Телекомуникации

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Телекомуникации

Мнение от mama mia »

В България съм работила в сферата на телекомуникациите.Тук искам да се занимавам със същото.В колеж Сен Лоран предлагат АЕС в тази област.Моля някой от съфорумците ако работи или има информация в тази област да сподели какви са възможностите за реализация след завършването.
http://www.cegep-st-laurent.qc.ca/?BE59 ... 092DAEDBB0
Благодаря предварително!
Съединението прави силата!
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Немога да разбера защо трябва да учиш в колеж нещо което си работила и предполагам можеш да правиш. работа в този бранш има и търсенето на добри специалисти е голямо.
Ако си завършила университет и не си плащала за да си вземаш изпитите вместо да си пилееш времето в долнокачествени колежи можеш да станеш член на ордера за същото време.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Телекомуникации

Мнение от bp_de »

mama mia написа:В България съм работила в сферата на телекомуникациите.
Ами ако обясниш по подробно с какво точно си се занимавала -предполагам ще получиш и по изчерпателни отговори.
Щото в сферата на телекомуникациите има различни деиности- копаене на канали за телфони проводници, носене папки от една стая в друга ,писане на алгоритми за Дигитал Сигнал Процесинг, правене на сателитни връзки и още много други деиности които са все в сферата на телекомуникациите но работата ще бъде различно заплатена.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

И аз не мисля, че колеж е удачно, защото като завършиш ще се бориш за ентри позиции с 18 годишни... Според мен няма как да обясниш на интервю как хем си супер специалист с Н-години трудов стаж от Европа и хем токущо си завършила колеж... Ако толкова много ти се учи или занимава с наука, по-добре направи мастърс или докторат...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mama mia »

Прави сте-зле съм се изразила.Завършила съм далекосъобщения и съм работила в аналогова централа като поддръжка в ценралата,а в последствие и в цифрова-като оператор и поддръжка.Доста неща съм забравила-не съм го работила от 4г.Отделно знам,че тук централите са Нортел,а аз работих на Ериксон и мааалко Сименс,но не и Нортел.За мобилните телефони пък нямам никакъв стаж както и за IP телефонията.Затова си мислех че не е зле да си упресня и допълня знанията както и да получа някакъв тукашен документ който би ми помогнал повече за работа от това че някога някъде съм работила.
Иска ми се да знам от някой който работи в тази област има ли работа или не за емигранти,докъде те допускат и къде никога няма да те допуснат.За да съм ясна-в Бел например за да имам достъп до компютрите ,с които се управляват централите,да влизам в залата и подменят платки и т.н. каква тапия трябва да имам и изобщо има ли някакъв персонал там.Това е горе-долу което ме интересува.За да не се разводнява темата ще помоля някой ако работи нещо подобно да ми прати ЛС и да не занимаваме хората с моя проблем,защото аз имам доста въпроси но не мога всичко да напиша тук.
Съединението прави силата!
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

mama mia написа: Иска ми се да знам от някой който работи в тази област има ли работа или не за емигранти,докъде те допускат и къде никога няма да те допуснат.
Канада е емигрантска държава в която хората не се делят по етнически принципи, работните места са за всички (дори емигрантите ползват предимства при равни други условия), така че всичко зависи от теб :idea:
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Мнение от delisted_2 »

analgin написа:
mama mia написа: Иска ми се да знам от някой който работи в тази област има ли работа или не за емигранти,докъде те допускат и къде никога няма да те допуснат.
Канада е емигрантска държава в която хората не се делят по етнически принципи, работните места са за всички (дори емигрантите ползват предимства при равни други условия), така че всичко зависи от теб :idea:
Определено не важи за Бел, Хидро, Видеотрон и други подобни традиционно квебекарски компании.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Аз започнах първата си работа в Бел около 20 дена след като пристигнах в Канада - с първото написано CV и след 3 интервюта ( на различи нива) за един ден.
Преди месец, два бях пуснал тук, по молба на моя бивша колежка от Бел обява за работни места със заплата над 25$ и някой от вас бяха недоволни, че госпожата не се регистрирала във форума за да си пусне обявата лично, а и навсичкото отгоре не знае български.
Не си търсете оправдания защото свободни работни места в посочените компании има, но за да ги заемете трябва и да имате реално покритие от умения, знания и добро владеене на двата езика.
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

