За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от Julian_04 »

Има значение и моделът на колата за застраховката! Ако моделът е спортен, застраховката веднага скача! (Говоря за пълна застраховка като за нова кола!) Има и нещо друго, което за мен е някакъв парадокс, но уви е така...Значи като пристигнахме в началото имахме една по-стара кола...И аз и съпруга ми се сдобихме по едно и също време с тукашни шофьорски книжки,...но старата кола се водеше на негово име...След време си купихме нова (пак на негово име)...Моето име беше вписано като втори шофьор, въпреки че от самото начало я карам само аз. Миналата година той катастрофира и купихме втора нова кола...вече на мое име...и внимание: Макар, че беше по-нисък клас от предишната и определиха по-висока застраховка, защото Аз никъде не фигурирах като собственик на кола, макар че карам почти от самото ни идване тук.Не правете нашата грешка!!! :)
Шофьорският стаж от БГ не помага много за намаляване на застраховката.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от bttm »

Дайте някакъв общ пример колко ще струва застраховката на месец за новопристигнал, за кола 1995-1998, не спортен модел. Влияят ли както в България кубиците на колата или има други правила? Говоря за приблизителна сметка от вашия опит като новопристигнали
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
kiko-01
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 8:55 am
Местоположение: Montreal

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от kiko-01 »

Хюндай 1997 - 35 долара на месец
Документи Виена - 19.01.2008
Интервю - 11.12.2008
Документи Букурещ - 19.02.2009
Баркодове - 10.03.2009
Медицински - 20.04.2009
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от bttm »

kiko-01 написа:Хюндай 1997 - 35 долара на месец
тази сума с българска книжка като новопристигнал ли е или по късно с канадска такава?
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
kiko-01
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 8:55 am
Местоположение: Montreal

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от kiko-01 »

bttm, отговора е "да". Ти питаше за застраховка с бг книжка, затова съм ти дала само сумата. Застрахователят е "Дежарден", застраховката е направена една седмица след пристигането ни. Не всички застрахователи правят застраховки с бг книжки, затова избрахме тoзи, които се съгласи. :)
Документи Виена - 19.01.2008
Интервю - 11.12.2008
Документи Букурещ - 19.02.2009
Баркодове - 10.03.2009
Медицински - 20.04.2009
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от kill_u »

bttm написа:Дайте някакъв общ пример колко ще струва застраховката на месец за новопристигнал, за кола 1995-1998, не спортен модел. Влияят ли както в България кубиците на колата или има други правила? Говоря за приблизителна сметка от вашия опит като новопристигнали
Купеното от мен Субару е 1998 година, с канадска книжка ми искат за двама шофьора 1853 долара годишно, за един шофьор 1600 долара годишно. Това е от Aviva Elite Nova Scotia Auto. Сега чакам още две компании да ми се обадят да ми кажат и те колко искат да ме одрусат.

Излиза че в Квебек застраховките, даже и с българска книжка са доста по-евтини.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от optics »

Julian_04 написа:Има значение и моделът на колата за застраховката! Ако моделът е спортен, застраховката веднага скача! (Говоря за пълна застраховка като за нова кола!) Има и нещо друго, което за мен е някакъв парадокс, но уви е така...Значи като пристигнахме в началото имахме една по-стара кола...И аз и съпруга ми се сдобихме по едно и също време с тукашни шофьорски книжки,...но старата кола се водеше на негово име...След време си купихме нова (пак на негово име)...Моето име беше вписано като втори шофьор, въпреки че от самото начало я карам само аз. Миналата година той катастрофира и купихме втора нова кола...вече на мое име...и внимание: Макар, че беше по-нисък клас от предишната и определиха по-висока застраховка, защото Аз никъде не фигурирах като собственик на кола, макар че карам почти от самото ни идване тук.Не правете нашата грешка!!! :)
Шофьорският стаж от БГ не помага много за намаляване на застраховката.

Тази "грешка" е неизбежна ако семейството има само една кола. Единият съпруг е първи, другият е втори. Ако по-късно се вземе втора кола, и досегашният "втори" иска да стане "първи" на новата - ония казват - Опппппааа !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от optics »

kill_u написа:
bttm написа:Дайте някакъв общ пример колко ще струва застраховката на месец за новопристигнал, за кола 1995-1998, не спортен модел. Влияят ли както в България кубиците на колата или има други правила? Говоря за приблизителна сметка от вашия опит като новопристигнали
Купеното от мен Субару е 1998 година, с канадска книжка ми искат за двама шофьора 1853 долара годишно, за един шофьор 1600 долара годишно. Това е от Aviva Elite Nova Scotia Auto. Сега чакам още две компании да ми се обадят да ми кажат и те колко искат да ме одрусат.

Излиза че в Квебек застраховките, даже и с българска книжка са доста по-евтини.

