За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

Omega3 написа:Здравейте,
Интересува ме следният проблем. Много скоро 4лен от семейството ще дьржи пьтният изпит с моята персонална кола. Но, имам една пукнатина на предният прозорец в долната му 4аст по4ти по цялата му дьлжина. Това лято ми се удари, така мисля, едно камь4е докато карах по магистралата.
Тази пукнатина е в долната 4аст на прозореца и изобщо не пре4и на шофирането. Знае ли някой дали изпитващият може да не приеме колата за изпит поради тази пукнатина? Колата ми е доста нова и няма никакви други проблеми.
Знам, 4е можеш да си наемеш в СААК кола за изпит, но претендента за книжка се нау4и да кара на моята кола и я кара по4ти всекидневно.

Мерси


Вьпреки 4е все още няма отговор, аз ще добавя още един вьпрос.
Оказва ли някакво негативно влияние вьрху изпитващият фактьт 4е се явяваш сьс собствената ти кола, а не сьс специялно наета за изпита?
мерси
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Omega3 написа:
Omega3 написа:Здравейте,
Интересува ме следният проблем. Много скоро 4лен от семейството ще дьржи пьтният изпит с моята персонална кола. Но, имам една пукнатина на предният прозорец в долната му 4аст по4ти по цялата му дьлжина. Това лято ми се удари, така мисля, едно камь4е докато карах по магистралата.
Тази пукнатина е в долната 4аст на прозореца и изобщо не пре4и на шофирането. Знае ли някой дали изпитващият може да не приеме колата за изпит поради тази пукнатина? Колата ми е доста нова и няма никакви други проблеми.
Знам, 4е можеш да си наемеш в СААК кола за изпит, но претендента за книжка се нау4и да кара на моята кола и я кара по4ти всекидневно.

Мерси


Вьпреки 4е все още няма отговор, аз ще добавя още един вьпрос.
Оказва ли някакво негативно влияние вьрху изпитващият фактьт 4е се явяваш сьс собствената ти кола, а не сьс специялно наета за изпита?
мерси
Това с коя кола се явяваш няма никакво значение. Но пък пукнатината може да е проблем. Може да пробваш, но да имаш и резервен вариант за всеки случай.
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Мнение от Ascao »

lz2arn написа:
Omega3 написа:
Omega3 написа:Здравейте,
Интересува ме следният проблем. Много скоро 4лен от семейството ще дьржи пьтният изпит с моята персонална кола. Но, имам една пукнатина на предният прозорец в долната му 4аст по4ти по цялата му дьлжина. Това лято ми се удари, така мисля, едно камь4е докато карах по магистралата.
Тази пукнатина е в долната 4аст на прозореца и изобщо не пре4и на шофирането. Знае ли някой дали изпитващият може да не приеме колата за изпит поради тази пукнатина? Колата ми е доста нова и няма никакви други проблеми.
Знам, 4е можеш да си наемеш в СААК кола за изпит, но претендента за книжка се нау4и да кара на моята кола и я кара по4ти всекидневно.

Мерси


Вьпреки 4е все още няма отговор, аз ще добавя още един вьпрос.
Оказва ли някакво негативно влияние вьрху изпитващият фактьт 4е се явяваш сьс собствената ти кола, а не сьс специялно наета за изпита?
мерси
Това с коя кола се явяваш няма никакво значение. Но пък пукнатината може да е проблем. Може да пробваш, но да имаш и резервен вариант за всеки случай.
Кола под наем се намира за 30$. А и както и да го погледнеш, да се явиш на изпит с учебна кола все си е по-добре, а пък вие си смятайте колко ще ви излезе повторно явяване...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Повечето случаи които знам лично, са се явявали с личната си кола. Примерно знам 6 явявания с лична кола и 1 с инструктор.
Мисля че това няма никакво значение.
Пукнатината има обаче голямо значение. Тия неща ги пише в правилника. Специално за Онтарио - не може. Затова преди да се явя смених стъклото, иначе бих си я карал така още година. Гледат задължително и светлините и клаксона.
Ръчната - не я гледат, въпреки че се използва по време на изпита. И аз така - спирам уж аварийно, пускам мигащите светлини, дърпам ръчната. А тя въобще нямаше жило. После си потеглям както си е, и изпитващия се смее - алоо вика, спирачкатаааа...
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

lz2arn написа:
Omega3 написа:
Omega3 написа:Здравейте,
Интересува ме следният проблем. Много скоро 4лен от семейството ще дьржи пьтният изпит с моята персонална кола. Но, имам една пукнатина на предният прозорец в долната му 4аст по4ти по цялата му дьлжина. Това лято ми се удари, така мисля, едно камь4е докато карах по магистралата.
Тази пукнатина е в долната 4аст на прозореца и изобщо не пре4и на шофирането. Знае ли някой дали изпитващият може да не приеме колата за изпит поради тази пукнатина? Колата ми е доста нова и няма никакви други проблеми.
Знам, 4е можеш да си наемеш в СААК кола за изпит, но претендента за книжка се нау4и да кара на моята кола и я кара по4ти всекидневно.

