Още ли си харесвате емигрантския квартал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Още ли си харесвате емигрантския квартал?

Мнение от ablood »

Преди около година, като стана дума за емигрантските квартал, сума ти народ скочи да ги защитава: колко били удобни от транспортна и икономическа гледна точка, как точно на тяхната улица черните не били чак толкова много, или, че отпадала необходимостта от коли.
Та колко от тези защитници все още живеят в CDN, NDG и подобните?
И колко от тях са се измъкнали, започвайки да изтъкват безкрайните предимства на новия "бял" квартал?
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Какво е "емигрантски квартал"? :shock:
Let it go...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

По какво да познаем, че живеем в емигрантски квартал?

Повечето от съседите ни са родени извън северна Америка.
В кварталния супермаркет има специални табели, напомнящи да не се изкарват количките от паркинга.
Около касите на същия магазин е отрупано със стока, която клиентите в последния момент са решили, че не искат.
Чуваме шумна реч, на всякакви езици, по всякакво време на денонощието.
Напролет, когато се стопи снега, се виждат повече боклуци, отколкото бетон и трева.
В кварталната плаца всичко е на промоция.
В същата тази плаца повечето зимни дрехи са под $100.
Стоките в повечето магазини са предназначени за определени етнически групи.
Средната продължителност за рентване на апартамент около вас е 2.5 годинини и навсякъде има обяви за преотдаване.
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Re: Още ли си харесвате емигрантския квартал?

Мнение от Sunny boy »

ablood написа:Преди около година, като стана дума за емигрантските квартал, сума ти народ скочи да ги защитава: колко били удобни от транспортна и икономическа гледна точка, как точно на тяхната улица черните не били чак толкова много, или, че отпадала необходимостта от коли.
Та колко от тези защитници все още живеят в CDN, NDG и подобните?
И колко от тях са се измъкнали, започвайки да изтъкват безкрайните предимства на новия "бял" квартал?
Що питаш байно :lol: Ще им правиш карта ли :wink:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Харесва ми как да не ми харесва. Дори е малко да се каже, че го харесвам, направо си го обичам, обожовам го даже.

До момента в който се преместя на ново място. Тогава ще го презирам и всички онези, които продължават да живеят в него.
А като стана горд собственик на къща (кондо) направо ще го намразя и всичко което ми напомня дори и малко за него.

Познах ли? ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Linko написа:Харесва ми как да не ми харесва. Дори е малко да се каже, че го харесвам, направо си го обичам, обожовам го даже.

До момента в който се преместя на ново място. Тогава ще го презирам и всички онези, които продължават да живеят в него.
А като стана горд собственик на къща (кондо) направо ще го намразя и всичко което ми напомня дори и малко за него.

Познах ли? ;)
Както е казàл народа: "Пази боже сляпо да прогледа!" :wink:

Да бъдем докрай акуратни по-скоро се казва имигранти отколкото емигранти :)
Изображение
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

mborodin написа:
Linko написа:Харесва ми как да не ми харесва. Дори е малко да се каже, че го харесвам, направо си го обичам, обожовам го даже.

До момента в който се преместя на ново място. Тогава ще го презирам и всички онези, които продължават да живеят в него.
А като стана горд собственик на къща (кондо) направо ще го намразя и всичко което ми напомня дори и малко за него.

Познах ли? ;)
Както е казàл народа: "Пази боже сляпо да прогледа!" :wink:
+1
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

.

Мнение от holy »

Такава тема ми се вижда доста глупава и като, че ли целта на автора и е да си чеше езика във форума. Интересно :?, ако не съм права какво ли може да цели такова заглавие...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Темата си'й абсилютно "ентелегентна", и си нема нищу обшу с чиесани на изикъ, ами искъм да си обугатим култъратъ!
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Живял съм и в КДН и в НДГ,по настоящем имам дуплекс и живея на Ил де Сьор ,обаче скуката и стерилноста на квартала не ме кефи ,даже и от факта ,че е най градския и баровски в целия Монтреал.Бях по Cool в изредените от автора на темата емигрантски квартали където животът е жив,но все пак съм в центъра на града и не мога да си представя как живеете в селските квартали на Лавал и Южния бряг заобиколени от местния реднек и позамогнали се афроазиатски селяндури. :lol:
------------------
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

Мнение от holy »

:)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

CFS 801 написа:Живял съм и в КДН и в НДГ,по настоящем имам дуплекс и живея на Ил де Сьор ,обаче скуката и стерилноста на квартала не ме кефи ,даже и от факта ,че е най градския и баровски в целия Монтреал.Бях по Cool в изредените от автора на темата емигрантски квартали където животът е жив,но все пак съм в центъра на града и не мога да си представя как живеете в селските квартали на Лавал и Южния бряг заобиколени от местния реднек и позамогнали се афроазиатски селяндури. :lol:
------------------
Хехехе... е това беше готино, злобно забиване :D

Има един черен на 250м от мен с две нови европейски SUV-та в двора на палатчето си. Отивам да му кажа, че е позамогнал се афроазиатски селяндур, и че ми е изключително неприятно, че живея сред такива кат' него. :lol:
Упс? Аз всъщност с какво съм по-добър от него? Бие ме отвсякъде като имот, коли, кариера и пари. Освен ако не се окаже наследствен аристократ.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

НЕ, не го харесвам, не го обичам Скобелева майка/Кайсиева градина/Люлин 6 винаги ще останат дълбоко в сърцето ми и нищо не може да ги разкара оттам :D
да се включа и аз по темата но от друга гледна точка. Две години живях в емигрантски квартал в Люксембург, сега в скъп в Брюксел ако утре ми предложат да избирам вземам веднага емигрантския...
...мразя мастика без айрян...
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

да , харесвам си го и ако не ми увеличат наема драматично , не го сменям .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Да и аз си харесвам моя квартал и така вече повече от 3 год. Ако някой ми продаде нещо евтино в него хич не мърдам от тук :wink: :lol: .
Заключено