Документи за данъците

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Документи за данъците

Мнение от mouse »

Някой има ли представа какъв е документа който се прилага към данъчата декларация за вноските които си правил към частния групов застраховател във фирмата в която работиш. Казаха ми че тези вноски се признават за данъчен кредит и при федералните и за квебек. За сега ми липсва само този документ.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

В гида за квебек пише

Eligible medical expeses
- payments made to an insurer or a group insurance plan to cover medical ot hospital expenses for you, your spouse or a dependant, were made as a premium or contribution (including the value of the benefit related to tne employer's contribution, shown in box J of the RL-1 slip or box B of the RL-22 slip) or in any other form.

Ако го разбирам правилно, плащанията за груповата застраховка се признават, но от фирмата в която съм ги плащал не са ми изпратили никаква форма в която да е написано колко съм плащал.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Мнение от AnnaR »

мисля, че няма специален документ. аз взимам винаги тази сума от документа за заплатата ми, който получавам на всеки две седмици.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Документи за данъците

Мнение от pumpy »

mouse написа:Някой има ли представа какъв е документа който се прилага към данъчата декларация за вноските които си правил към частния групов застраховател във фирмата в която работиш. Казаха ми че тези вноски се признават за данъчен кредит и при федералните и за квебек. За сега ми липсва само този документ.
трябва да е споменато в някоя кутийка на Т4, releve 1
taka pone e pri men
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

На мен лично ми го пише в релвето . Има една графа J -regim prive d'ass. maladie . Tам обаче пише само сумата която е платил шефа ми. Обикновено данъчната ми декларация не си я попълвам сама та не съм наясно много къде се отчита сумата която съм платила аз. Нямам документ за нея , тя е равнана сумата платена от фирмата. Дали е правилно да е така?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

В релевето box J пише сумата, която работодателя плаща за да ви осигурява - отделно от нея можете да си приспадате и сумата, която вие самите плащате - нея взимате от натрупаните суми в последния чек за годината.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Мерси fe_ya. Къде ги приспадаш , при медицинските разходи ли? Там записваш само сумата която ти си платил или сумата на работодателя + твоята сума?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Erin
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Яну 18, 2005 9:21 pm

Мнение от Erin »

Premium paid for private health care plan:

1. Za QC kato medical expense se ot4itat sumata koyato e platil rabotodatelia (box J) + sumata koyato e platil rabotnika (ako ne e napisano v Box 84 na T4, gledate poslednia 4ek za godinata sys sumata koyato ste platili za cialata godina).

2. Za Federalnite samo 4asta kyato e platil rabotnika se ot4ita kato medical expense.

Dano da sam vi bila pozlena!
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Nadi a »

Erin написа:Premium paid for private health care plan:

1. Za QC kato medical expense se ot4itat sumata koyato e platil rabotodatelia (box J) + sumata koyato e platil rabotnika (ako ne e napisano v Box 84 na T4, gledate poslednia 4ek za godinata sys sumata koyato ste platili za cialata godina).

2. Za Federalnite samo 4asta kyato e platil rabotnika se ot4ita kato medical expense.

Dano da sam vi bila pozlena!
Мерси :beer:
Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Eric, мерси много. Даже видях в UFILE как да го попълня.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Благодаря за бързите отговори.
Значи не чакам повече док. и мога да припкам при счетоводителя.
Сиренето е безплатно само в капана.
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Мнение от heat »

IRA написа:Eric, ìåðñè ìíîãî. Äàæå âèäÿõ â UFILE êàê äà ãî ïîïúëíÿ.
È êúäå å òîâà ?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Отиваш на Medical. Отстрани има кленовия лист и пред него кебекарския знак. Като кликнеш там излиза още една клетка за която пише - Amount to use for Quebec, if different - там пишеш кебекарската, на първта пишеш канадската.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Мнение от heat »

IRA написа:Îòèâàø íà Medical. Îòñòðàíè èìà êëåíîâèÿ ëèñò è ïðåä íåãî êåáåêàðñêèÿ çíàê. Êàòî êëèêíåø òàì èçëèçà îùå åäíà êëåòêà çà êîÿòî ïèøå - Amount to use for Quebec, if different - òàì ïèøåø êåáåêàðñêàòà, íà ïúðâòà ïèøåø êàíàäñêàòà.
Áëàãîäàðÿ çà îïèñàíèåòî, íàìåðèõ ãî áúðçî.

... È ðåòóðíà ñå ïðîìåíè â "ïðàâèëíàòà" ïîñîêà :beer: :beer: :beer:
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Мнение от heat »

IRA написа:Îòèâàø íà Medical. Îòñòðàíè èìà êëåíîâèÿ ëèñò è ïðåä íåãî êåáåêàðñêèÿ çíàê. Êàòî êëèêíåø òàì èçëèçà îùå åäíà êëåòêà çà êîÿòî ïèøå - Amount to use for Quebec, if different - òàì ïèøåø êåáåêàðñêàòà, íà ïúðâòà ïèøåø êàíàäñêàòà.
Çíà÷è ëè òîâà, ÷å ñè âïèñâàì ñóìàòà îò "J" â ñåêöèÿòà íà Ò4,
îòäåëíî îò òîâà â "Medical" êëàèì-âàì :

1. ôåäåðàëíè ìåäèöèíñêè ðàçõîäè, ðàâíè íà ñóìàòà îò ìîèòå ïëàùàíèÿ è òåçè îò "J" íà Ðåëåâå1;
2. Êâåáåêàðñêè ðàçõîäè, ðàâíè íà ìîèòå ïëàùàíèÿ

?



Ìåðñè ïðåäâàðèòåëíî !
Публикувай отговор