Детска градина в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
TarikMom
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 9:14 pm
Местоположение: Монреал

Детска градина в Монреал

Мнение от TarikMom »

Ще споделите ли колко време бяхте в списъка на чакащите за детска градина? Записахме сина ни в две досега, а трябва скоро да тръгвам на курсове по френски и няма къде да го оставим - съпругът ми работи по същото време.
Още един въпрос - приемат ли деца само за половин ден или трябва да стои там целия ден?
Благодаря предварително
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Колкото съм чувала се чака много за малките деца, по една - две години. Също така от приятели знам ,че ходещите на Кофи имат някакво предимство. Не знам дали за всички, те бяха към курсовете в Монреалския университет. Хората също казват ,че е добре да се ходи по детските градини да записваш детето лично, да не се разчитало на записването по телефона.

Мен също ме вълнуват в момента детките градини. ще използвам темата да питам да ли някой знае добра детска градина в центъра , която приема едногодишни бебета ? Все едно дали е частна или спонсорирана.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
TarikMom
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 9:14 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от TarikMom »

Благодаря за отговора!
Това за университета ми го каза и друг човек - но сега мисля, че няма там повече курсове - провеждат се по квартали. Примерно аз ще ходя на едно място, което е на 2 пресечки от нас.

Иначе за записването лично е добра идея - ще трябва да се обикаля май. А откъде да науча адресите на градините? Ние търсим тези, за които се плаща 7долара на ден.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ето тук http://mfacf.mapanswer.com/localisateur/mfacf.main.do за детските градини в твоя район.
Някой преди това беше пуснал и този сайт http://www.magarderie.com/
там може да проверяваш и за свободни места.

http://www.enfancefamille.org/fr/ - интернет страница на която можете да се запишете в списъка на чакащите за детска градина. Aз им звънах на телефона, че страницата ми даваше грешка. Записват те в списъка на няколко градини едновремено.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mama mia »

Аз моя син го записах доста бързо.Обикалях един ден с него по всички градини в квартала и обяснявах че ми е адски спешно и нямам желания да се вписвам в лист на чакащите.За мой късмет стана за един ден и съм доволна от градината-на 7$ е.Та въпроса е за кой квартал става дума и задължително ли е да е голяма или може и малка смисъл тези семейната среда,а също и възрастта на детето е от значение.
Съединението прави силата!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Момичета, аз вече тотално се обърках. Значи по-добре е да се ходи лично по градините за да записваме, отколкото по телефона. А по-добре ли е да се ходи лично отколкото да го регистрирам в дадения сайт по Интернет? Освен това ми казаха че най-добре някой да ме препоръча. Е да, ама аз не знам кога да си използвам връзките, ако ги намеря разбира се - за да запиша детето в списъка на чакащите, или направо когато ще тръгва на градина? Защото са ми казвали че правели следния номер - ти си записваш детето, спокойна си че си чакаш реда, обаждаш се след време и се разбира че те няма в никакъв списък. Иди че се разправяй тогава. Дори са ми казвали точно заради подобни ситуации да питам и си записвам кой точно ни записва в списъка и да си запиша на коя дата и в колко часа съм го записала. Един-единствен път съм се опитвала да запиша детето си в една градина, наистина най-търсената в района. Имам позната майка там, ама реших да видя как ще е без връзки. Като отидох директорката веднага започна да ми обяснява как нямало никакъв смисъл да чакам за там, защото 800 деца чакали. Казах й - добре, аз съм готова да чакам, ако трябва няколко години ще чакам, просто искам да съм в списъка. "Не записваме нови в списъка за чакащи, защото е препълнен". И не знаели кога ще записват нови в списъка. Накрая й казах - добре, значи ли това че дори на теория за моето дете няма никакъв шанс да влезе във вашата градина? Тогава тя ми даде някакъв хвърчащ формуляр да попълня, сигурна съм че веднага е отишъл в кошчето. И вече изобщо как да процедирам, спрях всякакви опити :?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

survivor, сайта и телефона са едно и също. Записват те в списъка на няколко детски градини наведнъж. Един колега на мъжът ми от тези списъци чака 2 години докато му се обадят, това за детските градини по 7 долара , иначе дъщеря му ходешена някаква друга.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Проблемът с градините явно е доста сериозен. Вчера медиите говориха за липса на 20 000 места в детските градини. В работата една колежка, която току-що се беше върнала от майчинство, беше принудена да напусне, защото нейната градина /семейна/ затвори и тя в рамките на 3 месеца не успя да намери място за децата си (2) в никаква детска градина. :shock: Каза, че широко разпространени са подкупите, обаче тя и мъжът й не били съгласни с това и така ... заряза си кариерата, за да си гледа децата :roll:
dani_d
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Авг 23, 2007 9:23 am

Мнение от dani_d »

