Детска градина в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Мариа, не съм говорила за населено място, което не познавам. Просто споменах за една подробност (възрастта на детето), която може да ти се струва малка, ама всъщност е много съществена.
Тук станахте по-католици от папата. Според официални данни липсват 20 000 места, според Мама Кенга недостиг нямало. Как така ще вярваме на вестникарские статии повече, отколкото на Мама Кенга. Ама докато съществува порочната практика за препоръки за детски градини, за използване на връзки, да не говорим за често срещаната и абсурдна практика директорът на детската градина да иска да види детето за да реши дали ще го приеме :shock: :shock: :shock: ами извинявайте, ама нямам никакви основания да си мисля че недостиг на детски градини в Монреал няма.
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Мнение от heat »

survivor написа:...Ñïîðåä îôèöèàëíè äàííè ëèïñâàò 20 000 ìåñòà, ñïîðåä Ìàìà Êåíãà íåäîñòèã íÿìàëî. Êàê òàêà ùå âÿðâàìå íà âåñòíèêàðñêèå ñòàòèè ïîâå÷å, îòêîëêîòî íà Ìàìà Êåíãà....
Äà âíèìàâàòå êàêâè ãè ãîâîðèòå è íà êîãî âÿðâàòå, ÷å òÿ âå÷å å â Ìèíèñòåðñòâîòî :lol:

 Çàòâîðà å áèëà ñàìî çà äà ìîæå äà ñòèãíå äî Ìèíèñòðåñòâîòî :lol: :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ами верно ли е това.мои познати с деца са ми разказвали за тукашните детски градини.направо им се реве на хората,казват ,че децата спели на пода в/у някакви дюшечета ,нямали легла ,така било във всички детски градини,а някъде даже нямало и маси и се хранели на килимчета на земята както през средновековието в китай и япония.леле и чипата история,уж дойдохме в богата канада ,а децата нямат легълца в детските градини и спят на пода. :o
vio
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 11:03 pm

Мнение от vio »

Останах с впечатление, че темата е по-скоро как да си помогнем взаимно за намиране на детска градина, а не толкова да се заяждаме. Затова едно "конструктивно" предложение - тези, които в момента сте "на зор" за градина - кажете си районите където ви устройва и да видим кой с какво може да помогне. Аз в последните няколко месеца настаних 3 деца в различни детски градини - все на новопристигнали емигранти. За препоръки и подкупи и дума да не става - просто покрай градините на моите деца вече познавам шефовете в 2-3 градини, както и те имат много добри впечатления от мен и децата ми, така че ако има и едно място бих могъл да заведа детето ви и имате шансове да го вземат.
Естествено е самите градини също да не взимат кое да е дете - нагледах се на "дивачета" в тези градини, а имаше и едно дете, което направо помолиха родителите да го преместят, защото целия персонал беше пропищял от него - на 3,5 г!!! В крайна сметка и хората които работят там имат нерви и трябва да имат нормална работна среда, а не на края на деня да са като парцали заради някое зверче, на което няма кой в къщи да обясни елементарни правила на поведение. дори шефа да не се беше намесил, ние родителите бяхме готови да протестираме, защото въпросното дете оказваше доста лош ефект върху поведението на останалите деца.
И още нещо - за семейните градини - може би не са най-доброто решение, но за по-малките деца смятам, че са по-удачни - по-малко контакти, съответно по-малко болести. Освен това не мисля че дете под 2 години има нужда от специални активитета, така че не ги отхвърляйте като вариант. А за това, че по-късно не искате да го местите в друга градина - и аз се притеснявах за моето дете, че ще се травмира, но въпреки всичко го преместих и резултата беше учудващо добър - частен случай, но това са деца и имат по-различни "мерки" за живота от нас. Ако на детето му харесат играчките и децата в новата градина, смятайте че още първата седмица е забравило за предишната. А и учителките също са от значение. Ние имахме късмет с една разкошна жена, на която още се чудя как да се отблагодаря за вниманието и към децата! но това си е вродено и не всеки има подход към децата.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

vio написа:За препоръки и подкупи и дума да не става - просто покрай градините на моите деца вече познавам шефовете в 2-3 градини, както и те имат много добри впечатления от мен и децата ми, така че ако има и едно място бих могъл да заведа детето ви и имате шансове да го вземат.
Ами че то точно на това му се викат препоръки, или връзки ако предпочиташ.
Според ме всяко дете трябва да вземат. Имало по-трудни деца - ами нали за това са педагози. И какво - палавите деца нямат право на градина ли? Пък и самата идея за оглед на малко дете ми се струва отвратителна.

