Пътуване до Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Мнение от aligator »

Аз смятам за 28 септември или 5 октомври и ми излиза за мен и жена ми + дете над 2 год.-850-870 Евро от София до Монреал без приспиване в Лондон.А за същия период при Еър Франс цената беше около 1700 Евро.

А иначе за багажа какво да ви кажа-ние не сме от най-заможните и нещо кой знае какво ценно нямаме за товарене по самолети.Аз като се огледам нито дрехите ни кой знае какво че да ги мъкнем натам,нито пък нещо друго.Хората от форума казаха да си носим тава за баница и чубрица :D ,пък те ще се вместят в тези 60 и кусур килограма за тримата ,които ще пътуваме-аз и жената и детето.А също и лекарства ще си вземем,ама и те не тежат,кой знае колко.А пък със спестените пари ще си накупим на място разни неща-легла,дюшеци,прибори и т.н.Стига да спестим от полетите де!
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

В крайна сметка вие ще си решите. Каквото и да направите - лек път и късмет.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

aligator написа:Аз смятам за 28 септември или 5 октомври и ми излиза за мен и жена ми + дете над 2 год.-850-870 Евро от София до Монреал без приспиване в Лондон.А за същия период при Еър Франс цената беше около 1700 Евро.
тогава просто действай и дано всичко мине без проблеми. В крайна сметка ако изпуснеш/анулират първия полет винаги можеш да се обадиш на Air Transat и да поискаш нова дата с някаква глоба и доплащане, това при условие, че го правиш преди да е излетял самолета. Огледай хубаво общите условия за промяна, анулиране на билетите. Лек път ;)

Аз лично пътувах миналата година с Air Transat и Balkan и нямах никакви оплаквания. Цената беше 1900 CAD за двама възрастни и бебе.

А иначе ние тук си приказваме.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Лек път ви желая и аз. И да споделите после опита.

Успех!
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Към Пумпи

Хълман няма проблем как си харчиш парите
но има проблем с такива гръмки фрази като тази които пускаш във форума.

Пумпи написа:.

1. имам застраховка, която покрива такива ситуации
2. имам кредитна карта, която спокойно мога да натоваря и да си продължа пътуването, както и да си взема 1-2 дни в хотел в съответния град, където са ме зарязали и да го разгледам.

Тази фраза за тези които не познават Пумпи или са нови във форума звучи по следния начин.

Пумпи има застраховка за полети по цял свят все едно е един от най добрите зъболекари в света и едва ли не пътува през ден за да прави зъбите на президентите по света и за това му се налага да лети често.
Пумпи има кредитна карта с голям лимит с която ей така си харчи без да му пука и си остава по 2-3 дни да си ги разглежда разни градове по света.

Истината обаче е друга. Пумпи е неработещ съпруг на бедна студентка взела студентски заем от Канада за да учи нещо 6 години в УСА след като преди това е лъгала че е специалистка по нещо на интервюто за Канада.
Следователно Пумпи се прави на баровец пред новите имигранти във форума и си избива комлексите.
На него не му трябва такава застраховка за която е харчил безмислено пари от студентския заем на жена си след като през 99 % от времето си седи в къщи, гледа децата и пише денонощно във форума.
Кредитната му карта най вероятно е с лимит от 3000 $ която възнамерява да плати със студентския заем на жена си но иначе му харесва да се прави на баровец във форума.:)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

....
Последно промяна от pumpy на Съб Авг 16, 2008 3:53 am, променено общо 1 път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

poumpy написа:Застраховката ми е безплатна и идва към кредитната карта
Заедно с безплатния обяд, нали? :D

Плащаш си я като пич! Само, че под друга форма. Не е безплатна а включена в цената.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Пумпи написа:
Просто искам хората да знаят какво може да се случи с евтините компании;
Това вече е друго. Придържай се към това а не да ни обясняваш какви застраховки и кредитни карти имаш. Това няма нищо общо какво може да се случи на новите по пътя с нискотарифна авиокомпания. Тотев също ти направи забележка по този въпрос. :wink:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Hullman написа:Пумпи написа:
Просто искам хората да знаят какво може да се случи с евтините компании;
Това вече е друго. Придържай се към това а не да ни обясняваш какви застраховки и кредитни карти имаш. Това няма нищо общо какво може да се случи на новите по пътя с нискотарифна авиокомпания. Тотев също ти направи забележка по този въпрос. :wink:
майко какви сте дребнави с Тотев. Ако и той го е направил ти защо се вреш също ?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

ablood написа:
poumpy написа:Застраховката ми е безплатна и идва към кредитната карта
Заедно с безплатния обяд, нали? :D

Плащаш си я като пич! Само, че под друга форма. Не е безплатна а включена в цената.
тук си напълно прав: безплатен обяд няма, но аз съм си го избрал такъв и за сега не се оплаквам :)

Между другото, ако нямаш баланс, реално нищо не струва. Тоест за сега съм на зелено ;). Както със застраховките - всичко е до време...
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

poumpy написа: майко какви сте дребнави с Тотев. Ако и той го е направил ти защо се вреш също ?
тъпо е да обясняваш на някои които се стреми да спести максимално какво можеш да си позволиш ти.
не съм дребнав просто ти го развяваш навсъкъде където можеш, написах ти не ми пука за теб нито какво си или не. Разбирам че се намираш в труден период, дано те разтоварва ланкането във форумите...
...мразя мастика без айрян...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

totev написа:
poumpy написа: майко какви сте дребнави с Тотев. Ако и той го е направил ти защо се вреш също ?
тъпо е да обясняваш на някои които се стреми да спести максимално какво можеш да си позволиш ти.
не съм дребнав просто ти го развяваш навсъкъде където можеш, написах ти не ми пука за теб нито какво си или не. Разбирам че се намираш в труден период, дано те разтоварва ланкането във форумите...
Добре на теб не ти пука, но това с какво помага на питащия в темата ? Много психолози се навъдихте в този форум.....
Не съм искал да споменавам какво мога аз. Може би съм търсил довод защо евтините авиокомпании не са за всеки случай. Може би съм дал грешен пример и затова го промених. Сега моля те погледни долу и ми кажи, написано по тоза начин, безлично променя ли с нещо съобщението ?
Аз лично за първия път бих ползвал редовна компания, заради повечето багаж, който позволяват да се вземе и сигурността в прекачването. С добро планиране може да се оцели добра цена.

Ако става дума за някой, живеещ в Канада,той не би трябвало да се притеснява особено от закъснението или анулирането на полет защото:
1. най-вероятно има застраховка, която покрива такива ситуации
2. най-вероятно има кредитна карта, която спокойно може да натовари и да си продължи пътуването, както и да си вземе 1-2 дни в хотел в съответния град, където са го зарязали и да го разгледа.

умната и лек път
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

та по темата - предполагам видяхте какво стана със зуум днес , честито на печелившите с билети .
на останалите с билети от евтини превозвачи препоръчвам силно застраховки предлагани безплатно и включени към повечето по-големи кредитни карти ,за да не четете после по официалните сайтове на превозвача ви , we are deeply sorry but we had to ground all aircrafts today... :D :D
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

tochica написа:та по темата - предполагам видяхте какво стана със зуум днес , честито на печелившите с билети .
на останалите с билети от евтини превозвачи препоръчвам силно застраховки предлагани безплатно и включени към повечето по-големи кредитни карти ,за да не четете после по официалните сайтове на превозвача ви , we are deeply sorry but we had to ground all aircrafts today... :D :D
какво станало със Зуум ?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Публикувай отговор