Кабелна телевизия - Видеотрон

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Кабелна телевизия - Видеотрон

Мнение от Rall »

Здравейте, преди известно време си разклоних кабела за интернета към телевизора и гледам около 6-7 програми с добро качество без да съм абониран за кабелна телевизия. Телевизора открива още около 10 канала но ка4еството е много лошо и на снежинки. Не прилича на кодиран сигнал а просто се едно сигнала е много слаб. Дали има начин това да се оправи с някакъв филтър или усилвател?
Благодаря предварително
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

А кои са програмите и в кой град си?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

.

Мнение от holy »

Начинът е да се абонираш :D
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

имаш само няколко канала, предполагам само първите шест и каналите > от 50, защото има филтър който спира сигналът (просто след като си абониран само за интернет тиви-то не ти се полага)
ако знаеш къде е разпределителната кутия, и ако тя н е затворена разбира се, може да го махнеш, и гледай да не те хванат :wink:
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

Мерси за инфото , ще се въздържа да отварям кутията засега :D
Иначе гледам - Global quebec, Canal savoir, CTV, TLC,CMT,Mauntain lake,APTN,C-pac,CBC и ТВ5 ама без звук и още 3 ама не им знам имената само некви иконки имат.
В Quebec съм.
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thehellgirl »

Искам да ви попитам някой в Канада хваща ли БУЛСАТКОМ или ITV Partner, тъй като мои приятели си купуват от БГ приемници и си ги инсталират в други държави в Европа, но няма кой да попитам за Канада ....
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от emimilanova »

Няма начин да стане в Канада.
Nonika

Мнение от Nonika »

Rall ето ти една идея.
Купувате си ресивър и сателитна чиния и така вече ще можете да гледате над 1000 програми с кристално качество без да плащате и 1 цент. Как ти се струва?
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Rall написа:Мерси за инфото , ще се въздържа да отварям кутията засега :D
Иначе гледам - Global quebec, Canal savoir, CTV, TLC,CMT,Mauntain lake,APTN,C-pac,CBC и ТВ5 ама без звук и още 3 ама не им знам имената само некви иконки имат.
В Quebec съм.

Това най вероятно са канали които се предават по въздуха/Air /.Някои тв нетуъркс в Канада и Америка още излъчват по въздуха :wink: най вероятно в блокът ти има въздушна антена които са стандартни при строителството от преди време.Ако сложиш стайна антена сигурно ще "хващаш" с по добро качество :wink:
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

Здрасти, на всички и пак благодарско за съветите.
За съжеление нема каде да бодна сателитна чиния пък и 1000 канала много ще ми доиде :D
Иначе сигнала за програмите които гледам си идва баш по кабела но предполагам, че Agi е напълно прав вероятно има филтър който блокира някакъв диапазон на честотната лента и за т'ва имам замо първите няколко канала. Как и да е аз и тех без това много не ги гледам само за Дискавъри и Нешънъл Джиографик ме е яд. Карай нема страшно исках само да знам дали нема некав лесен и прост метод да усиля сигнала ама явно нема.
Мерси и весел тридневен уикенд :beer: :beer: :beer:
Аватар
Sote
Мнения: 184
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 3:59 pm
Местоположение: Aeroporta na Montreal

za filtyra

Мнение от Sote »

Za internet ili samo za ILICO ima filtyr -kazva se PC filtyr -puska samo 5-6 programi za da :zahape6: da te privlekat kato klient. A be ba4kahme i vyv Videotron ta ako imate vyprosi pitayte.Kat slagate spliter pravete dobra vryzka ina4e signala za Interneta 6te go precakate.Hayde sorry za latinicata ama genata otkaza da instalira na6ta azi-buki-vedi :D
"В живота не винаги можем да имаме това, което искаме,но нищо не се знае"
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

Sote щоm си работил за видеотронци знае^ че винаги иmа филтър за аналоговият сигнал (освен ако не си абониран), е понякога техникът го мързи да го сложи. И със сплитерите верно вни,авайте не си купувайте такива оt доларамите и гледайте да са 2 way винaги
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
Публикувай отговор