Ех, няма да има вече Доларама :)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Аз не разбрах и кламерите ли си си донесла от България?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

абе ти защо питаш, не разбра ли? Всичко или го има от България, или от дядо, или от баба, или от скандинавските страни, или пък там още по на север, дядо Коледа и джуджетата. Те качествено работят. Това миксери, кламери, химикалки, жилетки, покривки с неканцерогенна боя, фенерчета (какви бяха там, специални)

Нема лабау тука.
Само мъжа не разбрах откъде го носи. :lol:


а и вие ядете ли ги тия химикали, телбодове и кламери.
Аз миналата година драснах няколко реда, то мастилото исъхна, ама не ми и трябва друг химикал .. а кламери не ползвам, щото СВ-то ми се събира на една страница, то не че пускам такива де.
Важното е повечко планини да има наоколо, и повечко кучета, да плашат вълците, че иначе на селу истрашну.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Kategat
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Юли 18, 2005 3:22 am

Мнение от Kategat »

Абе като ви гледам какво сте скочили всички-не знам кой е комплексирания. Щом живота ви зависи и въображението ви се завихря само от рафтовете на магазини тип "Доларами" и въобще от магазини и стоки-нямам думи.
А това, че четете постингите ми както на вас ви се иска да звучат-това е друга тема. Такива са ви вижданията, такова ви е мисленето.
Не съм визирала никъде, че Скандинавието, някакви си бисквити или нещо друго е някакъв еталон. Въобще няма и да седна да правя реклама на каквото и да било. Не се притеснявайте-и там и тук-такива като вас дето никога не си задават въпроси, а сляпо ходят с тълпата-колкото искаш. Общо взето действате на принципа-"щом не го знам или не го разбирам-значи не съществува".
И въпроса не е в това кой от къде и какво си купува (то е ясно че всички искаме или не -ни се налага), но не е лошо да бъдем малко по-критични към това, което се бълва всекидневно и ни замазва очите от съществените проблеми; ако можем да ограничим, това което ни трови всекидневно-защо не ?!; и да бъдем по-отговорни както към собственото си здраве, така и към това на нашите поколения. Че то ако всички мислят като вас-то мога да ви кажа нищо няма да сте оставили за внуците си.
А колкото до канцеларските материали-извинете ама кой си пише вече СВ-то с химикал, и какво защипвате с тия кламери толкова-пак ще повторя-според моето мнение 1 пакетче кламери, карфици и тем подобни джунджурии стигат за цял живот.
А ти Кан Тангра си мери думите, защото аз не виждам никъде в тези постинги да съм дал на някого квалификация или да съм обидила. Просто съм изразила мнението си-не ви карам да се съгласявате. А това, че споменах няколко пъти тия 100% памучни покривки на Кримон, то е защото тя ми се видя най-ентусиазирана от "големите" си покупки. Те на китайците не им пука какви материали и химикали ползват, важното е търговийката да върви-кой умира, от какво умира-то толкова народ-надали забелязват, а като гледам не им пука много. Ама Кримон е една, българка, наше момиче :wave2: -деца има,семейство гледа-просто е по-добре да не бъде толкова наивна.

А пък ти Кан Тангра отиди и си отвори малко органичната химия и след тови си прегледай и биохимията, вземи малко да помислиш-може и да ти светне защо се препоръчва да не си купуват стоки от подобни магазини. И защо особено на родителите не се препоръчва да купуват дрехи и играчки на децата си от там? И направо ще умра от смях като някой се изкаже, че нещо е канцерогенно само като се яде. Да си чувал случайно, че през кожата също могат да проникнат? А ми е интересно-тия покривки къде седят, и на тях не си ли слагате и вилиците и лъжиците, с които ядете? И я ми кажете честно-колко години вече държите водата и сокчетата на децата си в бутилки с BPA, и дори не сте разбрали, че са опасни. Само защото не сте си направили труда и не сте били любопитни да погледнете на дъното -да се поинтересувате тия цифрички изписани отдолу какво значат? А като спомена за радиоактивност Кан Тангра-ако взема да мина в Доларамата с Гайгер-Мюлеровия брояч-ще има да "пука" яко. :lol:
Скоро четох някакъв форум обсъждащ генно модифицираните организми-и там такива като вас скочиха на един дето им обяснява как специфични гени от риба се взимат и се трансформират в домат-за да издържа на топло и влажно-и те: "не, демагогия е това, не е възможно животински гени да се прехвърлят в растения". Каква демагогия бе, всеки ден се правят такива неща. Та и вие така-малко наизуст си говорите.
Няма въобще да отварям дума за храната...че съвсем ще скокнете :wink:
В тоя форум като не знаете какво да кажете-и почвате със старите теми-то не беше CV-та, пък кой какъв е, пък какво работи, пък кой университет завършил, колко титли имал пред името си, пък кой как си донесъл мъжа/жената...-явно вие преценявате хората само по някакви за мен абсолютно несъществени белези. То и за това все едни и същи пишат, и сами си отговарят, и нещо си лицемерничат...
И като ви гледам то пък всички много сте градски. Пък като сте и в Канада-вече съвсем друго е нали? Сигурно съвсем ви се вдигна самочувствието?
Не виждам нищо лошо в селото-тамън далеч от суетата и "Доларамите", които създават само едни консуматори и един постоянен излишен поток на енергия, хора и пари. А и съм сигурна, че нашите баби и дядовци са били доста по-качествени хора от нас-доста по-принципни, морални и ЗДРАВИ.

