ТЕСТ за гражданство!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

ТЕСТ за гражданство!

Мнение от balbi »

Имате ли идея каква трябва да е успеваемостта на теста, за да бецоме канейдиън ситизен?
100%? 50%? 10%?
Има ли скъсани и каква е тяхната съдба?

Поздрави! ;)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

канейдиан паспорт фор сел -20К :wink:
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

bateto написа:канейдиан паспорт фор сел -20К :wink:
Хахахаха не отговаряш на въпроса ми бате! Трай агеин лейтърр! ;)
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

balbi написа:
bateto написа:канейдиан паспорт фор сел -20К :wink:
Хахахаха не отговаряш на въпроса ми бате! Трай агеин лейтърр! ;)
75% и две хиляди мнения във форума.Айде отърва 20 бона,ще черпиш :wink:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

щом казваш ,ш си трая агейн за нови мераклии. :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Бая трябва да се постараеш за да не минеш теста.
Аз като бях една арабка не мина, но тя закъса още на обяснението как да си напише името, въобще не разбираше нито едия от двата езика. Мъжът й ходеше да се обяснява нещо, но им казаха да си ходят.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

IRA написа: Мъжът й ходеше да се обяснява нещо, но им казаха да си ходят.
в смисъл ги скъсаха ли? И що да е трудно да те скъсат. Може и na 20те въпроса да отговориш и само на един ако сбъркаш (17 номер) и те късат :lol: Този беше за правата и задълженията на гражданина канадски :roll:
Инак по въпроса - ако не успееш, веднага скан-трона ти дава резултата и ...по-нататък не знам, май те съжаляват и пак ти дават да се явиш или ходиш при съдията след 6 месеца.
балби, от стотина души дето познавам само 3 ходиха при съдия след като фаулираха на теста.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: ТЕСТ за гражданство!

Мнение от Koko »

balbi написа:Имате ли идея каква трябва да е успеваемостта на теста, за да бецоме канейдиън ситизен?
100%? 50%? 10%?
Има ли скъсани и каква е тяхната съдба?

Поздрави! ;)
Теста е елементарен, ИРА е права че човек трябва доста да се "постарае" за да го скъсат. Доколкото знам, в такъв случай има интервю със имиграционен съдия на който трябва да обясниш защо са те скъсали на теста и той/тя решава дали все пак да не ти дадът гражданство.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Re: ÒÅÑÒ çà ãðàæäàíñòâî!

Мнение от heat »

Koko написа:...Òåñòà å åëåìåíòàðåí, ÈÐÀ å ïðàâà ÷å ÷îâåê òðÿáâà äîñòà äà ñå "ïîñòàðàå" çà äà ãî ñêúñàò. Äîêîëêîòî çíàì, â òàêúâ ñëó÷àé èìà èíòåðâþ ñúñ èìèãðàöèîíåí ñúäèÿ íà êîéòî òðÿáâà äà îáÿñíèø çàùî ñà òå ñêúñàëè íà òåñòà è òîé/òÿ ðåøàâà äàëè âñå ïàê äà íå òè äàäúò ãðàæäàíñòâî.
Ìîæå ñúùî äà ñå ïî÷àêà äî íàâúðøâàíå íà 50 ãîäèíè - òîãàâà íÿìà òåñòîâå :lol: :beer:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

sasho71 написа: в смисъл ги скъсаха ли? .
Да. Тя не успя името да си напише. Мъжът й ходи, говори...ама накрая казаха не и той си тръгна с нея. Не знам защо и той си тръгна, защото той си беше минал теста. Както писах преди при нас всико беше наведнъж.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

има едни 3-4 въпроса накрая, на които трябва задължително да отговориш вярно, но те са зададени по такъв начин, че както каза Ира, доста трябва да се постараеш, за да ги объркаш. От другите май беше на 12 да познаеш.
При нас абсолютно всички имаха разговор след теста с агент, и както чувам, и при всички мои познати е било така. Иска да се увери, че наистина си бил тук 3г., което е супер тъпня, след като са имали 15 месеца да те проверяват. Ние имахме проблем, защото не си носехме старите БГ паспорти. Ама как да ги носим, като ги сменяхме в БГ и имаше ваъзможност да ги задържим само 6 месеца, след това плащаш като поп, ако не си ги върнал. И тиквеника: ама как, тук и други българи са минавали и са си ги представяли... Ми точно ние като ги сменяхме, законът беше такъв, 1 ден преди това или след това не знам ...

Ако те скъсат, пак се явяваш, но след 1 год. Нещо такова беше.
Обичам да преча
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

anito написа:има едни 3-4 въпроса накрая, на които трябва задължително да отговориш вярно, но те са зададени по такъв начин, че както каза Ира, доста трябва да се постараеш, за да ги объркаш. От другите май беше на 12 да познаеш.
При нас абсолютно всички имаха разговор след теста с агент, и както чувам, и при всички мои познати е било така. Иска да се увери, че наистина си бил тук 3г., което е супер тъпня, след като са имали 15 месеца да те проверяват. Ние имахме проблем, защото не си носехме старите БГ паспорти. Ама как да ги носим, като ги сменяхме в БГ и имаше ваъзможност да ги задържим само 6 месеца, след това плащаш като поп, ако не си ги върнал. И тиквеника: ама как, тук и други българи са минавали и са си ги представяли... Ми точно ние като ги сменяхме, законът беше такъв, 1 ден преди това или след това не знам ...

Ако те скъсат, пак се явяваш, но след 1 год. Нещо такова беше.
Благодаря на всички! :)
И ако ме викнат скоро цена няма да имат ;)
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Верно е много трудно да те скъсат на този изпит ...
А ако случайно объркаш нещо с въпросите те пращат да си говориш с въпросния имиграционен съдия /в добавка към стандартното интервю след изпита/ и той да реши дали да те пусне, така че най-вероятно пак ще минеш.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Като дойде изпита ще го мислим :)
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

тука искам да вметна, че имам едни приятели, абсолютни шестаци, които нещат да стават канаТци :lol: пълни непокиси :lol:
та направиха 3 години, че минаха вече и 5-6 месеца и тия не подават документи .. :beer: нещат да са канаТци :lol: нема кинти викат , 4членно семейство :lol: та незнам тия симпатяги кво ше правят..вервам никога не е късно да станат канаТци. само мерак да им дойде :shock: :lol:
Публикувай отговор