Но иначе е чудесно че предлагаш да помогвеш :beer:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ми сървайвър е написала - става дума за дете на 1 година (само едното), а другото на 3 години ... Опитай се да намериш градина за двете деца. Ама всеки мери със своя аршин, своите примери и познанства. Това, че живееш някъде не те прави непременно и специалист по актуалната ситуация на детските градини. Да му мисли мама кенга как ще намира градина за бъдещето отроче, че кой ще работи иначе в министерството :rotfl: :rotfl: :rotfl:
dani_d
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Авг 23, 2007 9:23 am

Мнение от dani_d »

bateto написа:ами верно ли е това.мои познати с деца са ми разказвали за тукашните детски градини.направо им се реве на хората,казват ,че децата спели на пода в/у някакви дюшечета ,нямали легла ,така било във всички детски градини,а някъде даже нямало и маси и се хранели на килимчета на земята както през средновековието в китай и япония.леле и чипата история,уж дойдохме в богата канада ,а децата нямат легълца в детските градини и спят на пода. :o
Виждам,че си мнооого информиран :lol: ,но аз пък не съм чула дете да изпада в истерии сутрин,защото отива на детска градина,както се случва 90% в БГ, или дете да сънува кошмари,а родителите да казват,че причината е детската градина,както го има в БГ,тук децата са щастливи и обичат да ходят на градина,защото за тях се грижат добри хора,а не изнервени и злобни учителки,както е в БГ :lol:...даже не е и смешно :(,а си е направо трагично :?И виж колко си елементарен,това няма нищо общо с богатството на една държава,а с това,че тук се дава пълна свобода на детето...не мога да повярвам този кой го е пуснал в Канада :roll: :lol:,най-важното е детето да се чувстава добре,а на който му се искат балдахини и коприна да си гледа детето в къщи :wink: :D.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Още малко личен опит - току-що записах неродения си пупон в СРЕ -то на дъщеря ми и от лятото на 2009 започва пупонът първо 2-3 седмици леко да свикне и така. Не говоря за листи на чакащи или други подобни - казаха ми, че съм с предимство и детето със сигурност си започва - оформиха му картон и т.н. - само името дето му го няма. :D
Можело значи, и то за нероден пушпон, пък вие си мрънкайте колкото си искате.
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Ами то затова няма места за другите пупони защото са резервирани места за братчета и сестричета на вече записаните деца в градината - та затова има и малка разлика ако детето ти е под и над 18 месеца и няма братче или сестриче, което да е в градината. ДОБРО УТРО!
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mama mia »

Поздрави на Мама Кенга за бебето и пожелания за трето като на аватара.
Малко уточнение-след като едно дете ходи вече в една градина,второто го вземат с предимство.Освен това,незнам каква е възрастта на каката,ама ми се струва,че бебчо ще е на нейното място в градината-което означава че примера е неудачен.
Сега по въпроса-който търси място за детето си нека да каже за кой квартал,колко е години малкото и т.н. за да можем да даваме конкретни предложения,а не само да се караме за едно или друго.
Съединението прави силата!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

mama_kenga написа:Още малко личен опит - току-що записах неродения си пупон
значи оная партенка за липсата на червена революция се е оказала вярна? поздравления ...

колкото до караниците - как не се разбра, че на всеки камбанарията е различна :shock:

всичко друго е логика, прост комън сенс - няма такова нещо като няма детска градина - НЯМА! Има някъде и ако правиш 40-50К на година ще го караш детето до това някъде или ще си наемеш човек или да го гледа или да го кара. Комън сенс е, че ако ги правиш тия пари няма да се откажеш лесно, защото градината не е некс дор.

Успех на всички с намиране на ПРАВИЛНАТА детски градина!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

mama mia написа:Поздрави на Мама Кенга за бебето и пожелания за трето като на аватара.
Малко уточнение-след като едно дете ходи вече в една градина,второто го вземат с предимство.Освен това,незнам каква е възрастта на каката,ама ми се струва,че бебчо ще е на нейното място в градината-което означава че примера е неудачен.
Сега по въпроса-който търси място за детето си нека да каже за кой квартал,колко е години малкото и т.н. за да можем да даваме конкретни предложения,а не само да се караме за едно или друго.
Мерси за поздравленията! Пупонът и каката ще хогят едновременно на градина поне 6 месеца.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

fe_ya написа:Ами то затова няма места за другите пупони защото са резервирани места за братчета и сестричета на вече записаните деца в градината - та затова има и малка разлика ако детето ти е под и над 18 месеца и няма братче или сестриче, което да е в градината. ДОБРО УТРО!
Да вземем да изтребим каките и бременните и ще се решат толкова много проблеми, и с местата в детски градини, и с направленията за болниците и специалистите.
Та отново твърдя, че проблем с градините няма - проблемите са в главите( манталитета ) на майките.
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

mama_kenga написа:Та отново твърдя, че проблем с градините няма - проблемите са в главите( манталитета ) на майките.
А защо си записваш детето още преди да се е родило ? И това нормално ли е според теб ?
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Мама кенга е с връзки, защото работи за Министерството 8)
Заключено