Нека вдигнат ако ще и десеторно цените в тия магазини-тамън като влизате да си купувате нещо, ще отделите повече време да се замислите-абе аджеба това трябва ли ми и не мога ли да мина и без него, и няма да правите всяка година гаражни разпродажби за да си разчиствате къщите от насъбралите се натурии и да освобождавате място за новите.

Абе между другото Тери Гилиъм във филмите си "12 маймуни" и "Бразилия" много добре е представил обществената матрица и как работи. Та няма страшно-всички сме в нея. Ама някой са по-навътре....
"Може и в самия център на цивилизацията да живееш и пак да отгледаш някоя кукувица в гнездото си"
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Kategat написа:А това, че споменах няколко пъти тия 100% памучни покривки на Кримон, то е защото тя ми се видя най-ентусиазирана от "големите" си покупки. Те на китайците не им пука какви материали и химикали ползват, важното е търговийката да върви-кой умира, от какво умира-то толкова народ-надали забелязват, а като гледам не им пука много. Ама Кримон е една, българка, наше момиче :wave2: -деца има,семейство гледа-просто е по-добре да не бъде толкова наивна.
Кате, не се тревожи, изхвърлих покривчиците тутакси след като прочетох постинга ти вчера! Сега съм сигурна, че няма да умра от рак! И това благодарение на теб :wave: Да си жива и здрава, затова сме българите да си помагаме - като има някой разбирач, да обясни на другите как стоят нещата :beer: :beer:
Kategat написа: И като ви гледам то пък всички много сте градски. Пък като сте и в Канада-вече съвсем друго е нали? Сигурно съвсем ви се вдигна самочувствието? :wink:
Не виждам нищо лошо в селото-тамън далеч от суетата и "Доларамите", които създават само едни консуматори и един постоянен излишен поток на енергия, хора и пари. А и съм сигурна, че нашите баби и дядовци са били доста по-качествени хора от нас-доста по-принципни, морални и ЗДРАВИ.
Що го дириш в Канада - всеизвестна с консуматорското си общество :roll: а как си със самучувствието ? :wink:

Не ми се започва изобщо коментара за нашите баби и дядовци как били по-качествени ХОРА, по-принципни, морални и здрави, но просто не мога да го пропусна : ти в кой век живееш :shock: - Хич не се извинявам, но това, което пишеш са свободни съчинения на тема назад към природата по Русо :wink:

Защо не ни кажеш къде пазаруваш храна, дрехи, техника в Канада ? А в България ? При баба си на село ? Това наистина ще бъде полезно за тези, които решат да се отърват от матрицата и робството на цивилизацията ?

Не по-малко любопитно е да обясниш "качествеността" на нашите баби и дядовци в сравнение с нас (тема за дисертация) :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Kategat, ти си изключително интересен събеседник. Включвай се в повече теми!
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

Kategat написа: Доларамата е отражение на нашето общество. Е такава ни е екологията на поведение и мислене-купуване, консумиране, изхвърляне и на другия ден всичко това пак отново.
Мда консуматорско общесво сме. Инересува ни собстения задник и не виждаме по-далеч от носа ни и не ни итересува какво ще стане след 20 години. Жалко е ,ама скроро това мислене няма да се промени.

Абе не разбрах какво е това реване за Доларамата. Нали няма я затварят, просто същите боклуцу ще ги копувате малко по-скъпо. Инфалция явно ...
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Kategat
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Юли 18, 2005 3:22 am

