кой квартал да изберем в Монреал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

съгласна съм за западната част че е може би най добра за живеене - baie d'urfe , saint anne i beaconsfield ми изглеждат като санаториуми почти :) но наистина в началото е необходимо човек да е по близо до повече инстанции и услуги. аз живея в Ville Marie и най сетне си намерих местото - на 1 мин от метро , на 5 мин от всякакви централни събития , е има купони по нощите , но това да е минуса .
много хора мислят че в центъра няма магазини на нормални цени , но не е така . около квартала има училища , фитнес , басейни,паркове , и след като нямам кола , най удачно ми се струва да живея до метро , за да спестя поне едно чакане до автобус .
иначе най удачно е да се живее там , където има приятели в началото , защото не е лесно , колкото и да си подготвен .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

http://www.mapquest.com/maps?city=Montr ... dress=Peel

Като се загледах в картата ми се струва че най-напред трябва да се търси нещо в карето което се образува от 4те магистрали 25 - 40 - 15 - 720.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Розмонт също не е лошо място за новодошли.
sirena
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 09, 2006 5:17 pm
Местоположение: Zapaden Montreal

kvartali

Мнение от sirena »

Абсолутно съм съгласна с мнението на tochica , както и със всички които казаха, че в западната част си е много тузарско.Ние сме в Пиерфонд - Чувствам се наистина като в курорт.
Ние първо живяхме в Кот де неж - там от стратегическа гледна точка е добре, застото е географският център на Монреал, но си е и голяма циганийка.Бива като за начало, докато се ориентирате после сте си ходите където ви е кеф.
И да кажа и аз за влака в пиерфонд- до центъра си е 20 минутки път.
Много по бързо се стига до центъра, отколкото ако трябва да се предвижвате с автобус и после метро. :wink: :beer:
Наздраве и от нас.
Запада си е запад :wink:
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

гледах аз наскоро няколко нелоши къщи в уестмаунт за продан ...
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
.com

Re: kvartali

Мнение от .com »

sirena написа:...И да кажа и аз за влака в пиерфонд- до центъра си е 20 минутки път.
Много по бързо се стига до центъра...

. :wink: :beer:
Наздраве и от нас.
Запада си е запад :wink:
Да, определено си е Запад ...

http://www.amt.qc.ca/tc/train/gares/index.asp?nogare=8

В Събота влака е на 2 часа, в Неделя на 4 часа. Редовен е само в пик часовете. Ако работите он 8 до 4 или от 9 до 5 бива, но иначе ...

Ето ви разписанието на влака на въпросната спирка - Пиерфондс в посока Монтреал. Сами си преценете дали става за всяко време и колко е редовен транспорта.

Roxboro-Pierrefonds
11100, boul. Gouin Ouest
Pierrefonds

Deux-Montagnes - Montréal
Lun.-Ven. Samedi Dimanche
06:03 07:07 08:07
06:48 08:07 12:07
07:13 10:07 16:07
07:31 12:07 21:07
07:50 13:07 23:07
08:00 16:07
08:18 18:27
08:35 21:07
09:12 23:52
10:10
11:10
12:10
13:10
14:10
15:10
15:52
16:57
17:37
18:17
18:47
20:06
21:05
22:05
23:05
23:32
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

ами супер кво Пловдив-Асеновград :D
...мразя мастика без айрян...
Nonika

Re: kvartali

Мнение от Nonika »

sirena написа:Абсолутно...
Аз пък АБСОЛУТНО казвам твърдо нье ... на това твърдение.
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Ние сме вече над 3 г. в Сан Мишел и също се чувстваме добре, всичко си има наоколо,приятели много-дал господ, всеки сам избира/ако има тази възможност /
:wave2:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Това 20-25 минути до "центъра" с влак ...
е абсурд...
Това със сигурност е писано от хора, които ходят в центъра веднъж на 6 месеца.

Ако се прибави времето на излизане от къщи, чакане на влака и тн., сигурно ще стане 45мин.

А и центъра на Монреал е мнооого голям. С влака ще отидеш някъде си в центъра (със сигурност не където ти трябва). Оттам нататък ще имаш още 1 час път до мястото, където наистина ще ходиш.
Щом някои даже на НДЖ му викат център ... значи е мн. зле

Е, по тоя начин ще видиш Монреал през крив макарон. Ако си семеен и ходиш само от работа в къщи и така цял живот, може би тея отдалечени квартали ще са подходящи. Но ако ще излизаш (кафе, ресторант, дискотека, уроци по танци и тн)
поне 1 път в месеца, тогава ще трябва да си доста по-близо, до т.нар. "центъра"

Платото е наистина квартал-убиец, както някой каза ... но и цените са убиец ... и има защо. Бих се преместил там ако имах да плащам парите за наема.
Аз живея във Вердън, и съм на 15мин от центъра. Но 15 мин не със самолет, както някои го мерят. (а в действителност е 2часа и 15мин)
15 мин ми е точно времето между излизането от нас, и повечето централни точки в града - ГиКонкордия, МакГил, Пийл и тн.

Говорил съм с доста българи и всеки, повтарям всеки, който заобяснява за колко време се ходи от неговия квартал му до центъра, се оказва в последствие че почти никога не ходи там ...
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Kan_Tangra написа:Това 20-25 минути до "центъра" с влак ...
е абсурд...
Това със сигурност е писано от хора, които ходят в центъра веднъж на 6 месеца.

Ако се прибави времето на излизане от къщи, чакане на влака и тн., сигурно ще стане 45мин.

