Ех, няма да има вече Доларама :)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Ех, няма да има вече Доларама :)

Мнение от krimon »

La chaîne de magasins Dollarama offrira des articles à 1,25 dollar, 1,50 dollar et deux dollars. C'est à cause de l'inflation que la chaîne, fondée en 1992 à Matane, a dû prendre cette décision.
http://lcn.canoe.ca/lcn/infos/regional/ ... 81228.html
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Няма лошо. Ще започнем да си купуваме по $2 някои неща дето до сега си купувахме от другите магазини по $5.
Надявам се, че част от нещата ще си останат $1
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Kримке, вместо да пускаш тъпи теми за изпражнения и доларами , не би ли било по-добре да напишеш нещо за твоя колега от БАН проф. Георги Китов , Бог да го прости , който бе погребан днес , или поне да изкажеш съболезнования , или не знаеш, че е починал?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

лека му пръст, дано да отиде в по-добър свят :(

п.п. ама не ми е изобщо колега, още повече пък от БАН

п.п.п. А темите за доларамата и кравешките лайна са базови! И насъщни!
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
danielle

Мнение от danielle »

Нищо бе, нали има Wallmart
Те, цените там, са около на Долармата... само дето го раздават по-добро качество, ужким :P
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Добре де , някой може и да си купува насъщния от доларама , но в тази провинция за отопление базово се разчита на Хидрокебек , е може и да има изключения , но все пак тук не е Албърта , липсва суровина , остава да познаваш някой който ги е внедрил в строителния бизнес . П.с. А под ,,колеги от БАН,, имах предвид общата ,,шапка,, , а не съвместна работа и проекти с покойния професор.
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Има и други, примерно:
http://www.dollargiant.com/dollar_giant_aboutus.html
***
В Калгари енергията за вкъщи може да си я купуваш поне от 3 различни фирми. Иначи жиците и тръбите са същите, но сметките пристигат от разл. фирми. Има и известна разлика в цената.
Kategat
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Юли 18, 2005 3:22 am

Мнение от Kategat »

Би било едно много умно решение да се затвори Доларамата-не $1, не $2, ами и 1 цент не бих дала за боклуците дето се продават там, да ми ги подаряват не бих ги взела . Ако питат мен и Wallmart трябва да го затворят (напомня ми на Илиенци в първите си години, само дето е в затворено помещение, но иначе се продават същите боклуци със съмнителен произход, а качеството е под всякаква критика. А за дрехите и обувките там нямам думи-същите парцали като на Илиенци, само че в стил 80-те). Минавам 1-2 годишно в тези магазини за опресняване, минавам покрай рафтовете, разглеждам-и нямам обяснение защо са тия опашки в магазина и какво толкова купува тоя народ. Eдинствено преди 1 год съм си купила някакви магнитчета от Доларамата-сигурно в период на безумие:-), но не вярвам на хладилника, дето са лепнати- да му стане нещо, но.... ако имах възможност сега-и тях бих ги върнала.
За съжаление тези магазини само ще си увеличат цените, но няма да изчезнат.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Хайде да направим един списък с незаменими доларамски боклуци:
1. Ножици (имам 5 в кухнята и още толкова в мазето и гаража)
2. Дървени бъркалки за кафе (над 100 на месец)
3. Еднократни чашки за кафе (над 200 на месец)
4. Датски бисквитки (винаги трябва да имам няколко кутии в колата за задръствания)
5. Пликове ziplock
6. Алуминиеви тави за еднократна употреба
7. Препарат за миене на съдове (всъщност е за само за колите)
8. Masking tape
9. Спирт за почистване и дезинфекция
10. Памук
11. Желирани червейчета (маниашки са)
12. Книжки за оцветявана (или изпонакъсване)
13. Всякакви Химикалки, моливи, пастели, маркери и то на пакети по няколко.
14. Играчки за ваната (почти всеки път трябва да е различна)

Сещайте се за още необходими боклуци, които в другите магазини са в пъти по-скъпи, без да са по-добри!
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

:D :D :D
На погнусените "аристократки" бих могъл да кажа, че много от стоките в тия магазини са абсолютно същите, каквито се продават и по-представителните канадски магазини. Влизал съм в такива магазини, както и в Уол-март през предния и през задния вход.

Е, всеки е свободен да си повдига самочувствието както желае, в това число и пазарувайки в по-скъпи снобарски магазини. Защото другият източник на висок стандарт в Америка е високото потребление... :beer:
Kategat
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Юли 18, 2005 3:22 am

Мнение от Kategat »

7George написа::D :D :D
На погнусените "аристократки" бих могъл да кажа, че много от стоките в тия магазини са абсолютно същите, каквито се продават и по-представителните канадски магазини. Влизал съм в такива магазини, както и в Уол-март през предния и през задния вход.

