Колко плащате за електроенергия

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
deedee
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 5:25 am
Местоположение: монреал

Колко плащате за електроенергия

Мнение от deedee »

Въпросът ми е към хора, на които токът им не е включен в наема. Интересува ме колко средно плащате на месец за електроенергия. Разбира се това зависи от консумацията, но все пак...В един от форумите някой споменава, че токът му е около $50 за два месеца, което означава около $25 на месец. Аз за първи път получих сметка за ток отделно от наема този месец и сметката ми е $50, като държа да уточня че живея самостоятелно, без съквартирант в малко апартаментче, готвя рядко, основните ми консуматори през този сезон са хладилник, бойлер и кафе машина и $50 за един месец ми се виждат малко множко, но е възможно да греша, така че, моля ви споделете мнения и опит, който има такъв
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mama mia »

Погледни си фактурата за колко дни е,колко киловата са изхарчени и напиши.При нас първата фактура беше объркана.Бяха ни писали 400kW за 10дни.Обадихме се и я коригираха.Ние разбира се си бяхме записали показанията на електромера при влизане в жилището.
Имай в предвид че тук се плащат по 40 цента на ден нещо като такса електромер така че харчил нехарчил горе-долу една сума получаваш.
Дано съм била полезна.
Съединението прави силата!
deedee
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 5:25 am
Местоположение: монреал

Мнение от deedee »

Ами значи фактурата ми е за 34 дни за 620kwh. Това не знам как звучи като цифри.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

620 киловата си е сериозно "постижение", това са доста уреди включени поне по 5 часа на ден. Ние едно време правехме в БГ около 1000киловата с поне 2 печки за отопление и котлони и бойлери и какво ли не...Така че виж какво толкоз харчиш, като имай си на предвид че един климатик сега ще гълта поне 4киловата, така че сметката ти може да иде над 100$.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ако си откривал партида на твое име към хидрото получаваш първият месец или първите два освен цената за изразходваните киловати и такса включване.погледни си фактурата да не би на тия 50 долара половината да са киловатите ,а другата половина еднократната такса за включване.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Разбира се ,че батето е прав, но няма начин да станат 620 за 34.
:lol:
deedee написа:Ами значи фактурата ми е за 34 дни за 620kwh. Това не знам как звучи като цифри.
Виж дали към тебе не е стълбището.
С какво се топлиш?
Ако имаш достъп до електромера направи изследване , като изключиш всички електроуреди и гледай дали "върти".
Нормално е за тъй дето го описваш 8-10 КВ на ден.
Обаче ако се топлиш на ток и ако са ти били "завъртяни" на мах контролите на отоплението е напълно възможно да си го направил през ноща.
Не е лошо да им се обадиш и да им обясниш и даже да поканиш някой , че току виж ти пратили жандармерията.Изобщо не се шегувам. :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
deedee
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 5:25 am
Местоположение: монреал

Мнение от deedee »

Ами истината е, че откакто се нанесох тук през април, единствените уреди, които използвам това са бойлер и хладилник, готварската печка я включвам 1-2 пъти седмично, а отоплението изобщо не е включвано.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Добре де!
Ама се плаща не според туй дето използваш, а според електромера. :lol:
Говори с хората от ХидроКебек, те за разлика от Белл са разбрани.
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

На мен ми се вижда съвсем нормална сметка, при положение, че имаш бойлер. Да не те плаша, обаче нашате сметка за ток зимата си скачат на едно 300-400, та летните от 60-70 са направо радост. :lol: (това за къща)
Let it go...
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Re: Колко плащате за електроенергия

Мнение от mouse »

deedee написа:Въпросът ми е към хора, на които токът им не е включен в наема. Интересува ме колко средно плащате на месец за електроенергия. Разбира се това зависи от консумацията, но все пак...В един от форумите някой споменава, че токът му е около $50 за два месеца, което означава около $25 на месец. Аз за първи път получих сметка за ток отделно от наема този месец и сметката ми е $50, като държа да уточня че живея самостоятелно, без съквартирант в малко апартаментче, готвя рядко, основните ми консуматори през този сезон са хладилник, бойлер и кафе машина и $50 за един месец ми се виждат малко множко, но е възможно да греша, така че, моля ви споделете мнения и опит, който има такъв
Със сигурност имаш и такса включване както ти е намекнал Батето. Това е винаги когато се открива нова партида и пристига в първата сметка. Мисля че беше около 20$. Горе долу токът ти не трябва да надхвърля 30$ през лятото на месец. Има значение и дали във формуляра който си изпратил си посочил че ще плащаш на равни вноски или месец за месец.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Ivet написа:На мен ми се вижда съвсем нормална сметка, при положение, че имаш бойлер. Да не те плаша, обаче нашате сметка за ток зимата си скачат на едно 300-400, та летните от 60-70 са направо радост. :lol: (това за къща)
Aбе Ивет вие да не се топлите с бойлера :lol: Не можеш да сравняваш къща с ергенска квартира.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Гледам токът ни варира между 250 - 550 киловата месечно, при фиксирани 10.5 цента за киловат, отделно отоплението и бойлера са на газ, което е друга сметка. При вас на изток трябва да е по-евтино, помня в Сейнт Джонс токът за отопление и бойлер варираше от 30 до 150 $$ според сезона. При положение, че сме 3 души в къщи.

Ама ти да не се къпеш 2 пъти дневно?! :lol: :lol:
Пробвай да намалиш температурата на водата, има едно копче отстрани на бойлера. Енергоспестяваши крушки?
Embrace your climate change!
deedee
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 5:25 am
Местоположение: монреал

Re: Колко плащате за електроенергия

Мнение от deedee »

Значи в сметката си имам включени използваната от мен енергия + fixed charge/ revedance d'abonnement, който е фиксирана сума от $0,4 умножена по броя на дните, но това май го слагат всеки месец, не ми прилича на еднократна такса включване или греша?
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

7George написа:Пробвай да намалиш температурата на водата, има едно копче отстрани на бойлера. Енергоспестяваши крушки?
e хайде ся, кокошкарски изпълнения :) Ние тук сме дошли да харчим, не да спестяваме от крушки като в БГ :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

На мен ми прилича на такса електромер, дето ще е всеки месец. :D Няма дя се плашиш, аз от 55 долара примерно имам 19 деливъри такса, отделно административна такса. И т.н.т. :beer:
Embrace your climate change!
Публикувай отговор