Аз записах малкия веднага като пристигнахме,но и ден не съм чакала да ми се обадят.Приятели ми дадоха списък с телефоните на всички градини в Монреал и аз на ден по...сигурно е имало 20-25 пъти съм ги прозвънявала...и така около 2 седмици.Малкия ходеше вече от месец на градина, чак тогава ми се обадиха за първи път ,да ми съобщят,че са намерили место в градина за сина ни :lol:Мисля,че е по-добре много да не разчиташ на тези записвания,а още повече да ти се обадят по рано от 2-3 месеца.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Дани, ти в една и съща градина ли си звъняла по 25-30 пъти на ден?:shock:
Ира, абе за записването по телефона - нали мога да им се обаждам лично на детската градина, а мога и по телефона на този кооператив да се обадя за да запиша детето на няколко градини едновременно. Чудя се дали някоя от тези шансове дава повече шансове. Ти как процедира?
Иначе преди два дни имаше статия в Ла Прес по въпроса, споменаваше се че родители предлагали 500 долара подкуп. Да му се не види, аз нали и затова се махнах от Бг, за да не плащам подкупи...
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

krimon написа:Проблемът с градините явно е доста сериозен. Вчера медиите говориха за липса на 20 000 места в детските градини. В работата една колежка, която току-що се беше върнала от майчинство, беше принудена да напусне, защото нейната градина /семейна/ затвори и тя в рамките на 3 месеца не успя да намери място за децата си (2) в никаква детска градина. :shock: Каза, че широко разпространени са подкупите, обаче тя и мъжът й не били съгласни с това и така ... заряза си кариерата, за да си гледа децата :roll:
Айде пак дивотии! :evil:
От опит мога да кажа, че проблеми с намиране на градина няма.Теди на 20 ден от пристигането ни тръгна на градина - беше на година и половина ( даже почакахме седмица, за да навърши 18 месеца). Обиколих лично към 10-15 градини, където съм я записвала още не са ни извикали, където контактувах лично - стана работата. Говорим за субсидирано СРЕ 7 долара. Миналата година септември решихме да сменим градината заедно с майката на най-добрата приятелка на дъщеря ми - седнахме двете и развъртяхме телефоните. Намерихме 2 СРЕ , които бяха готови да приемат двете деца. Огледахме ги и избрахме и така. За един ден намерихме 2 места и то в началото на учебната година. Така че по-малко мрънкане и дивашки истории за погубени кариери и повече действие.
Едно уточнение - говоря за Южния бряг

Това за подкупите хич не го вярвям - митове и легенди на варварските народи, които всеки неуспех си обясняват с подкупи и връзкарство. Що не се пробвате да предложите пари на някоя директорка - направо в кауша ще се озовете.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

survivor написа:Дани, ти в една и съща градина ли си звъняла по 25-30 пъти на ден?:shock:
Ира, абе за записването по телефона - нали мога да им се обаждам лично на детската градина, а мога и по телефона на този кооператив да се обадя за да запиша детето на няколко градини едновременно. Чудя се дали някоя от тези шансове дава повече шансове. Ти как процедира?
Иначе преди два дни имаше статия в Ла Прес по въпроса, споменаваше се че родители предлагали 500 долара подкуп. Да му се не види, аз нали и затова се махнах от Бг, за да не плащам подкупи...
Аз засега съм записана на няколко места едновременно, но мисля като приближи времето да почна да звъня във всяка градина по отделно и ако така не става да почна да обикалям :
Трябва да отбележа, че зълвата звъняла по детските градини лично и в една са и казали за нас , че сме в списъка. Просто фамилното име е едно и също и те я питали да ли не ни познава.
За сега не смятам да изпадам в паника, че е рано още .След 7 месеца ще го мисля повече Very Happy
Хора, не се карайте има ли нямали места по детските градини, по - добре е според мен темата да се използва за обмяна на опит в търсенето, както и да се споделим мнение за различните градини.
Последно промяна от IRA на Съб Мар 01, 2008 2:39 pm, променено общо 1 път.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
dani_d
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Авг 23, 2007 9:23 am

Мнение от dani_d »

survivor написа:Дани, ти в една и съща градина ли си звъняла по 25-30 пъти на ден?:shock:
Ира, абе за записването по телефона - нали мога да им се обаждам лично на детската градина, а мога и по телефона на този кооператив да се обадя за да запиша детето на няколко градини едновременно. Чудя се дали някоя от тези шансове дава повече шансове. Ти как процедира?
Иначе преди два дни имаше статия в Ла Прес по въпроса, споменаваше се че родители предлагали 500 долара подкуп. Да му се не види, аз нали и затова се махнах от Бг, за да не плащам подкупи...
Ми,по 2 пъти се случваше да звъня в една и съща градина,понеже не ги отбелязвах всички и...няма значение,важното е че намерих :D.
dito
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 7:59 am
Местоположение: Montreal

Мнение от dito »

При нас се получи така : влязох в сайта с детските градини, извадих телефоните и адресите на градините в радиус от 5 км. до нас, и започнах да звъня до 27 позвъняване имах два положителни отговора , записах дъщеря ми в тази която ми предложиха по-близка дата за приемане (2 седмици).Така че не е трудно но трябва наистина да търсиш, не може да се запишеш в листата на чакащите и да очакваш резултат при положение,че други като мен звънят или ходят на място в самите детски градини.
Каква я мислихме , пък тя каква стана......
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

krimon написа:Проблемът с градините явно е доста сериозен. Вчера медиите говориха за липса на 20 000 места в детските градини. В работата една колежка, която току-що се беше върнала от майчинство, беше принудена да напусне, защото нейната градина /семейна/ затвори и тя в рамките на 3 месеца не успя да намери място за децата си (2) в никаква детска градина. :shock: Каза, че широко разпространени са подкупите, обаче тя и мъжът й не били съгласни с това и така ... заряза си кариерата, за да си гледа децата :roll:
Ха-ха ! В Канада подкупи НЕМА ! Е па НЕМА ! Тук всички са ангелчета непокварени и подкупи не вземат :lol:
Заключено