Детска градина в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

mama_kenga написа:леле скапания пост, дето го е имала твоята колежка - само 20 кандидата се явили.
И щом е обезпечена най-вероятно не й се бачка, а не че не може да намери места за децата си.
Ако случайно се беше явила на някое интервю, което не е за затворнически надзирател, щеше да разбереш, че максимума на задържаните кандидати за интервю е не повече от 10-20. Никой не може да си позволи да си губи времето с всички, които си пращат резюмето.

И сигурно може да се намери място за детето й, но тукашните не мислят като фея, писала по-горе, не искат да пътуват по 20-50 км /отиване-връщане/, за да намерят детска градина, която ще поглъща голяма част от дохода им ... Въпрос на приоритети ... Ама ти нали си си ок, дерзай с твоя синдром "щраус" - щом не си го видяла, значи не съществува :lol:
mama_kenga написа:Кримон, четенето на много вестници ти е размътило акъла. Аз на вестници не вярвам и си живея добре.
И най-добре не четете вестници, не слушайте телевизия, не следете новините в интернет медиите! Най-достоверният източник на информация е мама кенга 8) Не е вярно това, което пишат - не липсват 20 000 места в детските градини! Това са най-долни инсинуации на тукашните журналя :wink: Ако искате място в детска градина - обърнете се към мама кенга!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Ами там е работата, че и градини за 20 долара не винаги и не на всички места се намират. Особено пък за децата под годинка и половина. Това с препоръките наистина е безумие, а се използва широко. Безумие е да не мога да се доредя и да се включа дори в листата на чакащите за определена детска градина, Ако и да съм готова да чакам 2-3 години.
Мамо Кенга, ти на културна дискусия, без обиди не си ли способна?
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Препоръки давам за нашата детска градина без проблем. На Южния бряг.
Кримон, отдавна е трябвало да започнеш да се лекуваш, сега вече, уви, е непоправимо късно.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Странно, че на мен задаваш такъв въпрос. Кримон явно ти се вижда изтънчена. Споделям личен опит и си мисля, че е по-ценен от вестникарски писания и едностранчиво преразказани приказни истории.

В първата градина ни взеха след като ходих 2-3 пъти и накрая ми светна да кажа, че съседите на градината са наши приятели и странно но след това ни се обадиха и ни взеха.
TarikMom
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 9:14 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от TarikMom »

mama_kenga написа:Странно, че на мен задаваш такъв въпрос. Кримон явно ти се вижда изтънчена. Споделям личен опит и си мисля, че е по-ценен от вестникарски писания и едностранчиво преразказани приказни истории.
Твоята история също е едностранчива - тя си е ТВОЯТА история. Много сме радостни и щастливи, че си нямала проблеми, но не разбра ли, че повечето хора тук всъщност ИМАТ проблем - тоест не би било зле наистина да си извадиш главата от пясъка и да погледнеш реално на нещата.
Наистина, стига вече със тия дискусии от рода на кой-по-умен и кой-ще-затапя-днес, ами дайте да споделим опит и информация, която наистина би помогнала.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

krimon написа:
bgmontreal написа:Двама човека работят и всеки е "финансово обезпечен", а реват за градини по $7.
Че какво пречи да изберат градина на $20 и да им върнат парите от данъци ..., та даже и повече
ами ти като занимаващ се с подобни работи, би трябвало да знаеш, че ако дохода ти е достатъчно висок няма да получиш нито стотинка :roll:
ако дохода е достатъчно висок и ти го загубиш за да спестиш по 13 долара на ден, ами какво да ти кажа ...

или дохода е висок и няма какво да се стискат за $13 на ден разлика или се стискат за $13 на ден защото дохода не е висок и тогава си го получават обратно от данъци -
все сте специалисти ама елементарна логика не ви хваща
ЯСНО И ПРОСТО - без да ми влияят някакви журналя идиоти


ПП Дори да си дадеш детето на 50 доларова градина - става дума за $800 разлика. Ако си готов да оставиш работа за 50К-60К, за да спестиш 10К, то ... какво да кажа
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

bgmontreal написа:Двама човека работят и всеки е "финансово обезпечен", а реват за градини по $7.
Ами при положение, че качеството в тия детски градини е по-добро, от това на детски градини за по 20-40 долара естествено, че ще реват без значение колко са обезпечени.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Детето ти в колко градини от 7 и в колко от 20 е било, че си толкова наясно къде е по-качествено ?
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

mama_kenga а твоето?
Със сигурност обаче съм обиколила достатъчни детски градини и съм видяла поне условията в тях .... единствената градина за над 7 долара, в която съм склонна да си дам детето е тази, в която ще тръгне то.
Последно промяна от fe_ya на Нед Мар 02, 2008 8:02 pm, променено общо 1 път.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Аз знам една много хубава за 25 долара на ден . Монтесори на Острова на сестрите (Ile-des-Soeurs). Обаче там за жалост не приемат бебета, а и труден досъпа до острова.
Иначе аз предпочитам моето дете да го дам в градина в семейна сред. Ако може да е англофонска, не френска :D И да има домашни любимци, че да свиква с животните, по възможност куче, че котка имаме.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

