За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
aseto

Мнение от aseto »

Според мен кога даваш газ в завоя зависи и от колата. В България карах Мерцедес със задно предаване и вземах завоите по един начин,после имах кола с предно предаване и беше друго, сега карам кола с постоянно 4 по 4 и вземам завоите по друг начин.
Според мен две много важни правила, които ще спестят много главоболия на водачите тук са:първо, винаги при десен завой да се оглеждаме за ненормални колоездачи, които понякога са на тротоара, а не на платното за движение, но пак се движат с голяма скорост и с потока коли. Второ, никога да не се сменя лентата на движение в завой. Поне половината от "почти катастрофите", които съм видял тук се дължат на това, че пътят се състои от две или повече ленти в една посока и при завой водачите не се съобразяват в коя лента се движат.
Иначе съм забелязал , че тук шофьорите са много неграмотни-поне половината изобщо не знаят как се прави ляв завой, не правят никаква разлика между завой при светеща стрелка или зелена мигаща от завой при зелено, което е зелено и за насрещните.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от some »

:)
Да отнесоха се хората.
Давай газ, не давай газ, спирай, не спирай.
Много правилно е че зависи от колата - предно или задно.

Тука даже някой хвърли сняг на пътя баш на завоя :)

Много ми е интересна обаче теорията как при престрояване задължително трябва да се ускори и в никакъв случай да не се намалява.
Веднага си представям обичайния трафик и как ускоряващо нещастния шофьор прави всички исискуеми движения като поглеждане в огледалото и дори завъртане на главата назад ....
...
... при условие че женицата пред него караща на 20 см от предходния не би се поколебала да набие спирачки във всеки един момент.

Дааа, това е сигурна рецепта застрахователите да ви намразят скоростно.
:D
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от cocose »

Не знам защо, ама за втори път установявам че хората в по гъсто населените места (примерно ГТА или София) карат много по внимателно и грамотно отколкото в покрайнините (примерно Варна, или Мисисагата :)) Звучи малко гадничко, ама явно селяните са си селяни навсякъде по света :beer:
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от gazara »

Абе Кокос,ти да не си ял нещо развалено?Какви градове какви села какви покрайнини,аз съм от Софето и знам,че в софия е като в джунглата,отцеляват само силните...стига с тия глупости,ти или караш добре или не,може и от Конго да си и да караш добре...рядко но е възможно,нали?
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от Странджата »

Ееее кокосе , ти си бил голема работа бе , варненци били селяни :D Верно , че в последните години много селения се нанесе във Варна , ама поне 10-15 години селенията трябва да се изселва от гъсто населеното ти място към морето , че да може варненци да се мерят с твоя мегаполис :idea:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от ablood »

cocose написа:Звучи малко гадничко, ама явно селяните са си селяни навсякъде по света :beer:
Такива директни обиди до сега само от Кримон идваха.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от cocose »

Който иска да се обижда, който не иска, да не се обижда :) И все пак, за протокола, аз на селяни викам хорицата със селско поведение, и като говоря за това как е във варна, говоря от първо лице, единствено число, все пак и аз съм варненец, нещо което не може да се каже за голяма част от "варненци" :beer:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от ablood »

Това, че съм трето поколение софиянец, не ми дава географско оправдание да те изкарам селянин, нали?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от cocose »

Може би съм малко тъп, но нищо не схванах от това което каза :roll:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от ablood »

Извинявай, нещо съм крив тези дни.
Боли ме гърло, поради което бирата не ми е вкусна и лесно се нервирам.
Sorry :-(
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от prace »

cocose написа:Не знам защо, ама за втори път установявам че хората в по гъсто населените места (примерно ГТА или София) карат много по внимателно и грамотно отколкото в покрайнините (примерно Варна, или Мисисагата :)) Звучи малко гадничко, ама явно селяните са си селяни навсякъде по света :beer:
Не съм забелязала хората от Амстердам да карат по-добре и внимателно от хората около Амстердам. Всичко е въпрос на манталитет, възпитание и полиция.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re:

Мнение от cocose »

ablood написа:Some, писал си глупости!
На мен ми се скараха, че влизам прекаледно храбро в завоите, но не ми взеха точки. Намалява се преди завоя, а не в него.
Изключително лошо за трафика е, когато някоя лелка намали за да се престрои, а после пак ускорява. Настъпва хаос и в двете ленти. Липса на чувство за трафик!
Почти всички възпитани хора дават мигач, независимо дали някой ги вижда, или не.
Не се намаля при престрояване ако можеш :), ако можеш да се престроиш като ускориш, правиш го, ако не можеш, аз лично забавям, с включен мигач, докато некой се сети да ми отпусне некой и друг метър, а тези отзаде....да се нервят, проблема си е техен :devil:
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от Julian_04 »

За шофьорския изпит специално, когато правите престрояване по булевард с 3 платна от крайно дясно до крайно ляво...Много държат: :!:
1.Оглеждане и мигач>>в средното платно!
2.Същото>>в крайното!
Ако отцепите по диагонал...Дори и да няма жива кола наоколо...Скъсан сте със сигурност!!!
Колкото до шофьорите и селяните..Аз като коренячка Софиянка ви казвам...по-голяма селяния от шофирането в София няма! Еле, пък и ако трябва да се разправяш с дрогирани мутри... :@
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от thriller »

Аз да попитам само.В квебек отново ли требе да държа шофьорски изпит?Нали имам книжка от БГ.Аз си мислех,че трябва само да я подменя?
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от Julian_04 »

Я, не се занасяй с мен!!! Естесвено, че Да и то пълна програма...т.е. теория + практика! ;)
Публикувай отговор