Напускащи Квебек (Канада)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от dtodorova »

Както има теми за пътуващите към Канада, така пускам и една за напускащите. Ето така от чисто любопитство да се видим, колко хора си заминават оттук. Причините не са важни.

Ние сме осем години в Квебек и се напускаме Канада посока ЕС.

p.s. Ще помоля да пишат само хора, които се махат. Коментари "ЗА", "ПРОТИВ" и т.н. може да си пуснете в "шипките".

Благодаря предварително!
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от dea »

Струвами се, че тази година има не малко българи, които напускат провинция Квебек. Ние засега оставаме.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от Koko »

dtodorova написа:Както има теми за пътуващите към Канада, така пускам и една за напускащите. Ето така от чисто любопитство да се видим, колко хора си заминават оттук. Причините не са важни.

Ние сме осем години в Квебек и се напускаме Канада посока ЕС.

p.s. Ще помоля да пишат само хора, които се махат. Коментари "ЗА", "ПРОТИВ" и т.н. може да си пуснете в "шипките".

Благодаря предварително!
Ако въпроса е само за събиране на статистика - ето, можеш да ме включиш и мене, аз се върнах в Европа преди повече от две години. Сещам се също за още няколко човека от форума които напуснаха Канада, но май нито един от тях не пише вече във форума, което е разбираемо. Според мене обаче въпроса за причините също е важен и не бива да бъде пренебрегван.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от miteto »

Koko написа:Сещам се също за още няколко човека от форума които напуснаха Канада, но май нито един от тях не пише вече във форума, което е разбираемо.
Постни им никнеймовета за статистиката. Аз се сещам за Canuck, който беше про-канадски настроен на 1000%, но един ден се озовал в Испания (за постоянно) :wink:
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от domino »

Слънчева Испания да не се окаже предпочитано място за напускащите Канада? Ние също имаме едни приятели, които едва дочакаха да вземат гражданство и се преместиха там. Нямам представа дали са писали във форума.
Иначе ние сега събираме багажа да напускаме Квебек, но оставаме в Канада.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от roumensp »

miteto написа:Аз се сещам за Canuck ...
А за Батето и Гинес не се ли сещаш ? ;)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от miteto »

domino написа:Слънчева Испания да не се окаже предпочитано място за напускащите Канада? Ние също имаме едни приятели, които едва дочакаха да вземат гражданство и се преместиха там.
С тия 23% безработица в Испания, не знам колко е предпочитано особено ако си имал що-годе свястна работа в Канада.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от domino »

miteto написа:
domino написа:Слънчева Испания да не се окаже предпочитано място за напускащите Канада? Ние също имаме едни приятели, които едва дочакаха да вземат гражданство и се преместиха там.
С тия 23% безработица в Испания, не знам колко е предпочитано особено ако си имал що-годе свястна работа в Канада.
Те продължиха да работят за фирмата, за която работиха в Канада. Само смениха мястото на живеене. За някои професии тоя номер става, за други - не.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от pumpy »

Мен Канада ме "помоли" да напусна преди 7 години, но аз тъпо и упорито продължавам да се връщам. И понеже живея на близо, ми е възможно да съм тук от време на време и през останалото време вкъщи на юг. Жена ми категорично отказва да се върне, тя е щастлива там, където е.
Аз лично знам за трима зъблекари, които се върнаха в Европа след 2007. Със семействата си говорим за общо 6 дущи.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от Bistra »

Aз пък познавам такива, които от Испания се върнаха в България...Лузъри всякакви. :D
В Кебек е трудно за намиране на работа, ако не говориш френски.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от newcomer »

dtodorova написа:Както има теми за пътуващите към Канада, така пускам и една за напускащите. Ето така от чисто любопитство да се видим, колко хора си заминават оттук. Причините не са важни.

Ние сме осем години в Квебек и се напускаме Канада посока ЕС.

p.s. Ще помоля да пишат само хора, които се махат. Коментари "ЗА", "ПРОТИВ" и т.н. може да си пуснете в "шипките".

Благодаря предварително!

:rofl: аз,преди близо 6 год след 8 и не съжалявам
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от newcomer »

ха,сега прочетох в пресата ,че и Мухата 2 планира завръщане в България след като е направил първата си инвестиция

http://www.blitz.bg/news/article/343437"

:rofl:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
turist
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 1:03 pm

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от turist »

Bistra написа:Aз пък познавам такива, които от Испания се върнаха в България...Лузъри всякакви. :D
В Кебек е трудно за намиране на работа, ако не говориш френски.
Ако си работил в Квебек за ИТ компания за 80-90 бона на година не ти трябва френски.
Ако продължиш да работиш за същата компания и за същата заплата от БГ за мен това не е 'лузъри всякакви', а точно обратното!
Лузъри всякакви са тия, дето се гърчат на 9 месеца зима и 2 месеца 'циганско лято', пардон 'канадско' ...
8)
Само да питам, че не ми е ясно, лятото ще идва ли изобщо, или ще чакаме астрономическото, на 21 юни в Неделя за да се разпишем тая година, че сме видели лято?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от roumensp »

turist написа:Ако продължиш да работиш за същата компания и за същата заплата от БГ за мен това не е 'лузъри всякакви', а точно обратното!
Ключовата дума е "ако". Ти колко такива познаваш ?

Това е вероятно да стане само в един единствен случай - фирмата открива нов офис в страната и праща някой местен за мениджър на местните "туземци". Ако мислиш, че фирми като Cisco, Oracle и M$ отварят офиси в България, за да плащат същите заплати като в Щатите, в голяма грешка си.
Последно промяна от roumensp на Чет Юни 18, 2015 4:30 pm, променено общо 1 път.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Напускащи Квебек (Канада)

Мнение от newcomer »

roumensp написа:
turist написа:Ако продължиш да работиш за същата компания и за същата заплата от БГ за мен това не е 'лузъри всякакви', а точно обратното!
Ключовата дума е "ако". Ти колко такива познаваш ?

аз познавам двама.не са от ИТ,а от телекомуникациите

Еди и Крис,братя
единия беше в Ериксон,офиса на декари,а другия телъс,офиса на де сурс
около 2006-2009 единия от Ериксон се изнесе за Барселона,а другия за хонг конг,сега е в Кьолн германия в китайския телеком

и двамата не искат и да чуят за канада и за нечовешкото връзкарство в тия среди което единственно ти осигурява развитие

сравнение за заплащане няма да правя,разликата е че на новите им места ги носят на ръце
а и тях парите едва ли ги интерисуват като наследници на милиони
но възможноста на тях да гледат като на бели хора на новите им места явно много ги радва,поне от това което съм разбрал от контактите ми с тях
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Заключено