Visa, Maestro или други дебитни карти са валидни в Монреал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

Visa, Maestro или други дебитни карти са валидни в Монреал?

Мнение от pticheto »

Здравейте, искам да :?: попитам българи, които са в Монреал, дали има банкомати за дебитни карти Maestro или има главно за Visa и дали са имали проблеми с тегленето на пари. Също искам да питам дали са им правили преводи от БГ през тези карти.Дали може да се скрие наличността?Сигурни ли са, ако ги ползваш от банкомат на банка?
Много Ви благодаря.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Visa, Maestro или други дебитни карти са валидни в Монре

Мнение от analgin »

pticheto написа:Здравейте, искам да :?: попитам българи, които са в Монреал, дали има банкомати за дебитни карти Maestro или има главно за Visa и дали са имали проблеми с тегленето на пари. Също искам да питам дали са им правили преводи от БГ през тези карти.Дали може да се скрие наличността?Сигурни ли са, ако ги ползваш от банкомат на банка?
Много Ви благодаря.
Аз лично не съм виждал в Канада дебитни карти от този тип. Това са някакви български измислици :idea:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Visa, Maestro или други дебитни карти са валидни в Монре

Мнение от miteto »

analgin написа:
pticheto написа:Здравейте, искам да :?: попитам българи, които са в Монреал, дали има банкомати за дебитни карти Maestro или има главно за Visa и дали са имали проблеми с тегленето на пари. Също искам да питам дали са им правили преводи от БГ през тези карти.Дали може да се скрие наличността?Сигурни ли са, ако ги ползваш от банкомат на банка?
Много Ви благодаря.
Аз лично не съм виждал в Канада дебитни карти от този тип. Това са някакви български измислици :idea:
Верно?
http://en.wikipedia.org/wiki/VISA_Electron
http://en.wikipedia.org/wiki/Maestro_%28debit_card%29

Но иначе мисля, че и двете няма да работят в Канада...
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Visa, Maestro или други дебитни карти са валидни в Монре

Мнение от AnnaR »

analgin написа:
pticheto написа:Здравейте, искам да :?: попитам българи, които са в Монреал, дали има банкомати за дебитни карти Maestro или има главно за Visa и дали са имали проблеми с тегленето на пари. Също искам да питам дали са им правили преводи от БГ през тези карти.Дали може да се скрие наличността?Сигурни ли са, ако ги ползваш от банкомат на банка?
Много Ви благодаря.
Аз лично не съм виждал в Канада дебитни карти от този тип. Това са някакви български измислици :idea:
Това са новите карти, които се използват в Евро Съюза. Те са по- защитени от тези тук. Използват се и като дебитни и като кредитни. Картите, които използваме в Канада са старо поколение и в даден момент ще ги сменим. Мисля, че вече една от банките започна да обновява фонда си.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Miteto, благодаря за полезните линкове.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Visa, Maestro или други дебитни карти са валидни в Монре

Мнение от optics »

AnnaR написа: Това са новите карти, които се използват в Евро Съюза. Те са по- защитени от тези тук. Използват се и като дебитни и като кредитни. Картите, които използваме в Канада са старо поколение и в даден момент ще ги сменим. Мисля, че вече една от банките започна да обновява фонда си.
В Дания например картите са едновременно дебитни и кредитни (и с чип). Обаче къде е тънкия момент -- така получената кредитна карта въобще няма гратисен период, тоест парите се изтеглят от банковата ти сметка моментално в момента на пазаруване на "кредит".
На такъв кредит здраве му кажи.
Тука народа дотолкова е свикнал да живее на кредит че никога няма да приеме такива "новости"
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Visa, Maestro или други дебитни карти са валидни в Монре

Мнение от AnnaR »

optics написа:
AnnaR написа: Това са новите карти, които се използват в Евро Съюза. Те са по- защитени от тези тук. Използват се и като дебитни и като кредитни. Картите, които използваме в Канада са старо поколение и в даден момент ще ги сменим. Мисля, че вече една от банките започна да обновява фонда си.
В Дания например картите са едновременно дебитни и кредитни (и с чип). Обаче къде е тънкия момент -- така получената кредитна карта въобще няма гратисен период, тоест парите се изтеглят от банковата ти сметка моментално в момента на пазаруване на "кредит".
На такъв кредит здраве му кажи.
Тука народа дотолкова е свикнал да живее на кредит че никога няма да приеме такива "новости"

Прав си, ама не точно. Ако имаш средства в сметката ти, вярно веднага ще ги блокират и изтеглят след палщането с картата, но в случая, ако нямаш наличност е друго. Използваш същата карта като кредитна, за изтегления кредит получаваш гратисен период за изплащането му, но лихвите по погасяването му са доста голями.
Не забравяй, че преди да въведат в Европа тези кредитни карти, там също се използваха кредитни карти с магнитна лента. Не зная доколко хората са били съгласни с това, но просто им е било наложено и не са имали избор. Затова си мисля, че рано или късно и тук ще ги сменят.
Последно промяна от AnnaR на Чет Мар 06, 2008 12:16 pm, променено общо 1 път.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Аз съм пробвал да тегля от Виза Електрон на банка ДСК от банкомат на Роял Банк в Канада и стана. Ама всичко е въпрос на късмет, така че не рискувай. Около 5 лева май ми бяха дръпнали в ДСК за услугата

В БГ вече повечето карти са с чип, а не с магнитна лента като повечето тук и може да е проблем това.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Visa, Maestro или други дебитни карти са валидни в Монре

Мнение от AnnaR »

pticheto написа:Здравейте, искам да :?: попитам българи, които са в Монреал, дали има банкомати за дебитни карти Maestro или има главно за Visa и дали са имали проблеми с тегленето на пари.
Случвало ми се е многократно в работата, клиенти от Европа да плащат с Виза Електрон и не е имало никога проблем. Питала съм ги дали са теглили пари в брой от тези карти в Канада и отговорът им е бил положителен, като има естествено допълнителни разходи по обслужването. Аз, лично не съм пробвала.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

за лихвите не мога да кажа не съм плащал лихви никога. Парите ги теглят след макс 40 дни, на определена дата, базовия лимит е 1900Е с толкова се открива по принцип. Моите са с чип и магнитна лента, преди две години доста и се чудиха в Холидей инн в Отава но всичко си беше ОК. Мастер-а си работи навсякъде, плащаш вземат от разплащателната веднага и така, само с магнитна лента...
така и не можах да хвана времето когато само прекарваш през четеца и плащах, без ПИН няма вече.
от България моя съвет е само кеш
...мразя мастика без айрян...
Публикувай отговор