Âïå÷àòëåíèÿ çà Cote-des-Neiges

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Âïå÷àòëåíèÿ çà Cote-des-Neiges

Мнение от heat »

Òàêà ñòå çàîòâàðÿëè òåìè çà êâàðòàëèòå, íåêà äà èìà åäíà è çà òîçè ...
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Това му е старото име. Новото е Code-des-Negers :-)
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Голяма цигания - едноименната култова плаца е достойна емблема .
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Smart Dust написа:Това му е старото име. Новото е Code-des-Negers :-)
Расист! :wink:
И там живеят българи.
Чувал съм, че има много хлебарки и мишки в този квартал :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

кот де нейж в хубавата му част е супер квартал,едно от най добрите места за живеене,близо до центъра,паркове ,само бели хора ,стига обаче да може да си го позволите.доста е скъп.аз живях там 4 год,но наема като стигна хилядарката се принудих да го напусна
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Bate, кебекарите са ми разказвали, че преди 30 години е било много престижно да се живее в КДН, но за сега не са на това мнение.
Ти да не си си падаш по шриланкийки?
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

написах по горе;хубавата част; ,а не шриланкийската
например в комплексът в който живеех състоящ се от няколко блока /в които 60% бяха собственници/ ,изкуственни езерца ,шадравани,магазини,заведения и фриз. салон в подземния етаж държах може би най евтиния апартамент,само 950д. ,всички останали започваха от 1200-1300д.поне в още 20-30 блока на около разполагащи с частни басеини,сауни и тенис кортове цените бяха по добни ,а и доста по нагоре.
и всичко това в презрения кот де нейж,ама булгарят като им миришат чорпите за да си го позволят да живеят там се нанасят по разни долнопробни гета по розмонт,ен ди джи,ансик и други мангалски квартали и им дай само да плюят :D
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

bateto написа:кот де нейж в хубавата му част е супер квартал,едно от най добрите места за живеене,близо до центъра,паркове ,само бели хора ,стига обаче да може да си го позволите.доста е скъп.аз живях там 4 год,но наема като стигна хилядарката се принудих да го напусна
Важното е сега как е. :-)
Като се возиш с метрото и то спре на спирката за квартала и изведнъж се изпразва от "мангали" :-)
Остават само бели. :-)
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

там спирка на метро няма ,минава само автобус с който си за 5 мин. на центъра :D ,а може и пеша за 15
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

bateto написа:там спирка на метро няма ,минава само автобус с който си за 5 мин. на центъра :D ,а може и пеша за 15
Не четеш какво пиша.
Става въпрос за едноименната спирка на метрото(демек Code-des-Neiges).
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ми и ти не четеш кво пиша ,става дума за хубавата част на КДН ,тая на юг от спирката ,а не на север при мангалите :D
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

bateto написа:ми и ти не четеш кво пиша ,става дума за хубавата част на КДН ,тая на юг от спирката ,а не на север при мангалите :D
:nut: :baby:
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
dani_d
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Авг 23, 2007 9:23 am

Мнение от dani_d »

mama_kenga написа:Голяма цигания - едноименната култова плаца е достойна емблема .
Абсолютно верно... :thumbsup:.
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Мнение от heat »

dani_d написа:
mama_kenga написа:Ãîëÿìà öèãàíèÿ - åäíîèìåííàòà êóëòîâà ïëàöà å äîñòîéíà åìáëåìà .
Àáñîëþòíî âåðíî... :thumbsup:.
Àìà õè÷ íå ñòå òîëåðàíòíè äà ìó ñå íå âèäè ...
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »


Там живеехме (Bedford / Darlington) близо месец, беше веднага след като пристигнахме. Английска и френска реч не се чуваше, само араби и индийци/пакистанци и т.н...
И днес като чуя за метро Пламондон и за плацата Кот-де-неж и ми става едно такова гадно...
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Публикувай отговор