Âïå÷àòëåíèÿ çà Cote-des-Neiges

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Красива България?????

Мнение от c200 »

ablood написа:Изтърпях с погнуса да ми свърши кофито и излетях с писъци от тази цигания. Сега като ходя да си взимам пощата се стряскам от мърсотията и мизерията в сравнение с новия ми квартал.
Има едно правило - където пуснат метро и удобен транспорт, се навъждат чернилки, жълти, новопристигнали, и изобщо всякакви мизерници, нямащи пари за кола.
Мдаа, чистокръвните арийци от балканския полуостров се возят само с нови кадилаци, брава, брава.
Само че такива лауреати точно в Монреал, Торонто и Ванкувър няма как да се чувстват добре, много пъстра им идва публиката :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: Красива България?????

Мнение от sasho71 »

ablood написа:...където пуснат метро и удобен транспорт, се навъждат чернилки, жълти, новопристигнали, и изобщо всякакви мизерници, нямащи пари за кола.
dobre ве, аз не разбирам какво ви пречат тез хора, и те са хора, макар и жълти, черни, червени, пембяни...Ако не правят зулуми, прблема къф е??? Бачка си мангала кротко в завода, плоди се, не пречи никому...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Сашо ти не си разбрал.
Ключовата дума тук е мизерници а не араби, чернилки, жълти, новопристигнали,:)
Много се радвам че в Оттава няма метро.
Който иска хубави гледки, чистота, да си кара новата кола по хубави пътища да вижда от нея река и канал по който плуват корабчета на които се возят усмихнати туристи които ти махат с ръка да запвяда в Оттава и да става съсед на Хълман.

Аз това виждам от терасата, като отивам и се връщам от работа. :)
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Сашо, наричат ги тесногръди подобни хора... И имат късмет, че не са се родили черни, жълти или каквито и да било различни от бели... Макар че не е ясно (за късмета де)...
Между другото - напомням - разполагам с кола! Скоро ще имам и достатъчно свободно време - който желае да му помогна да се изнесе от Кот-де-Неж да се обажда!
Безплатно!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Расист?

Мнение от ablood »

Аз расист?
Станах ли такъв? Какво им има на другите раси?
Черните например - весели, шумни безделници. Случва се, нерядко да ги видиш костюмирани, слизащи от готини коли. В повечето случаи тъкмо са махнали табелката TAXI.
Арабите - интелигентна раса. Уви, освен това са нагли и агресивни. За интелекта има доста изключения, но за наглостта...
Китайците - единствените от тукашните жълти които са работливи. За съжаление идват от друга планета и критериите им за чистота, комфорт и сила на крещене са странни.
Латиносите - тези са сладури, макар и често по-безотговорни от всички останали.
Иначе не съм расист.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Добре. Разбрахме, че не си расист! Дай сега характеристика и на българите като предстаивтели на бялата раса, моля ти се...
Иначе имаме допирна точка - латиносите и на мен са ми любими!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

мен пък ме кефи да ходя на Плаза Кот де Неж.Поне хорта макар и мангали както ги наричате изглеждат по прилично от българките които съм виждал на църквата и сабиранията :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Българите - ако ги слушаш, всички са голяма работа. Все някой ни е виновен и все някой ще дойде да ни оправи. Спазването на правилата е за балъците, а всички са тарикати.
Последно промяна от ablood на Пет Мар 07, 2008 6:15 pm, променено общо 1 път.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Мнение от Blato »

Дойдохте в Мтл и големи граждани станахте, браво на вас.

Много бързо забравихте как в България не си дупчихте билетчетата, как ходихте в мизерни кръчми, понеже ресторанта - това е нещо екзотично.
Забравихте, как подминавахте конете, пасящи близо до вашия блок или как сте ходили на прасе на Коледа.
Или пък забравихте как като студенти живяхте в студентски град и ви беше гот там - мизерно ама не ви правише впечатление.

Сега изведнъж като пристигнахти станахте големи превземки.... опс извинявайте - граждани, които ги е гнус да влязат в китайския магазин или анката понеже миришело.

Ми като ви мирише ще се молите на някой да ви донесе лютеница да си кусате, а пък аз сега ще отида да си купя и ще я ям със сирене :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Блато:
Сподави завистта си към децата израстнали в големия град.
Освен това в MTL лютеница и БГ сирене има на стотина места. И ние като теб често я "КУСАМЕ" само, че аз ползвам друг термин за това.

Може би за това спрях да ходя на чалгаджийските надлъгваници - сбирки. За последно отидох на миналата нова година. Едвам изтраях полунощ, събрах семейството и се спасихме. После ми разказаха за кървавото пиянско сбиване в късните часове. Полиция, линейки... И двете страни се кълнат, че другият е виновен.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

ablood написа: "КУСАМЕ"
офф: това Кусаме от добричкия край ли е :?:

един лехен пълен с мърсоли :D хаха баси майните
...мразя мастика без айрян...
aseto

Мнение от aseto »

Евалла, Блато. Подкрепям те напълно. Пази боже сляпо да прогледа! Глаголи като "кусам" са част от богатството на българския език, те са част от традиционната българска реч, а не местен диалект. Повечето теми в този форум ме навеждат винаги на едно и също горчиво заключение. Ако трябва да перефразирам Моканина :"Боже, защо като си давал на България, си й дал толкова много уроди, Боже?" :cry:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

totev написа:
ablood написа: "КУСАМЕ"
офф: това Кусаме от добричкия край ли е :?:

един лехен пълен с мърсоли :D хаха баси майните
maй че беше от Северна БГ, Врачаснко-Видински режион.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

Кот де неж има хубави и лоши части. Прав е Батето. Ако се заселите около университета, около Отремон, в района на детската болница, горната част на стадиона и Уайлдъртън - грешка няма.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Леля Екимка написа:Иначе имаме допирна точка - латиносите и на мен са ми любими!
ами бегай в Маями тогаз, там с един куршум два заека- хем топло, хем латиноси 80%. :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Публикувай отговор