пак за ниагара

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Nonika написа:
anxeli написа:...А колко може да се види в Торонто няма какво да се обяснява...
Че какво толкова има да се гледа на Торонтото? Е да наистина хиляди пакистанци, индийци, иракчани и всякаква друга измет. Бетонени улици, почти никакви паркове.
Да заслужава се да се види поне веднъж, за да знае човек къде повече не трябва да стъпва.
Торонто е подигравка с думата "ГРАД".
Според мен в Торонто наистина има интересни места, които си заслужават да се видят, както се казва - за всеки вкус и за всеки джоб, така че идеята да се отседне в Торонто и да се иде оттам до Ниагара може би не е толкова лоша.

Ноника, другите неща в твоя постинг няма да ги коментирам, въпреки че с доста от тях не съм съгласен - специално за парковете обаче си в голяма грешка. Мисля си, че за да оцени човек града наистина трябва да поживее в него поне известно време.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

Аз лично не харесвам Торонто поради екстремния :shock: климат.
Нониката претендира,че упражнява някаква хуманна професия. :wink: Интересно кво ли я прави да е горда с това :shock:
Сигурно подбира "пациентите" си в кабинета на д-р Менгеле :lol:
Много мразя Бекса да е прав :wink: :lol: :beer:
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Nonika написа: Че какво толкова има да се гледа на Торонтото? Е да наистина хиляди пакистанци, индийци, иракчани и всякаква друга измет. Бетонени улици, почти никакви паркове.
Да заслужава се да се види поне веднъж, за да знае човек къде повече не трябва да стъпва.
Торонто е подигравка с думата "ГРАД".

С какво те обиди Торонто толкова бе Нончеее :D Вярно паплач колкото искаш ама това е чара на града :D Пък това за парковете...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Nonika

Мнение от Nonika »

becks написа:Нонке, ужас е! Не идвай! Скъпо е, не е за доживотни социаладжийки.
Защо ... нали вие работите и ми плащате наема. Тука с 2 дни работа на черно ви слагам всички в малкия си джоб и докато вие опъвате воловете по цял ден, аз може и до Ниагарка да ида, и на студен коктейл ще си мисля за вас.
А Торонтото не ми е скъпо ... нали ми изкарвате тук баровците парите. Да живее социала и всички тия които работят за него.

Иначе всеки град си има недостатъци, в Торонто са сама недостатъци.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

въййй бива ли на толкова километри да се завлечеш и пак от твоето село по-хубаво да няма....ти да не си Батката аааа с този аватар на сестричка сбъдваш и най-смелите му мечти :wink:
...мразя мастика без айрян...
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

По темата на Ивета:

Ако ходиш на Ниагара за първи път и особено ако с теб има българи екскурзианти, които едва ли ще видят водoпада скоро отново, е хубаво да отделите ден-два и нощта между тях за цялото преживяване!

Както са казали преди мен в темата, в района има и други забележителности, които са приятни и си заслужава да се посетят! А и сега, имам предвид през летния сезон, всяка вечер има заря в 10 часа и е доста зрелищно!

Хубаво е да изберете делничен ден за престоя си там, за да избегнете навалицата! През уикенда разстоянието от 120 км от Торонто до Ниагара наистина отнема около 3 часа! :wink:

Ако искате да прекарате деня на Ниагара, а вечерта в Торонто, може да се окаже, че приключението е доста изморително!

Торонто е хубава дестинация за екскурзия, но не ми се стрва, че ще видите каквото и да било за една вечер! :roll:

Всъщност какво може да се прави в Торонто след 9 часа вечерта! Освен да се качите на CN Tower, но пък тя затваря в 11. Когато посещавате кулата според мен, е най-добре да отделите около 4-5 часа и да хванете дневна светлина и после да се насладите на Нощно Торонто!

Приятни емоции! :wink:
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Ниагара е супер място. Не забравяйте за многобройните винарни наоколо, в които можете да си направите едно турче и да дегустирате виното на местните производители. И за мен са голяма пошлост улиците около водопада, но самият водопад си е прекрасен. Не пропускайте разходката с корабчето до водопада. Усещането е невероятно! Маринленд също е там. Музеите наоколо са голяма зарибявка, но общо взето са загуба на време и пари. Не си струват.

И като си говорим за спане в Торонто, още е пред очите ми Торонто на фона на залязващото слънце гледан отвисоко, от кулата. Качихме се там точно преди свечеряване за да видим града на дневна светлина и на залез слънце. Залеза над езерото, когато нищо не спира погледът ти е красота...

Лодка в езерото 1 час + разходка с дабълдекър 1 час ни струваше комбо 20 долара. Взехме ги точно пред кулата, откъм северната и страна.

