Заместител на Ranitidin в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Connor
Мнения: 52
Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 12:17 pm
Местоположение: Cote St-Luc
Обратна връзка:

Заместител на Ranitidin в Канада

Мнение от Connor »

Някой ползвал ли е лекарството Ранитидин в БГ? Дали няма подобен заместител в Канада... Хелп плс
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от jet »

zantac
Connor
Мнения: 52
Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 12:17 pm
Местоположение: Cote St-Luc
Обратна връзка:

Мнение от Connor »

Благодаря jet, ако ми помогне ще черпя!!! :beer:
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

Има, има...

Мнение от Dino »

Потвърждавам написаното от Connor - Zantac е широко разпространен.
А Ranitidine има във Pharmaprix - кутийката е бяла, със светлосиня лента, марката е Life и името е Acid Reducer (RANITIDINE TABLETS USP 75 mg).
От български лекар съм чувал, че Famotidine е по-добре от Ranitidine. Ако решиш да пробваш Famotidine - във Pharmaprix можеш да го намериш като Pepcid (AC Acid Controller Famotidine Tablets 20 mg).
Най-доволен съм от препаратите, съдържащи omeprazole, защото е достатъчна една таблетка сутрин и забравяш за киселините през целия ден и през нощта.
Такива препарати в България са Улкопрол и Биопразол и са пуснати в свободна продажба. За съжаление, в Канада ти е необходима рецепта от лекар, за да си купиш Nexium.
Vision without action is a daydream.
Action without vision is a nightmare.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от jet »

Connor: ако си язваджия и ако е хеликобактер мога да те открехна как да я ликвидираш. Вече 10г. чукам на дърво...
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

да дам и мойте 3 стинки- Rennie на Bayer ако го има при вас също е добро на мен ми помага и е на съвсем приемлива цена/ако е от значение/
...мразя мастика без айрян...
Connor
Мнения: 52
Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 12:17 pm
Местоположение: Cote St-Luc
Обратна връзка:

Мнение от Connor »

jet написа:Connor: ако си язваджия и ако е хеликобактер мога да те открехна как да я ликвидираш. Вече 10г. чукам на дърво...
Нямам никаква идея дали съм язваджия... Споделяй каквото знаеш, може и да почна да спя вечер... :(
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от jet »

мойта система е само за бактериалните язви (те са 90% от случаите затова се предават и наследствено). Но се пие 14 дена ударна доза комбинация от 4 хапа. Има голяма разлика между болката на стомаха и получаването на киселините (за което е ранитидина).
milka0709
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Яну 06, 2008 3:56 am
Местоположение: Sofia

Мнение от milka0709 »

Connor написа:
jet написа:Connor: ако си язваджия и ако е хеликобактер мога да те открехна как да я ликвидираш. Вече 10г. чукам на дърво...
Нямам никаква идея дали съм язваджия... Споделяй каквото знаеш, може и да почна да спя вечер... :(
Аз съм язваджийка, ранитидинът ми помага много, но в Канада, както вече са писали е от 75 мг. Моят съвет е да пиеш по 2 таблетки сутрин и 2 вечер (така го пия аз), най-много след 2 дни би трябвало да ти отшумят проблемите, но трябва да продължиш поне 1 месец.
В момента и аз пия "канадски" ранитидин, купих си го миналата година от Монтреал, защото в България доста от лекарствата са полу-ментета.
И още един съвет - намали до минимум кафето, защото то увеличава киселинността на стомаха, а оттам и болката.
Успех и напиши дали вече си по-добре!
Connor
Мнения: 52
Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 12:17 pm
Местоположение: Cote St-Luc
Обратна връзка:

Мнение от Connor »

Доколкото знам какво са киселините - аз нямам. Имам силна болка точно под "лъжичката". Взех си Зантак 75мг,както ме посъветвахте, пия по едно сутрин и по едно вечер и болката определено утихна. Кафето съм го спрял напълно, както и газираното и пърженото. Цигарите съм ги намалил до 5-6 на ден... Дано да отшуми тая щуротия
Connor
Мнения: 52
Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 12:17 pm
Местоположение: Cote St-Luc
Обратна връзка:

Мнение от Connor »

Моля да ме посъветвате и каква храна е подходяща в подобна ситуация :cry:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Лесносмилаема, но не може да живееш на бял хляб и пилешко :). Иди на стомашни изследвания да се разбере защо имаш рефлукс.
Циганите - на Сатурн !
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от jet »

Helikocin -сутрин, обед и вечер по един комплект половин час преди ядене
Denol -4x1 (сутрин, обед и вечер по едно, половин час преди ядене, четвъртото преди лягане
Kvamatel - 2x1 сутрин и вечер по едно, половин час преди ядене

Всичко това 14 дена.
тези неща са антибиотици (за бактерията), бета блокери, свалят киселинност, действат като лепило за наранената лигавица и т.н.
Ако имаш познат фармацефт можеш да ти намери по-модерни заместители (нещата се усъвършенстват).
Докато ги пиеш ще имаш метален вкус в устата, ще пикаеш кафяво и ще сереш (с извинение) черно. Трябва да си постоянен и точен в тези 14дни. После ще почерпиш.
Kim Wild
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 2:50 pm
Местоположение: East coast - Atlantic

Re: Заместител на Ranitidin в Канада

Мнение от Kim Wild »

Connor написа:Някой ползвал ли е лекарството Ранитидин в БГ? Дали няма подобен заместител в Канада... Хелп плс


Най-доброто тук е Прайлъсек/ Prilosec/. Продава се свободно.
Ето сайта, за да видиш как изглежда опаковката:
http://www.prilosecotc.com/index.jsp

Опитвала съм всичко изредено тук във форума. Временно помагат. А с това - нямам проблеми.
Публикувай отговор