Мерси


Вьпреки 4е все още няма отговор, аз ще добавя още един вьпрос.
Оказва ли някакво негативно влияние вьрху изпитващият фактьт 4е се явяваш сьс собствената ти кола, а не сьс специялно наета за изпита?
мерси
Това с коя кола се явяваш няма никакво значение. Но пък пукнатината може да е проблем. Може да пробваш, но да имаш и резервен вариант за всеки случай.


Изпит взет сьс собствена кола (рь4на) и без карани курсове. Е все пак трябваше да сменя прозореца, но сега пьк си имам нов.
Мерси на вси4ки за отговорите.
tini
Мнения: 144
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 4:38 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Мнение от tini »

Да се похваля с взет шофьорски изпит на 2.12 от първия път на Хенри Бураса и то благодарение на инструктора Марио !Благодаря Ти Марио! Тeзи, които го изберат няма да съжаляват-професионалист и човек ,който си разбира от работата! Телефонът му е 514-585-6109.
Изпратени DSC - 15.01.2007 г.
Интервю - 28.08-успешно
Монреал-10.05.2008 г.
milen73
Мнения: 152
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 5:15 am
Местоположение: Svishtov

Мнение от milen73 »

Ооооо, мадам, честито! Да полееш книжката! :D
DCS- 02.07.2008
Accuse - 11.07.2008
Покана за интервю - 10.10.2008
Интервю -2.12.2008, 11.00 h- успешно!
DCS Bucarest- 12.12.2008
Баркодове- 19.01.2009
Медицински -26.01.2009
Направени медицински-16.03.2009
Покана за визи- 13.08.2009
Визи- 03.09.2009
Аватар
Stef
Мнения: 191
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 3:12 am
Местоположение: MTL

knijka

Мнение от Stef »

Темата е супер и ровейки се из нета намерих това:
http://www.torrent411.com/torrents/Code ... _2009-2010

http://www.torrent411.com/torrents/Simu ... _-_By_FuFu

Успех :-)
Go big or go home.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Темата е много полезна!
Така като чета обаче се оказва че за да вземеш изпита трябва наред с абсолютно разумните правила да знаеш и някое друго малоумно такова.
Например:

Не се намалява в завой! - а къде се намалява бе? Правилото е преди завоя но да те скъсат за това че вътре също намаляваш е безумие.

При престояване не намалявай - друга щуротия. Това трябва да зависи от ситуацията.

И най-накрая.
Абе някой може ли да ми каже има ли следното правило в Квебек:

Никога, ама никога не използвай мигачи!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Some, писал си глупости!
На мен ми се скараха, че влизам прекаледно храбро в завоите, но не ми взеха точки. Намалява се преди завоя, а не в него.
Изключително лошо за трафика е, когато някоя лелка намали за да се престрои, а после пак ускорява. Настъпва хаос и в двете ленти. Липса на чувство за трафик!
Почти всички възпитани хора дават мигач, независимо дали някой ги вижда, или не.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Аблоод, писал си глупости.

По-добре виж какво е написала mice.
Намалява се преди завоя, и в него ако се налага.

Това свободно съчинение за намаляването и хаоса нещо не ми са вързва.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

some написа:Аблоод, писал си глупости.

По-добре виж какво е написала mice.
Намалява се преди завоя, и в него ако се налага.

Това свободно съчинение за намаляването и хаоса нещо не ми са вързва.
Намалява се само преди завоя. Зимата като удариш спирачки в завой на сняг или лед, ше разбереш шо не трябва :wink: И да, при престрояване също не трябва да се намалява, по принцип не трябва и да се ускорява много, леко ускорение е допустимо. Това че на някой не са му взели точки когато е направил еди-си-кво нищо не значи, питайте квалифициран инструктор тука и той ще ви каже кое се гледа от изпитващите и кое не.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Огромна рядкост е да видиш мъж да намали безпричинно при престрояване. Ако минаваш в по-лява лента дори е задължително да се ускори. Това е типично женски номер - инстинктивно отпускат газта, когато преценяват обстановката.

Скъпи шофьорки, бъдете спокойни. Ние ви обичаме заради други ваши предимства, не заради чувството ви за трафик. Има много неща които правите по-добре от нас.
:wink:

Но не натискайте нито спирачки нито газ докато сте в завой! Поддържайте скоростта, иначе центрообежните сили+ускорението/намаляването могат да поднесат колата и...
Не говорим за леки завои, взимани с ниска скорост. Там можете да си позволите леки корекции на скоростта.
purvolak
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Окт 23, 2007 4:18 pm

Мнение от purvolak »

Искам да попитам дали някой има листовки в електронен вариант, които да са съвместими с Виста.Опитвам се да инсталирам тези които са във форума но не става, явно са само за ХР.Благодаря предварително
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

purvolak написа:Искам да попитам дали някой има листовки в електронен вариант, които да са съвместими с Виста.Опитвам се да инсталирам тези които са във форума но не става, явно са само за ХР.Благодаря предварително
Няма нужда, сайта на SAAQ има онлайн версия на изпита, за по 20, 50 и всички въпроси разделени на категории. След вашия отговор следва верния, така че минаването на този симулиран изпит няколко пъти дава достатъчна подготовка. Ето тук:
Англ. http://www.saaq.gouv.qc.ca/services-saa ... nnaire.htm
Фр. http://www.saaq.gouv.qc.ca/services-saa ... nnaire.htm
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Публикувай отговор