The best cities in the world

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

The best cities in the world

Мнение от krimon »

Нова тема за чесане на езици :D
The winners: Best cities for quality of life

1 Copenhagen
2 Munich
3 Tokyo
4 Zürich
5 Helsinki
6 Vienna
7 Stockholm
8 Vancouver
9 Melbourne
10 Paris
11 Sydney
12 Honolulu
13 Madrid
14 Berlin
15 Barcelona
16 Montreal
17 Fukuoka
18 Amsterdam
19 Minneapolis
20 Kyoto
*Best global city : Paris
*Best business city: Madrid
*Best cultural city: Berlin :roll:
*Best design city: Copenhagen
*Best retail city: Fukuoka
http://www.independent.co.uk/travel/new ... 42782.html
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Мнение от Ascao »

A-a-a, моля моля!
Тук пише друго:
http://www.citymayors.com/features/quality_survey.html
Гласуването за 2008 още не е приключило, така че :nenam:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Тоя пък Мюнхен отде изпадна :? За Ванкувър е ясно, набедена работа. Монреал си е подценен явно, ама Торонто дека е? Не го виждам :roll:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

моля моля.
Живял съм на 30 км от Копенхаген и ходил много пъти до него.
Там е купонджийско в смисъл не като заспалия вид на канадските градове, но да е на първо място за живеене, твърдо нйе !
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Ако требе да се прави класация - на първо място слагам
1. Кранево - 3 км от Албена, 11 км от Балчик, 24 км от Златни пясъци
има интернет навсякъде (възможности за работа по интернет), огромен плаж с прекрасен пясък, а морето е доста чисто, който иска да работи в сферата на туризма, възможности колкото искаш (БГ)
2. Созопол - древна гръцка колония осигуряваща целогодишно препитание на хората, които не искат да бачкат в туризма и работят в интернет (БГ)
3. Констанца - най-голямото пристанище на черно море с огромни възможности за работа във всякакви сфери - много чуждестранни фирми - английски само може да е достатъчен - 10 км от Добрич - с кола е 40 мин. (възможности за паркиране почти навсякъде), има стар град - града на Овидий (Ро)
4. Варна - много възможности за работа, много плажове, града е приятен на места (възможностите за паркиране са силно ограничени) (БГ)
5. Монреал - града попада на това място заради социала с което е известен, иначе е полуобитаем остров на Сен Лорен, но тези които искат да не са на социал, могат да бачкат в кол сентрове и т.н. - има известни възможности за правене на кариера - предимство - силно билингвален град, който е предизвикателство за научаване на квебекарския вариант на френски - ако не друго с тези знания можеш да предизвикаш много смях (Ка)
6. Трудно ми е да кажа за 6-то място - аз бих сложил Ларнака (Кипър)
200 000-ден град с прекрасни ресторанти и много възможности за работа - английски само е достатъчен език, нелош плаж.
7. Пловдив - един от най-старите градове в Европа с много атмосфера, ниски цени, големи задръствания и почти нищожни възможности за кариера в която и да е сфера, но ако не друго, никъде не съм виждал толкова много евтини кръчми;) (БГ)
точно така мисля по въпроса:)
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Панчев, ето ти Браила, Турну Магуреле и Плоещ да допълниш десятката. И не си споменал нищо за Кошице, Пухов и други култови европейски градове.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

там не съм бил, не мога да кажа къде требе да се сложат:)
точно така мисля по въпроса:)
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

peter_pan написа:
7. Пловдив - един от най-старите градове в Европа с много атмосфера, ниски цени, големи задръствания и почти нищожни възможности за кариера в която и да е сфера, но ако не друго, никъде не съм виждал толкова много евтини кръчми;) (БГ)
С това изби рибата, майна :lol:
само едно ще цитирам от Любо : " Който си може, го може. "
8) :lol: :lol: :lol:
пак сме тук :-)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

ilka написа:
peter_pan написа:
7. Пловдив - един от най-старите градове в Европа с много атмосфера, ниски цени, големи задръствания и почти нищожни възможности за кариера в която и да е сфера, но ако не друго, никъде не съм виждал толкова много евтини кръчми;) (БГ)
С това изби рибата, майна :lol:
само едно ще цитирам от Любо : " Който си може, го може. "
8) :lol: :lol: :lol:
Кака Илка била жива !!!
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

becks написа:
ilka написа:
peter_pan написа:
7. Пловдив - един от най-старите градове в Европа с много атмосфера, ниски цени, големи задръствания и почти нищожни възможности за кариера в която и да е сфера, но ако не друго, никъде не съм виждал толкова много евтини кръчми;) (БГ)
С това изби рибата, майна :lol:
само едно ще цитирам от Любо : " Който си може, го може. "
8) :lol: :lol: :lol:
Кака Илка била жива !!!
:lol: ти пък защо реши, че съм умряла :lol: само защото не коментирам глупостите по форумите :lol: :lol:
пак сме тук :-)
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Панчев пак халюцинира, за Кранево сигурно е ходил на детски лагер, преди година ла**ата се стичаха направо в морето, за евтинията в Пловдив преди месец във "Веселото село" за петима платихме за вечеря 380лв. без алкохола..
...мразя мастика без айрян...
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

София последна в ЕС по качество на живот

http://www.monitor.bg/article?sid=&aid= ... 1&eid=1390
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

ilka написа:
peter_pan написа:
7. Пловдив - един от най-старите градове в Европа с много атмосфера, ниски цени, големи задръствания и почти нищожни възможности за кариера в която и да е сфера, но ако не друго, никъде не съм виждал толкова много евтини кръчми;) (БГ)
С това изби рибата, майна :lol:
само едно ще цитирам от Любо : " Който си може, го може. "
8) :lol: :lol: :lol:
10x:) първо ако още не е ясно искам да поясня че съм от Пловдив и ходя и сега там сравнително често - евтини кръчми има колкото си искаш - дори и в стария град се намират и то много - като казвам евтина - вечеря за 4-ма - 25 лв заедно с напитките и салатите; възмовжни са и по-евтини вечери
ето някои мои любими местенца - "Новият свят" - Стария град, "Тромпета" - Кючук Париж", "Шарманта" - Кючук Париж.
ако си решил да похарчиш много пари за вечеря това също е възможно, само че не е правило, а по-скоро изключение за цените в града.
точно така мисля по въпроса:)
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

totev написа:Панчев пак халюцинира, за Кранево сигурно е ходил на детски лагер, преди година ла**ата се стичаха направо в морето, за евтинията в Пловдив преди месец във "Веселото село" за петима платихме за вечеря 380лв. без алкохола..
в кранево ходя на плаж доста често и морето е доста чисто в сравнение с други места - варна например или каварна - в каварна се вижда как отпадни води се вливат в морето точно на централния плаж;
за кранево не съм виждал подобни неща и ако ги видя ще се изненадам като се има предвид че кранево и албена имат общ плаж.
точно така мисля по въпроса:)
Публикувай отговор