Мнение от Kategat »

krimon написа:
Кате, не се тревожи, изхвърлих покривчиците тутакси след като прочетох постинга ти вчера! Сега съм сигурна, че няма да умра от рак! И това благодарение на теб :wave: Да си жива и здрава, затова сме българите да си помагаме - като има някой разбирач, да обясни на другите как стоят нещата :beer: :beer:
Ех, Кримон, Кримон-пак си започна старата песен. Не съм "разбирач" в смисъла, който го ползваш-а и не е нужно. Не е голяма работа да сметнеш колко е 2+2...А за покривчиците-твоя си работа какво ще ги правиш...може и да са ок, ама може и да не са-риска за ползването им си е твой.
krimon написа:Що го дириш в Канада - всеизвестна с консуматорското си общество :roll: а как си със самучувствието ? :wink:
И името на „Канада„ май в постингите поизползвах като нарицателно-все едно къде си-разлика вече почти няма. А за самочувствието ми-не се притеснявай-но определено то не ми зависи от външни обстоятелства и предмети. Ама като гледам -някой хора си мислят, че като са дошли в Канада-са голяма работа. Не е кой знае колко трудно да дойдеш тук. Не си я почнал процедурата -не си дошъл. Тук от работна ръка винаги имат нужда, а и трябва да има кой да им пълни и учебните заведения :wink:
krimon написа:Не ми се започва изобщо коментара за нашите баби и дядовци как били по-качествени ХОРА, по-принципни, морални и здрави, но просто не мога да го пропусна : ти в кой век живееш :shock: - Хич не се извинявам, но това, което пишеш са свободни съчинения на тема назад към природата по Русо :wink:Защо не ни кажеш къде пазаруваш храна, дрехи, техника в Канада ? А в България ? При баба си на село ? Това наистина ще бъде полезно за тези, които решат да се отърват от матрицата и робството на цивилизацията ?
Не по-малко любопитно е да обясниш "качествеността" на нашите баби и дядовци в сравнение с нас (тема за дисертация) :wink:
Ей, вари го печи го-все дисертации пише. :lol: Не разбра ли, че вятър работа са тия неща. :krila: Кога ще слезнете от тия университетски скамейки госпожи..., и ще излезете от зоната на комфорта си и ще мислите самостоятелно? Не знам да съществува и една дисертация дето да е полезна на някого с нещо-само хабене на време, средства, и най-вече служи за задоволяване на амбициите на определен кръг хора...суетене, ръкопляскания, поздравления....цирк пълен...а резултата-нищо ново под слънцето...
Кримон, каква природа бе-то нищо не остана....след нас :shock:
И преди казах-на никого не давам път в живота и откъде да си купува това или онова-всеки носи глава на раменете си-може сам за себе си да преценява. Каквото и да кажа надали ще пасне 100% на някого. Ама хайде стига сме се оправдавали с другите и сме гледали от другите какво правят-ами вземете да почнете от себе си. Току виж сте направили една крачка напред и сте оставили нещо по-добро за децата си. Иначе някой ден ще се събудим като едни зелени човечета :lol: и под строй ще крачим към поредната "Доларама".

Съмнявам се, че искам да отделям време да пиша тук. Загуба на време общо взето. А и мисля, че 26-27 постинга в тоя форум са дори прекалено, да не кажа повече от достатъчно.

П.С. Тия дни след поредната китайска пратка, случайно проверена и открита в нея меламин (според официалната статистика само 1% от стоките, идващи от Китай се проверяват) на някой хора съм сигурна, че яко им се е дръпнало л...то от притеснение, особено тези пазаруващи от китайски супермаркети. Представям си какво ще стане ако вземат да проверяват всички храни във всички магазини. :shock:
И за завършек-я вземете да прочетете ей тази статийка (хич и няма да отварям по-нататък въпроса за храната, че в тоя форум ще стане потоп :idea: ):
http://www.thenation.com/doc/20070730/goldstein
"Може и в самия център на цивилизацията да живееш и пак да отгледаш някоя кукувица в гнездото си"
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

krimon написа: Що го дириш в Канада - всеизвестна с консуматорското си общество :roll: а как си със самучувствието ? :wink:
консуматорско общество се гради с големи ипотеки и две коли на изплащане, 100 инчови плазми и т.н. дори ако погледнем реално икономически ти задържаш развитието на Канада купувайки от тези магазини :D
Кримон, Ти искаш ли Канада да затъне заради теб! :luk:
абе сега ще давате по два долара за същото и готово...
жалко че Джоуи не се вклучи с шунката за 2$ с бутилка вино за 1$ :D и комунизма вече е построен
...мразя мастика без айрян...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Мани-мани, като чета тази тема излезе, че точно аз съм най-голямата защитничка на Доларамата :lol: :lol: Жива да ме оплачеш :oops:

Кате, мисля че разбрах пропото ти :) , само не разбрах къде пазаруваш :roll:

Ей сега пуснах под шипките анкетка за Доларамата :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
kralimarko

Мнение от kralimarko »

ти си била женска!!!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Аз пък не разбрах като си имам пари защо не е хубаво да си ги консумирам :nenam:
Kategat
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Юли 18, 2005 3:22 am

Мнение от Kategat »

krimon написа:Мани-мани, като чета тази тема излезе, че точно аз съм най-голямата защитничка на Доларамата :lol: :lol: Жива да ме оплачеш :oops