А и центъра на Монреал е мнооого голям. С влака ще отидеш някъде си в центъра (със сигурност не където ти трябва). Оттам нататък ще имаш още 1 час път до мястото, където наистина ще ходиш.
Щом някои даже на НДЖ му викат център ... значи е мн. зле

Е, по тоя начин ще видиш Монреал през крив макарон. Ако си семеен и ходиш само от работа в къщи и така цял живот, може би тея отдалечени квартали ще са подходящи. Но ако ще излизаш (кафе, ресторант, дискотека, уроци по танци и тн)
поне 1 път в месеца, тогава ще трябва да си доста по-близо, до т.нар. "центъра"

Платото е наистина квартал-убиец, както някой каза ... но и цените са убиец ... и има защо. Бих се преместил там ако имах да плащам парите за наема.
Аз живея във Вердън, и съм на 15мин от центъра. Но 15 мин не със самолет, както някои го мерят. (а в действителност е 2часа и 15мин)
15 мин ми е точно времето между излизането от нас, и повечето централни точки в града - ГиКонкордия, МакГил, Пийл и тн.

Говорил съм с доста българи и всеки, повтарям всеки, който заобяснява за колко време се ходи от неговия квартал му до центъра, се оказва в последствие че почти никога не ходи там ...
Да Тангра е много прав, аз съм на 45 мин от центъра и тва много ме тормози. :(
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

:D
Сега ако е за кафе да ходиш до центъра, много ясно че влака не е опция.
От друга страна, кой е казал че трябва да работи човек в центъра.
Пици има навсякаде.
Ако си пък човек с професия, в Уест Айлънд има точно толкова фирми колкото и в центъра.
Ако пътуваш с Метро и Автобус не е много ясно колко по-бързо е. Някой каза ходенето до спирката и т.н. сигурно автобусите спират на етажа на квартирата, а?
Влака спира в непосредствена близост до Пласе Вилл Мари, ако имате повече от 10 мин от там, май не работите много в центъра. От гарата има структура от подземни коридори и зали с кафенета и магазини, които могат да ви изведат по топла връзка, почти до всички по-значими билдинги наоколо, така че студа също не е проблем.

Платото е супер наркомански квартал, повече пияни и надрусани на глава от населението другаде не съм виждал. Населението също е някакво доста съмнително престъпно. Не ми се връзва като някои ми разправят колко престижен бил. Направете си една разходка там пък сами ще прецените по физиономиите на населението и вида на улиците и сградите, както и облаците с миризма на тихо удоволствие.

Ако говорим за новопристигащи, съм абсолютно съгласен че е по-добре началото да е по към центъра, аз лично харесвам Ен Ди Джи в тая посока.

Следващата стъпка може да е в посока Уест Айлънд и напълно правилно някой спомена - ако сте семейни.

Ако сте бон вивани от някакъв тип, и ви липсва джангъра на центъра и не ви притесняват рисковете от това (престъпност, мръсотия и калабалък) е тогава да.

Много се чудя на всички тия глупаци дето живеят в къщи извън острова на Монреал и ходят на работа с коли и влак. Треа да са много тъпи, нали :)
.com

Мнение от .com »

some написа::D...Много се чудя на всички тия глупаци дето живеят в къщи извън острова на Монреал и ходят на работа с коли и влак. Треа да са много тъпи, нали :)
повече от половината от тях просто нямат друг избор ... не че им харесва да седят 2 часа на ден по трафици, но просто нямат избор - спокойствието и евтините къщи не са в центъра на Монтреал.

колкото по-далеч от работата е къщата, толкова повече трябва да обичат колата си

сега като сложат и такси по мостовете с този скъп бензин ще е по-разумно да си купи човек по-скъпа къща наблизо до работата си
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

analgin написа:
mouse написа:За разлика от Ел Табарнако имам малко по-дългогодишни наблюдения, но съм на същото мнение че Вердън е подтискащ защото сградите са доста стари, ....
Според мен няма по-отвратително място в Монреал от Табарнаксити (Вердън), а и там не се говори френски език, а табарнашки диалект на френския език.
Съгласен съм, че е добро място, но за хора които пристигат с идеята да са на социал, и да имат лесен достъп до разпространите на дрога, така те няма да се различават от местните табарнаци които живеят в този квартал (независимо дали са франкофони или англофони)
Няма по-голям ТАБАРНАК от вердъския табарнак :idea:
ей по тия причини толкова ми харесва вердън;)
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Всъщност не съм споменавал работа в центъра.
Точно обратното - казах ако ходиш от работа в къщи, тогава няма да имаш проблем, ако ще и в Шатоге да живееш.

За пиците не знам, къде ги има но виж клубовете и училищата по салса, мога да ти ги изброя.
Най-добрите са в центъра и на платото. Затова и често ми се налага да ходя там - през ден на платото и всеки ден в центъра.
Клубове по бойни изкуства, спортове, йога, джимове, кина, клубове по пъблик спийкинг, концерти, клубове, дискотеки - всичко това е концентрирано в центъра.
Ако искате да се разходите из стария град, парка монроял, парка жан драпо и тн и тн. пак трябва да сте там наблизо.
Ако замръкна, мога да си взема и такси от центъра за 15ина долара и да се прибера ... това разбира се щото ходя там.
До крайните квартали може да е и повече от 60$
Повечето българи почти никога не ходят в центъра, дори и ако са големи баровци.

Ще се повторя - ако манталитета ви е - от работа в къщи + шоуто на слави изтеглено от нета+канадска бира,
тогава може и да си живеете в околните села.
Ако има поне малко граждански и млад дух във вас, тогава някъде на по-реално място.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор