даже, ако си имал stroke & heart attack.В крайна сметка всеки сам избира как да постъпи,така че само късмет в случая едва ли ще е достатъчен.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Застраховка имаме, ама това е при-екзистинг къндишън. Дори си носи лекарствата от България жената. Само трябва да следим налягането. Око излезе извън контрол - ще я водим на лекари тук. А иначе операцията ще си я направи в България, само да задържим положението до лятото. Благодаря още веднъж за отговорите!
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

survivor написа:Застраховка имаме, ама това е при-екзистинг къндишън. Дори си носи лекарствата от България жената. Само трябва да следим налягането. Око излезе извън контрол - ще я водим на лекари тук. А иначе операцията ще си я направи в България, само да задържим положението до лятото. Благодаря още веднъж за отговорите!
Застраховката винаги може да се ъпдейтва.Става дума за малко повече пари,а по някога не.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Ами ще видим какво й е състоянието и дали ще се налага скъпо лечение. Ако се налага много скъпо лечение май ще се купува билет до България. Аз на застрахователи хич нямам вяра и предпочитам ако мога да се занимавам минимално с тях. Често казано, радвам се че не сме в Щатите, че там брадвата е още по-голяма.
Публикувай отговор