Е, всеки е свободен да си повдига самочувствието както желае, в това число и пазарувайки в по-скъпи снобарски магазини. Защото другият източник на висок стандарт в Америка е високото потребление... :beer:
Нито съм аристократка , нито съм погнусена-просто не виждам нищо интересно, което да си купя от там. Имам си всичко належащо, и не ми се налага да ходя дори и до по-скъпи снобарски магазини. Кои са те в Канада всъщност? Нещо не си падам по шопинга-където и да е по света.
От списъка на Ablood:
1.Сигурно съм си ги донесла от БГ-тук не съм купувала
2. не ползвам такива-какво има да му бъркам на кафето
3. Не пия кафето си в такива чаши-просто нямам този навик
4. Ям си само домашните бисквити, в противен случай-само шведските Ana`s-взети от IKEA
5. Ползвам такива-но купени от някой друг магазин, където пазарувам храна
6. Имам си германски тави. Тези от Доларамата ми изглеждат като за еднократна употреба-сигурно се огъват и почва да пука метала при висока температура:-)
7. И това го купувам от друг магазин-предпочитам препарата да има приятна миризма докато си мия чиниите, а не да ми дъха на китайски парфюм
8. Това пък за какво ми е
9. Не ми е потрябвало такова нещо досега в къщи; само за работа в лаб
10. Това пък защо- е щом имаш спирт, трябва да имаш и памуче
11. Абе не знам-не съм видяла една храна в тия магазини дето да има срок на годност, а и не ям желирани червеи-дори не съм видяла че продават.
12. Нямам деца, но звучи добре-книгите са си книги, независимо откъде са купени
13. Май и това съм си го донесла с багажа от БГ.
14. Нямам коментар по този въпрос:-)))

Все едно-сигурно за разни дреболии, подобни на които споменава Ablood може и да си струва да си купуваш оттам, ама все пак мнението ми е че повече от стоката им е некачествена и нескопосана-не само на Доларама, на повече от 50% от магазините в Канада, а и не само. Явно се цели просто да има постоянна покупателност и движение на стока-постоянен поток на пари, хора и ненужни предмети. Купуваш си днес нещо, и утре отиваш пак за същото-защото предишното се е скъсало, счупило...или е неизползваемо поради недомисления дизайн...Може и да съм старомодна, ама все още ползвам миксера на баба ми, който е купила от Германия преди повече от 25 години-и все още работи-ей на това му викам аз качество.
Някой нещо много лично е взел коментара ми...Това си е моето мнение, никой не ангажирам с него....
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

ablood написа:Хайде да направим един списък с незаменими доларамски боклуци:
...............
11. Желирани червейчета (маниашки са)
12. Книжки за оцветявана (или изпонакъсване)
...............
14. Играчки за ваната (почти всеки път трябва да е различна)
леле ще ме умориш човек
:rotfl: :dent:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Мнение от silvestur »

Хайде да направим един списък с незаменими доларамски боклуци:
...............
11. Желирани червейчета (маниашки са)
12. Книжки за оцветявана (или изпонакъсване)
...............
14. Играчки за ваната (почти всеки път трябва да е различна)
Аз пък напълно те разбирам :rotfl:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ДА, тази тема наистина стана интересна благодарение на Kategat и ablood. :roll:

Иначе мнението ми се припокрива с това на 7George :beer: :beer:

Като се говори за еднократни тави, става въпрос за алуминиевите плоскости, които служат за поддържане на чистотата на печката, и които се продават на тройна и четворна цена в супермаркетите.

"Консумативни" материали като памук, салфетки, почистващи средства /вкл. спирт, прекрасната микрофибърна кърпа/ - незаменимо място е Доларамата. Купувам си всяка пролет пръст за цветята и саксии - винаги най-евтино. Сещам се за моливници, подложки 100% памук за масата, албуми за снимки, малки дървени/метални рамки, декорации за празници и за къщата ... какво ли още не.

Същото ми е мнението за Уолмарт - там можеш да си купиш на двойно и тройно по-ниска цена почти всички консумативи, които в обикновените магазини си купуваш: шампоаните са същите, пастите за зъби, водата, училищните пособия /почти всички що се отнася до тетрадки, папки и т.н./, котешката храна ...

За техника, дрехи, храна - тези два магазина са просто абсурд.

А Доларамата е и източник за подаръчета за детски рожден ден, картички, скрачбук или "направи си сам". Просто само, който няма въображение, не може да намери нещо интересно там. Децата са си направили подарък прекрасни прес-папиета, които са гравирани отвътре с различни фигурки. Купуват си от там и ПИФ само за 1 долар /в книжарниците струва 7 долара без таксите/ ... :D
Последно промяна от krimon на Съб Сеп 20, 2008 7:50 am, променено общо 1 път.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

[quote="Kategat"]Би било едно много умно решение да се затвори Доларамата-не $1, не $2, ами и 1 цент не бих дала за боклуците дето се продават там, да ми ги подаряват не бих ги взела . Ако питат мен и Wallmart трябва да го затворят (напомня ми на Илиенци в първите си години, само дето е в затворено помещение, но иначе се продават същите боклуци със съмнителен произход, а качеството е под всякаква критика. А за дрехите и обувките там нямам думи-същите парцали като на Илиенци, само че в стил 80-те). Минавам 1-2 годишно в тези магазини за опресняване, минавам покрай рафтовете, разглеждам-и нямам обяснение защо са тия опашки в магазина и какво толкова купува тоя народ. Eдинствено преди 1 год съм си купила някакви магнитчета от Доларамата-сигурно в период на безумие:-), но не вярвам на хладилника, дето са лепнати- да му стане нещо, но.... ако имах възможност сега-и тях бих ги върнала.
За съжаление тези магазини само ще си увеличат цените, но няма да изчезнат.[/quote]

Пепел ти на езика,какви са тия приказаки :shock: . Аз пък ходя там и всичките мои познати и приятели също /на някои даже им е любим магазин,лошо няма одобрявам /. И колкото пъти съм ходила за годините не съм видяла нито веднъж да канят за да влезеш в него, тъй ,че не ходи на сила никой не викат. Айде всичо ви най и приятно пазаруване в Доларамите :wave2: :haplio:
Заключено