Имена на децата в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Имена на децата в Квебек

Мнение от AnnaR »

Въпросът ми е към родители, чиито деца са родени тук в Квебек. Чудно ми е в момента на даване на името на новородено бебе, колко трябва да са имената? Т.е. длъжни ли сме да дадем презиме (бащино), както е в България или можем само да дадем лично име и фамилия?
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Не сте длъжни да давате бащино име - дори ако тук сте регистрирали детето с две имена може да направите същото после в БГ.
Beauty75
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 6:13 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Beauty75 »

Малката ми дъщеря е родена тук. Записахме я с три имена понеже така си решихме. Може и само с две, може и с четири,ако искате. Изборът си е само Ваш. Но ако бебенцето Ви ще бъде момиченце, неговото фамилно име(по закон в Квебек) трябва да напълно идентично с фамилното име на бащата или майката. Успех и късмет! Бъдете здрави! :D
Единствено Времето знае колко велика е Любовта!!!
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

A ако е момче, не трябва ли пак така? Представи си името на дете на незнаен войн и самотна българска майка... Иван Димитрова :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Варианта самотна майка е много по малко вероятен от другия, още повече, че при самотна майка не значи непременно безизвестен баща.
По често срещания вариант е при момиче когато майката не носи фамилията на бащата, ако родителите искат детето да има същата фамилия като бащата то неговата фамилия ще завършва на "ов", а не на "ова", което може и да не хареса на някой родители. Ако пък искат фамилията да завършва на "ова" момиченцето ще носи фамилията на майката, което пък е голяма трагедия за някои български мъже, не знам защо. :?
Аз ако имам момиче ще бъде така и смятам да носи моето име, при момчето отстъпих, ама ако имам момиче няма. :D
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

Имам информация, че с подаване на специална молба има възможност за промяна на канадската фамилия на момиче при раждане, т.е. от "ов" да се промени фамилията на "ова" още с регистриране на раждането. Ние се предадохме без много бой и засега си остана "ов", което много ме дразни. Знам че няма да имаме проблеми с регистрацията в България да си стане 'ова', но покрай всички приключения около раждането това май беше последното за което сме мислили :)
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

Ани, можеш да прегледаш и тази тема : http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=29893
Знае ли се вече какво ще е бебето? :D
Поздрави в къщи :wave: !
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Мнение от AnnaR »

didi-did написа:Ани, можеш да прегледаш и тази тема : http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=29893
Знае ли се вече какво ще е бебето? :D
Поздрави в къщи :wave: !
Наистина полезна тема. Аз, когато я четох нямаше толкова мнения, а после нещо съм изпуснала края. Иначе отговора на въпроса ми е там и моята тема е малко излишна...
За съжаление, въпреки цялото ми любопитство, не благоволи да покаже какво ще бъде и там ми е проблема. Ако, е момче нямам нищо против да носи презимето на баща си. Но името, което съм избрала за момиче никак не ми звучи, ако носи същото това презиме. :D А, за фамилията не смятам, че ще имам проблем дори да завършва само на "ОВ", но пък ще видим.

Благодаря на всички за отговорите.
Публикувай отговор