fe_ya написа:mama_kenga а твоето?
Със сигурност обаче съм обиколила достатъчни детски градини и съм видяла поне условията в тях .... единствената градина за над 7 долара, в която съм склонна да си дам детето е тази, в която ще тръгне то.
Моето е ходило само в такива от 7 долара , поради което не се изказвам за онези от 20. Просто нямам наблюдения и си трая. Едно е да видиш материалните условия, друго означава добра градина. Комбинация от много повече от материални условия е, ако ме разбираш.

Ира, за Монтесори съм чувала само хубави неща. Но към семейните съм предубедена - събират деца на различна възраст, което не позволява да се правят разни общи активитета и в тези градини децата само се гледат - храна, спане, памперси и толкова. Няма възпитание и др. , и пак много зависи от собственичката - може да е най-голямата мърла, както и най-готиния човек. няма как да знаеш предварително, не им пише на челата.
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

mama_kenga ами аз лично предпочитам поне материалната база да е приемлива - другото преди да си дадеш детето няма как да го разбереш, освен по мнение на други родители, което както знаем е субективно ... твоето мнение е едно, а моето друго ... ако на теб една градина не ти харесва, на мен може да ми хареса и обратното. Някои искат децата им само да си играят и да са добре нахранени и наспани - други освен храната, играта и спането, искат децата им да научат нещо в градината.
IRA въпроса е да не им сервират на децата и на кученцата в едни и същи чинийки :wink:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

fe_ya написа:
bgmontreal написа:Двама човека работят и всеки е "финансово обезпечен", а реват за градини по $7.
Ами при положение, че качеството в тия детски градини е по-добро, от това на детски градини за по 20-40 долара естествено, че ще реват без значение колко са обезпечени.
Стига сте коментирали САМО част от мненията ми.

Логиката е, че ако си толкова финансово обезпечен едва ли ще си оставиш мястото за да спестиш 13 долара на ден!!
Обаче се явява някакво журналяче и украсява нещата така, че си готов да плачеш за човека поне 1 месец
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Мнение от heat »

mama_kenga написа:...Ìîåòî å õîäèëî ñàìî â òàêèâà îò 7 äîëàðà , ïîðàäè êîåòî íå ñå èçêàçâàì çà îíåçè îò 20....
Èìà ãðàäèíè îò ïî 20$ íà äåí, êîèòî ñà ïî-çëå îò íÿêîè ãðàäèíè îò ïî 7.

Öåíàòà íå âèíàãè ãàðàíòèðà êà÷åñòâî, íî ãî ïîäïîìàãà.

Êà÷åñòâåíèòå "ëåëêè" íå ñòîÿò â ãðàäèíè çà çàïëàòà áëèçêà äî ìèíèìàëíàòà.

Õðàíàòà, ñúáèðàíå íà äåöàòà âúâ âúçðàñòîâè ãðóïè, êàòî äà èìà ïîíå ïî 1 "ëåëêà" íà 6 äåöà å ñúùî îò çíà÷åíèå çà êà÷åñòâîòî.

È íå íà ïîñëåäíî ìÿñòî îáåìà è êà÷åñòâàòà íà ñãðàäàòà è îáçàâåæäàíåòî.

Åòî âè åäíà ãðàäèíà îò 15-20$ êîÿòî ïðèëè÷à íà Áúëãàðñêèòå.

http://maps.google.ca/maps?f=q&hl=en&ge ... 9&t=h&z=18
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

mama_kenga написа: Ира, за Монтесори съм чувала само хубави неща. Но към семейните съм предубедена - събират деца на различна възраст, което не позволява да се правят разни общи активитета и в тези градини децата само се гледат - храна, спане, памперси и толкова. Няма възпитание и др. , и пак много зависи от собственичката - може да е най-голямата мърла, както и най-готиния човек. няма как да знаеш предварително, не им пише на челата.
Да това го знам, че има много скапани , но има и добри. Има хора , които са много доволни от семейните и такива , които не са. Трябва някой да ти каже , иначе няма как да знаеш.
Иначе аз съм на мнение,че до 2 годишна възраст може да кара без кои знае какви активитета, а големите деца биха му стимулирали развитието. Просто игра, спане и ядене е достатъчно. По -добре е от вкъщи където ще виси само с мен. Мен едиствено ме претеснява да не ги хранят с чипс.Не знам дали човек може да си приготвя храната и да им я дава с нея да хранят детето. Държавните със сигурност няма да се съгласят.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Заключено