За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
aseto

Мнение от aseto »

А и да не забравя. Не правете така:
http://www.youtube.com/watch?v=7-orYTjQ ... re=related[/url]
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от mice »

Вчера ходих на изпит, ама нещо изпитващата не беше на кеф, точно беше скъсала двама преди мен. :roll:
Много държат да се кара точно с 50 км в час. На мен ми направиха забележка, че карам бавно, когато карах с 40 км и малко и после ми го отчетоха като грешка! Друга грешка, че съм намалила при преминаване в съседна лента. Грешка е и ако влизаш в завой по-бавно, трябва някакси да поддържаш същата скорост, не знам - ако се правиш на Шумахер...Тръгване бавно от STOP - лошо, както Блато писа, трябва да се дава газ, е не повече от 50 км ;)
Мене ме скъсаха за следното:
- че на светофар не се оглеждам достатъчно във всички посоки за колите
- преди едно престрояване съм се била огледала за мъртвата точка след нея, а трябвало преди нея?!?
- че съм карала по-бавно на двете места, които ви описах
- че при навлизане в завой съм намалила
- на един зелен светофар не тръгнах веднага (което наистина е кофти)
- че не съм се огледала във всички посоки при задно паркиране - 360 градуса (това си беше чисто заяждане от нейна страна, карай)

Стискайте палци следващият път да успея, когато и да е това, че датите за изпит се оказаха кът.
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Мнение от Blato »

Тема с линк към листовките или по-точно програмата с листовките.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

mice написа:Вчера ходих на изпит, ама нещо изпитващата не беше на кеф, точно беше скъсала двама преди мен.
.......
Стискайте палци следващият път да успея, когато и да е това, че датите за изпит се оказаха кът.
Споко ! Съдейки по грешките - нормално е, че са те скъсали и съдейки по статистиката, нормално е другия път да минеш. Датите винаги са кът и това е нормално, но ако бързаш, проверявай за отказали се - така отвреме на време се пръкват часове за следващия ден.
Айде стискаме палци.
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Nadi a »

Браво за темата!

Да допълня от мой опит - първо взех 2 уч.часа при инструктор и то точно около съответния SAAQ - Henri Bourassa, - оказа се много полезно! Та според инструктора:

Бавното каране наистина се отчита за грешка, но най-вече когато си образуваш колонка зад теб.

Когато пресичаш по-главна улица без светофар, а на стоп, от теб се очаква да спреш ПОНЕ 2 пъти: веднъж на стоп-линията и втори път така, че да имаш видимост, малко преди да пресечеш. НЕ Е ГРЕШКА да спреш повече от 2 пъти, ако чувстваш необходимост - спри и 7, важното е да се увериш, че е безопасно преминаването.

По въпросите на melissa съм напълно съгласна с отговорите на miteto - валидни са и за Квебек.
mice, успех!
Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от jet »

препоръчайте някой инструктор за драйв тест, че нямам кола (за Торонто)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

mice написа: - че при навлизане в завой съм намалила
Ама разбира се, че се намалява на завой ! Да не искат да навлизаш с 50 км/ч ??
nadya marinova
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 4:43 pm

здрасти

Мнение от nadya marinova »

аз си взех книжката преди 3 месеца от 1 път.взех 2 4аса при инструктор преди изпита,макар 4е в бг съм шофирала 10 години всеки ден.смятам,4е е полезно за всеки,защото ти обясняват вси4ки специфи4ни неща.един 4ас струва 35,40 долара.имам телефони на инструктори,ако някой го интересува.късмет!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Горе долу 2 часа при инсруктор са колкото едно скъсване и явяване отново. Аз съм фен на явяването. Който е фен на инструкторите, ок, въпрос на вкус :)
Аватар
ioiobg
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 3:03 pm

Мнение от ioiobg »

Бе глеите сега: зимате си един волан с педали за PC-то тип Logitech Momo + кракната програма -швабска- "3D Driving-School" и немате никакви проблеми. Като решите че сте задобрели си пускате "Colin McRae" или "Need for speed" и като ги превъртите сте готови опечени водачи!
DISCO до зори!!!
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Внимавайте за дупки по пътищата, че се пак Кебек е тва.
:)
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

