Приравняване на диплома

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Приравняване на диплома

Мнение от kapitanovn »

Здравейте!
Може ли някой да даде съвет дали е хитро да си поискам приравняване на дипломата от тук (БГ - то де :D ), или е по-добре на място в Квебек? И още: от университета ли трябва да се измъкне заверка (димек да ми ударят един печат че са издали наистина дипломата, а не съм си я изографисал сам :roll: ), или от министерството. Те много станаха въпросите... моля за съвет как да постъпя!
:beer: :beer:
Beauty75
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 6:13 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Beauty75 »

Здравей! :)
Според мен не е възможно да направиш еквиваланс още от БГ. Трябват ти оригиналните преводи на всички дипломи, заверени или преведени от преводач, член на Ордера на преводачите в Квебек, които да занесеш на място в едно от Бюрата на Министерството на емиграцията и културните общности(специално за Монреал има едно на Кремази!).
Виж този сайт:http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html
На въпроса ти, дали ти е нужна заверка и печат на дипломата- не такова нещо няма, та нали дипломата ти сама по себе си има печат от Университета, в които си учил и е официален документ. Ако в нея не фигурира хорариум, направи си академична справка, понеже това е важно за приравняването към тукашните кредити.
Ако все пак в дипломата ти не пише каква квалификационна степен имаш-бакалавар или магистър(на по-старите дипломи е така!), тогава от Министерството на образованието в БГ могат да ти издадат Удостоверение, че си магистър или бакалавър.
Пак подчератвам, че тук еквиваланса е на база брой изучавани дисциплини и учебни часове по дадена специалност, които се приравняват към съответните кредити.
Единствено Времето знае колко велика е Любовта!!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Всяка институция има различни изисквания. Повечето от работодателите не се интересуват изобщо от чуждестранни дипломи, дори и заверени от тукашното правителство.

Ако обаче вече имаш някакъв местен опит в сферата и решиш да кандидатсваш за по-интересно място, ако за това място няма кандидат с тукашна диплома, то тогава твоята ще изиграе решаващо значение.

Забрави да се явиш някъде без канадски опит и да претендираш, че си специалист, каквото и приравняване да направиш. За добра работа трябват добри местни препоръки.
Beauty75
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 6:13 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Beauty75 »

Всяка дума, казана от ablood е самата истина. Само искам да добавя, че не се знае, дали човекът иска да продължи да учи тук или да си търси работа с БГ диплома. Ако иска да учи, май и за това няма да му трябва официално приравняване, защото всеки университет си прави сам оценката обикновено, след като му се предостави дипломата.
Но аз имам двама познати, които си намериха работа по специалността от БГ, след официално приравняване и без доучване тук.
Така, че не е невазможно и това!!!
Дерзай и напред! :beer:
Единствено Времето знае колко велика е Любовта!!!
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

Благодаря ви много за информацията!
Аз именно заради изискването да е преведена от член на ордер очаквах че няма да е възможно да направя екиваланса още от БГ и това се потвърждава :( . Ще го мисля пак на място :beer: :beer:
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Jim »

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html



Obtenir une Évaluation comparative des études effectuées hors du Québec
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Приравняване на диплома

Мнение от Jim »

..тая тема ще стане пак актуална. Повдигам по-горе.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Приравняване на диплома

Мнение от Ascao »

kapitanovn написа: ... димек да ми ударят един печат че са издали наистина дипломата, а не съм си я изографисал сам
На мен ми казаха че забавянето от 2-3 месеца при евалюацията е точно за да провери Министерството да ли дипломата е фалшива или не...
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Приравняване на диплома

Мнение от kikolilokiko »

на мен ми направи впечатление думата "хитро" - в Канада върви ли да си "хитър Петър"?
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
montrelcho
Мнения: 104
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 10:38 am

Re: Приравняване на диплома

Мнение от montrelcho »

kapitanovn написа:Здравейте!
Може ли някой да даде съвет дали е хитро да си поискам приравняване на дипломата от тук (БГ - то де :D ), или е по-добре на място в Квебек? И още: от университета ли трябва да се измъкне заверка (димек да ми ударят един печат че са издали наистина дипломата, а не съм си я изографисал сам :roll: ), или от министерството. Те много станаха въпросите... моля за съвет как да постъпя!
:beer: :beer:
заверка трябва не от факултета а от министерството на образованието. трябва да ти сложат АПОСТИЛ
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Приравняване на диплома

Мнение от Independent »

montrelcho написа:
kapitanovn написа:Здравейте!
Може ли някой да даде съвет дали е хитро да си поискам приравняване на дипломата от тук (БГ - то де :D ), или е по-добре на място в Квебек? И още: от университета ли трябва да се измъкне заверка (димек да ми ударят един печат че са издали наистина дипломата, а не съм си я изографисал сам :roll: ), или от министерството. Те много станаха въпросите... моля за съвет как да постъпя!
:beer: :beer:
заверка трябва не от факултета а от министерството на образованието. трябва да ти сложат АПОСТИЛ
За пореден път: Канада НЕ ПРИЗНАВА апостилите, така че легализацията е абсолютно ненужна.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Приравняване на диплома

Мнение от Жени »

Independent написа:За пореден път: Канада НЕ ПРИЗНАВА апостилите, така че легализацията е абсолютно ненужна.
Напълно подкрепям мнението! :wink:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Приравняване на диплома

Мнение от IFF »

Жени написа:
Independent написа:За пореден път: Канада НЕ ПРИЗНАВА апостилите, така че легализацията е абсолютно ненужна.
Напълно подкрепям мнението! :wink:
Аз също,апостил-а е само за евросъюза.
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: Приравняване на диплома

Мнение от niki477 »

да не те обезкуражавам,но на местните работодатели хич не им дреме (в повечето случаи) за дипломите ти от БГ.Жалко ,но факт :roll: Моят съвет е да направи приравняването тук,ако си решил да го правиш.Ще ти отнеме от 2-3 месеца и около 115 долара :D Всичко получаваш по пощата.Успех!!!
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Re: Приравняване на диплома

Мнение от beckythomas9 »

Аз съм приравнявала диплома в Канада но не от България. Организацията, която се занимава с това еThe Canadian Information Centre for International Credentials (CICIC):
www.cicic.ca
Публикувай отговор