Това, което най-много ми харесва вТоронто е зеленината. Много, много зелено. И плажовете и крайбрежните улички около Куийн стрийт ийст. Около Университета също е много готино, пълно със старинни сгради, които за разлика от Монреал са много повече и по-поддържани.
Alina
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

Nonika написа:
becks написа:Нонке, ужас е! Не идвай! Скъпо е, не е за доживотни социаладжийки.
Защо ... нали вие работите и ми плащате наема. Тука с 2 дни работа на черно ви слагам всички в малкия си джоб и докато вие опъвате воловете по цял ден, аз може и до Ниагарка да ида, и на студен коктейл ще си мисля за вас.
А Торонтото не ми е скъпо ... нали ми изкарвате тук баровците парите. Да живее социала и всички тия които работят за него.

Иначе всеки град си има недостатъци, в Торонто са сама недостатъци.
що ти колко време живя та виде само недостатьци .ела да обиколиме бардаците и да ти се оправи настроението
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Nonika написа:
becks написа:Нонке, ужас е! Не идвай! Скъпо е, не е за доживотни социаладжийки.
Защо ... нали вие работите и ми плащате наема. Тука с 2 дни работа на черно ви слагам всички в малкия си джоб и докато вие опъвате воловете по цял ден, аз може и до Ниагарка да ида, и на студен коктейл ще си мисля за вас.
А Торонтото не ми е скъпо ... нали ми изкарвате тук баровците парите. Да живее социала и всички тия които работят за него.

Иначе всеки град си има недостатъци, в Торонто са сама недостатъци.
Никой не те кара да харесваш Торонто, но и така предубеденост е доста странна.

Дали проблема не се свежда до различните възможностите за работа които двата града предлагат? Защото с 2 дена работа на черно в Монтреал трудно ще сложиш в джоба си човек който работи квалифицирана работа в Торонто.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

:D
Последно промяна от Alina на Сря Сеп 23, 2009 8:05 am, променено общо 1 път.
Alina
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Alina написа:Коко, да не говорим какви дийлове до Куба има от "ваше село". :D Супер тънкаж. Гледах през февруари-март, имаше за по 500 долара в няколко от хотелите, които съм си харесала, с добър рейтинг.
Aбе сега с тоз скъп нефт тези супер дийлове за Куба, лелеяната мечта на новоимигранта, отидоха в миналото... :evil: :cry: :x
По-малко от хилядарка няма вече, дори и за дъждовния сезон...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Торонто наистина не е красив град ама пък какви магистрали има.
Тукашните Монреалски бабуни ряпа да ядат, единствено 40 -ката е добре и то къде (на запад).
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Алинке, ела да излетиш от наше село да видиш кво става, 350 пари летищни такси :x, хората се чудят от кое друго село да излетят ...
Колкото до Торонто :lol:, прав е бекса, ужас е, развяваме си шортите другаде през уикенда, неделя обаче се налага да се приберем в туй гето :lol:, а пък Ню Йорк ако знаете какъв ке*еф е :roll:, и само един парк сбутан в центъра, нашите поне са 3-4 - Роздейл, Дон Вали, Бийчес, Сънибрук, Хай парк ... Абе, трагедия си е общо взето :lol: ...
Саше, заведението с коктейлите на Ниагара е като се върнеш от водопада до стълбите за корабчето, продължаваш още надолу през едни градинки , една алея с чакъл и пейки и декоративни дръвчета, точно пред музея, минаваш алеята и има още градини и стълби надолу, ей там е капанчето скрито, с уотърмелън маргарити :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Торонто си е супер и през Май, когато бензина си беше кажи-речи същата скъпотия, гледах оферти за Куба до няколко от набелязаните от мен хотелчета за по 500-600 долара, когато си е още извън дъждовния сезон. Февруари беше най-тънко, така че аз може би догодина ще отскокна дотам през Февруари, а и тогава има най-малко дъждец.

Любими сайтчета:
http://escapes.ca/?pageId=103
http://www.exitnow.ca
http://www.redtag.ca

Винаги проверявам ревютата за хотелите в TripAdvisor. Супер сайт за всичко.

Anxeli, само да кажа че тези дни букнах полет Отава-Лондон за 800 долара еднопосочен. ВЕрвай ми, от Торонто е по-евтино. От Калгари и Ванкувър е на същата цена като Отава. Нас ни тварят много яко тук, да му се не види.
Последно промяна от Alina на Сря Сеп 23, 2009 8:05 am, променено общо 1 път.
Alina
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ами вие сте баровци, от столицата...
инак какво пречи за 100$ да дойдеш до Торонто и оттук да хванеш самолета за КУба.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Публикувай отговор