мен ме скъсаха вчера, да се похваля. 12г. съм карала в София, но това изобщо няма значение. Да уточня за второто спиране след стоп, то се прави, когато улицата, която пресичаш е главна, т.е. няма стоп знак на нея, иначе си спираш на стопа и продължаваш оглеждайки се.
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

Здравейте,
Интересува ме следният проблем. Много скоро 4лен от семейството ще дьржи пьтният изпит с моята персонална кола. Но, имам една пукнатина на предният прозорец в долната му 4аст по4ти по цялата му дьлжина. Това лято ми се удари, така мисля, едно камь4е докато карах по магистралата.
Тази пукнатина е в долната 4аст на прозореца и изобщо не пре4и на шофирането. Знае ли някой дали изпитващият може да не приеме колата за изпит поради тази пукнатина? Колата ми е доста нова и няма никакви други проблеми.
Знам, 4е можеш да си наемеш в СААК кола за изпит, но претендента за книжка се нау4и да кара на моята кола и я кара по4ти всекидневно.

Мерси
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Igor »

mice написа:- преди едно престрояване съм се била огледала за мъртвата точка след нея, а трябвало преди нея?!?
- че при навлизане в завой съм намалила
- че не съм се огледала във всички посоки при задно паркиране - 360 градуса (това си беше чисто заяждане от нейна страна, карай)
Преди всяка маневра трябва да се огледаш. Десен завой - мъртва зона за колоездачи, ляв завой също (!). Ако ще е по правилника, престрояването е: огледало, мъртва зона, мигач, пак огледало, мъртва зона, и ако вече не ти се е завил света плавно преминаване в съседната лента. :D

Скороста се намаля преди завоя, а в завоя се подържа равномерна скорост. На излизане от завоя и след него можеш да ускориш. :D

Преди паркиране се оглеждаш и от ляво и от дясно. Можеш да откопчаеш колана ако ти пречи. На заден се движиш гледайки назад, не в огледалата. Не забравяй мигача. Ако не си доволна можеш да излезеш и да паркираш отново, или да направиш допълнителни маневри. :wink:

Шофьорския испит е единственото място където 20-25 минути трябва да караш спазвайки всичките правила. После цял живот имаш книжка. :D :beer:
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Igor »

Ето тук някой бележки които си ги бях направил преди испита. На всеки препоръчвам да вземе един-два часа с инструктор който да му обясни местните правила.

На мен най ми хареса първата забележка. На испита карах като ученичка, с двете ръце на волана. Знаеш ли, може да ми стане навик след като автоматика няма скоростен лост. :D

Освен това, в началото на всички кръстовища се оглеждах във всички посоки.
Това тук няма нужда, те имат стоп и ще спрат.
Ми, аз от къде да знам, в България знака стоп нищо не означава и трябва да гледаш да не ти изскочи някой... :D :D

Извинявам се на всички франкофони, написах бележките на английски и ме мързи да го превеждам (на български де, на френски забрави):D

- keep both hands on the steering wheel
- when change the lane check the blind spot
- stop for three seconds at a stop sign
- normally drive in the right or middle lane
- cross intersection quickly
- blind spots for cyclistс on right and left turn
- headlights are always on
- each car needs to stop on a stop sign
- flash only right signal light when parking
- before backing up check both sides
- check blind spots only when you turn
- playground - pay more attention
- look if the other street has stop signs
- if they don't have stop signs just release
the brake rolling slowly
and check both sides several times
- if they have stop signs go without checking any further
- do not touch (step, drive in) the bicycle lane
- don't brake when you have the right of the way
- stop signs are on both sides on one way streets
- median line is white on one way streets
- be careful which lane you enter when you turn
- don't enter the bus lane
- when checking the blind spots do not turn the
body, just the head.
- do not get too close to the curb (1 m)
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
Публикувай отговор