Аз съм завършила телекомуникации в СтЛоран. Не съм особено доволна от курса. Всичко е малко ала-бала и рекламни приказки, всъщност това, което основно се учи е електроника и последната сесия, трябва да се занимавате с войсовърайпи. Обаче ние бяхме първата група, оборудването закъсня, защото трябваше да е на Нортел, ама се пък да го вземат от Бел, после никой не знаеше какво да прави с него, та накрая вързахме жиците, видяхме, че бачка, правихме 2 часа трабълшутинг и после айде по-живо по-здраво. А първатя сесия досадно дълго време се занимавахме със законът на Ом, което пък за половината група се оказа голям препъникамък.
Ако си имаш дипломата от Бг-то, и си добре с езиците, направо се пробвай да си търсиш с нея работа или се насочи към университета, не си стува да си губиш времето.
Мои впечатления - не се смята за женска професия, аз бях единствената в целия колеж. На първото ми интервю директно от вратата ме попитаха дали имам деца и дали смятам да раждам, а на второто ми в Белл, дали няма да имам проблем да работя само с мъже.
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

аз съм работил в Бел 2 (два) дни, ама имам някакво наблюдение на процеса им на подбор.

тва дето всички били равни в Канада аз лично не го споделям, вярвай на който искаш. Има една много гадна дискриминация. Ще те вземат на работа само защото си имигрантка, за да те забият на най-безперспективната позиция за никакви пари.

Говоря ти за нетехническа длъжност. Подбора им (дококото имам наблюдения) е директно или чрез агенция. Аз минах през агенция, която още в първия въпросник питаше дали се определяш като видимо малцинство и каква маймуна точно си. Имаше и опция "източно европеец" :D Тва е лично мое мнение - имат някакъв процент, който трябва да се запълни от "маймуни" емигранти. Но не очаквай да те сложат на позиция отредена за хора с "канадски опит" ;) И още от първия ден почват да ти разправят как едва ли не целия борд на директорите са почнали от миячи на кенефи в Бел ;) иначе е готино, имат добра корпоративна култура, бонуси-монуси, атмосферата за малкото време там ми се видя добре

Та ше си поблъскаш главата в стената от 0 до 12 месеца според късмета и езика и може и да стане . ;)

а, и щях да забравя - недей да лъжеш в резюмето. Незнам дали наввсякъде е така, но наемат фирма която ти проверява бекграунда.
Казваше се Бекчек и са по-зле от Държавна сигурност. Един месец след като напуснах още звъняха да ме проверяват
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Agi написа:На първото ми интервю директно от вратата ме попитаха дали имам деца и дали смятам да раждам...

aaa, toва е много важно да се знае, щото някои тука спореха как нямало таквоз нещо тука :idea:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

becks написа: и щях да забравя - недей да лъжеш в резюмето. Незнам дали наввсякъде е така, но наемат фирма която ти проверява бекграунда.
Казваше се Бекчек и са по-зле от Държавна сигурност. Един месец след като напуснах още звъняха да ме проверяват
ехехе, и как ме проверяват много ми е интересно ? Изцепвам се аз приемрно, че мога да работя HPLC , и какво, тия ще ме проверяват дали наистина съм го работил в БАН ли :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

sasho71 написа:
becks написа: и щях да забравя - недей да лъжеш в резюмето. Незнам дали наввсякъде е така, но наемат фирма която ти проверява бекграунда.
Казваше се Бекчек и са по-зле от Държавна сигурност. Един месец след като напуснах още звъняха да ме проверяват
ехехе, и как ме проверяват много ми е интересно ? Изцепвам се аз приемрно, че мога да работя HPLC , и какво, тия ще ме проверяват дали наистина съм го работил в БАН ли :wink:
ами звънят на работодателите ти, на теб ти звънят да дадеш телефони, предполагам вадят разни други справки

ей тва им е сайта, много са досадни
http://www.backcheck.net/home.htm
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mama mia »

Благодаря на всички ви за мненията и съветите.Иска ми се да поразпитам за някои детайли Agi и Analgin-пратила съм им лични съобщения.
Съединението прави силата!
Публикувай отговор