Ей сега пуснах под шипките анкетка за Доларамата :lol:
Ами ти ги пускаш тия теми Кримон. Трябва да си била наясно, че може някой и по друг начин да ти отговори. Пък като гледам сега, тръгна и анкети да правиш-та да си сигурна, че не си единствена.
А да ти кажа, твоите постинги бяха най-въодушевени-намеси въображение, намеси някаква еуфория, пък и 100% памук :lol: ...Поне останалите съфорумци, дето отговориха в темата бяха доста по искрени-къде от практична гледна точка купуват, къде от това че им харесва -защо не в крайна сметка. Уважавам някой ако знае защо го прави, пък дори и да е на противоположно мнение от моето.
И защо ги изхвърли тия покривки!!??? Нали ти казвам-много си лековерна. Не бива да вярваш на никого кой какво ти казва и пише! А сама трябва да почнеш да мислиш, и съобразяваш, и да си задаваш въпроси. Необходими са много повече от 24 часа за да провериш и да си убедена, че някой ти е казал нещо вярно или грешно, и то какво е всъщност за самата теб. А ти за 24 часа взе решение да си изхвърлиш покривките!
И не се притеснявайте за децата си-те нямат нужда от предметите в Доларамата за да бъдат креативни и да използват въображението си. Ние им ги тикаме тия абсолютно безполезни предмети и ги караме да зависят от тях. Децата са достатъчно умни, задават си въпроси и имат жажда за знание, докато не ги натикате в прехвалените учебни заведения, където съвсем им убиват ентусиазма и желанието да знаят, и им напълват главите с безполезна информация. И накрая и това, което са знаели-липсва.
Та смятам Кримон, че нищо не си разбрала от това дето го четеш. Нали ти казах-само с писане на дисертации, ходене по музеи и галерии, и водене на четата във форума :wink: не става. Трябва малко да си поразчупиш светогледа. И вместо да чакаш съфорумците да ти удрят по едно рамо на самочувствието и на приказките ти-вземи го отдели това време за нещо по-смислено-каквото и да е то за теб.
И не виждам смисъл да ти казвам от къде какво пазарувам, а и не ми е работа да правя реклама на когото и да било. Не мисля, че вкусовете са ни еднакви. Ти какво харесваш Кримон-още ли имаш носталгия по пеньоарите и белите чорапки, и копринените ризи с копченца отгоре до долу; с какво се храниш-още ли биеш тъпана, че някъде пуснали майонеза на промоция, а като гледам и броя на постингите ти-бая време прекарваш на стола-та да не ми се обидиш за личния въпрос-чукна ли вече 100-те кг? Виждаш ли-на твоите писаници мога да задам хиляди въпроси? И да си отговоря, че ти нямаш нужда да знаеш аз от къде пазарувам и какво правя. Така както и аз не искам да знам ти какво пазаруваш и правиш. Никой не може да ми даде посока в живота, това аз си го определям-и имам собствено мнение за всяко нещо, което не се влияе от това другите какво мислят. И нямам нужда от подръжници...
П.С. В "Глупости под шипковия храст" :lol: гласувах и в анкетката ти....като за последно, да взема дейно участие в четата ти. :wink:
Пък ако си преценила, че с думите си съм те ощетила (за хвърлените покривчици ти говоря), прати на лични един адрес-ще ти възстановя сумата от 5-6$ за тях ...въпреки, че не се чувствам въобще отговорна за твоите действия.
"Може и в самия център на цивилизацията да живееш и пак да отгледаш някоя кукувица в гнездото си"
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Kategat написа:простотии...
Много ме кефиш, душице. Само преди 5-6 месеца се тръшкаше, че още не ти били изпратили медицинцки формуляри, а сега вече раздаваш съвети наляво и надясно какво и откъде да се пазарува. Пардон, да НЕ СЕ пазарува. Имам някакво смътно чувство, че даже и ти не знаеш откъде ДА СЕ пазарува просто защото си дошла преди две-три седмици с дисагите от България и засега нищо не ти трябва. Освен може би малко лексотан, че да спреш да се пениш като бясно куче.
Това, че ще спреш да пишеш, ще е от полза на всички ни, защото няма да ни се налага да превъртаме сто километра текст, докато намерим нещо свястно. Та прав ти път, викам аз.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Най-голямата далавера от доларамата за мен са били човечета от стар уорс и железни пистолети с капси. Първите струват обикновено по 10на долара пърчето, а вторите не се намират лесно на каквото и да е било цена...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Independent, въпросната дори още не е пристигнала.
Затова и така мъгляво отговаря къде е в момента и какви планини имало наоколо. От някое село до София ще да е ако питаш мен, макар и от софиянци да има доста селяни.

Доларамите едва ли ги е виждала, щото в бг не са съвсем същите.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Заключено