Мноо ясно - там са баровци.

Тия цени дето ги казваш ми звучат нормални за моите спомени от първата ми застраховка в Кингстън, Онтарио. Споко, после ще падат.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от IRA »

Значи колата, която карам аз е на мое име, но застраховката е към тая на мъжа ми . Това какво означава, че не ми се трупа стаж ли?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от edin_potrebitel »

IRA, нещо не разбрах, вписана ли си като шофьор или не? Ако да - трупа ти се стаж. Ако не, трябва да упоменете, че ти караш, за да се трупа стаж. По принцип в една застраховка може да има няколко коли на различни имена, стига собствениците да са съпрузи.

Julian_04, това, че мъжа ти е имал катастрофа е вдигнало цената на застраховката, не това, че ти не си вписана.

bttm, аз в момента плащам 19 долара на месец за гражданска отговорност + кражба и вандализъм, колата е 2000 г. - Тойота, признаха ми стаж от 1996 г, имам застраховка от 2007 г в Квебек.
Тук се взима под внимание групата на колата, възрастта на шофьорите, адреса, на който живеят, от кога имат застраховка - първата е най-скъпа, и в последствие катастрофите - ако са по твоя вина много вдигат застраховката, до степен, че ако имаш много може да откаже да те застрахова нормална компания.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от Julian_04 »

optics написа:Тази "грешка" е неизбежна ако семейството има само една кола. Единият съпруг е първи, другият е втори. Ако по-късно се вземе втора кола, и досегашният "втори" иска да стане "първи" на новата - ония казват - Опппппааа !
Проблемът е че ние имахме 2 (аз мисля, че го обясних) една - стара и една - нова, но и двете бяха на негово име, въпреки, че аз карах новата...Не знам защо го направихме така, може би заради застраховките...След като сменихме старата с нова, вече на мое име...се оказа, че за тях аз нямам стаж ...и автоматичното следствие по-висока застраховка!
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от Julian_04 »

edin_potrebitel написа:Julian_04, това, че мъжа ти е имал катастрофа е вдигнало цената на застраховката, не това, че ти не си вписана.
Не в грешка си аз го обясних по-горе, ама не си ме разбрал.Втората нова кола, която купихме е изцяло на мое име , включително и застраховката...Застрахователите се позоваха на липсата ми на стаж за по-високата застраховка.
Старата кола, с която мъжа ми катастрофира отиде за скрап, щото катастрофата беше тежка и не можеше да се оправи...Ние не сме правили клейм пред стария си застраховател, нито той (мъжа ми) имаше отнети точки, защото катастрофата не беше по негова вина.Просто аз като втори шофьор и несобственик на кола се оказах един слънчев ден без стаж! (затова обръщам внимание!)
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от edin_potrebitel »

Нещо са ви прецакали застрахователите, няма такова нещо да е по-скъпо ако не си собственик на колата. Даже за жени основни шофьори има отстъпки. Трябвало е да проверите с друга компания. За това даже е по-добре ако имаш тукашна книжка, но нямаш кола, да си вписан в някаква полица, пък било то и на твой приятел, за да ти тече така заветния стаж.

Искам да уточня, че за застраховката е важно от колко време имаш книжка, но и от кога имаш застраховка. Това, че не си собственик на кола няма никакво значение. Ако имаш книжка от 10 год, но никога не си бил вписан като шофьор в нечия застраховка /или в твоя собствена/, неминуамо ще е по-скъпо.

Това че не сте клеймвали катастрофата не е гаранция, че другия участник не е клеймвал. Ако го е направил и е разполагал с данните на мъжа ти тази катастрофа ще се появи в неговото досие, макар и без импакт, тъй като не е била по негова вина.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от kill_u »

edin_potrebitel написа:... Даже за жени основни шофьори има отстъпки...
Имам конкретен въпрос. Значи намерих накрая компания, която да ни застрахова със съпругата ми за около 1 400 на година. ZIVE е компанията. Други две компании ми искат съответно по 1 800 и 2 000 долара годишно(безумци). Та разбрах, че наистина ако застраховката се води на името на съпругата ми ще бъде по ниска(колеги ми споделиха, че жените ги застраховат за по-ниски суми). Това вярно ли е? И на мен ще ми се трупа ли стажа като ко-шофьор? Някой наясно ли е с това?
Последно промяна от kill_u на Чет Юни 17, 2010 6:34 am, променено общо 1 път.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от IRA »

edin_potrebitel написа:IRA, нещо не разбрах, вписана ли си като шофьор или не? .
Ами на картона за застраховката пише името на мъжа ми и са включени двете коли, а на картончето на колата пише моето , един вид аз съм собственика. Мисля,че съм включена към застраховката на мъжът ми като 2-ри шофьор. Трябва да проверя.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор