Детска градина в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

dito написа:При нас се получи така : влязох в сайта с детските градини, извадих телефоните и адресите на градините в радиус от 5 км. до нас, и започнах да звъня до 27 позвъняване имах два положителни отговора , записах дъщеря ми в тази която ми предложиха по-близка дата за приемане (2 седмици).Така че не е трудно но трябва наистина да търсиш, не може да се запишеш в листата на чакащите и да очакваш резултат при положение,че други като мен звънят или ходят на място в самите детски градини.
М да , всичките ми познати така са намерили детски градини с обиколки, явно това е начина.
А като обикаляте какво правите? Звъните на врата и питате дали има места?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Благодаря за споделения опит! (Филипне, защо не си отвориш една нова тема "За или против Канада" и да не оспамваш темата). Мамо Кенга, ти сигурно споделяш за деца над 18 месеца, с по-малките е по-трудно. Ама явно начини се намират. От известно време има мини бебешки бум в Квебек, раждаемостта се беше увеличила с 8 процента, та старите структури явно се задъхват. При нас изобщо не е спешно, така или иначе сме решили да го дадем детето по-късно, просто като и без това за добрите детски градини може да се чака по две години, си мислех как да си увелича шансовете за тях.
Последно промяна от survivor на Съб Мар 01, 2008 3:52 pm, променено общо 1 път.
TarikMom
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 9:14 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от TarikMom »

Благодаря на всички за отговорите. При нас проблема е, че малкия скоро ще навърши годинка, а градините, които приемат poupons са доста малко - но явно ще трябва да се ходи от врата на врата. И на нас не ни е спешно - искахме да го даваме само по половин ден, докато аз ходя на френските курсове, но сигурно ще трябва да се отложи.
Мама Кенга - много е хубаво, че си нямала проблеми, но това не значи че всички останали сме некадърници, та да се обръщаш с такъв тон към нас. Аз не видях нито мрънкане, нито дивашки истории в темата. :wink:
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

survivor написа:Благодаря за споделения опит! (Филипне, защо не си отвориш една нова тема "За или против Канада" и да не ми оспамваш темата). Мамо Кенга, ти сигурно споделяш за деца над 18 месеца, с по-малките е по-трудно. Ама явно начини се намират. От известно време има мини бебешки бум в Квебек, раждаемостта се беше увеличила с 8 процента, та старите структури явно се задъхват. При нас изобщо не е спешно, така или иначе сме решили да го дадем детето по-късно, просто като и без това за добрите детски градини може да се чака по две години, си мислех как да си увелича шансовете за тях.
Ами като ще давате детето късно и като почака 2 години - то направо на училище ще тръгне. :D
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Ще му остане някоя и друга година преди училището, та градина ще се наложи да търсим със сигурност :)

Ето аз за тази стаия бях споменавала:

http://www.cyberpresse.ca/article/20080 ... 27288/1028
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

survivor написа:Благодаря за споделения опит! (Филипне, защо не си отвориш една нова тема "За или против Канада" и да не оспамваш темата). Мамо Кенга, ти сигурно споделяш за деца над 18 месеца, с по-малките е по-трудно. Ама явно начини се намират. От известно време има мини бебешки бум в Квебек, раждаемостта се беше увеличила с 8 процента, та старите структури явно се задъхват. При нас изобщо не е спешно, така или иначе сме решили да го дадем детето по-късно, просто като и без това за добрите детски градини може да се чака по две години, си мислех как да си увелича шансовете за тях.
Съвсем по темата си е ! Може да пробваш с подкуп щом така става :idea:

Не знам какво имаш с предвид под "известно време" , но преди 6 години въпроса с детските градини не стоеше по-добре.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Точно преди 6 години всичките ми приятели с деца на такава възраст си намериха градини за няколко седмици максимум. Без подкупи. Ако нямаш някаква актуална информация с която да се включиш в темата, да не я разводняваме с общи приказки.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

TarikMom написа:Благодаря на всички за отговорите. При нас проблема е, че малкия скоро ще навърши годинка, а градините, които приемат poupons са доста малко - но явно ще трябва да се ходи от врата на врата. И на нас не ни е спешно - искахме да го даваме само по половин ден, докато аз ходя на френските курсове, но сигурно ще трябва да се отложи.
Мама Кенга - много е хубаво, че си нямала проблеми, но това не значи че всички останали сме некадърници, та да се обръщаш с такъв тон към нас. Аз не видях нито мрънкане, нито дивашки истории в темата. :wink:
Историите на Кримон винаги са с най-ужасни последици - ето жената кариерата си почернила, защото , видиш ли, нямало градини. Пък подкупите, разбираш ли, не искала да ги плаща.
Наистина не е достатъчно само да се запишеш и да чакаш, ръчане си трябва и препоръки най-добре хващат дикиш. И аз мислех, че като съм записана и няма грижи на едно място, ама се оказа, че на всеки 6 месеца трябвало да се презаписвам и съответно бях изпаднала от класацията.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

mama_kenga написа:
TarikMom написа:Благодаря на всички за отговорите. При нас проблема е, че малкия скоро ще навърши годинка, а градините, които приемат poupons са доста малко - но явно ще трябва да се ходи от врата на врата. И на нас не ни е спешно - искахме да го даваме само по половин ден, докато аз ходя на френските курсове, но сигурно ще трябва да се отложи.
Мама Кенга - много е хубаво, че си нямала проблеми, но това не значи че всички останали сме некадърници, та да се обръщаш с такъв тон към нас. Аз не видях нито мрънкане, нито дивашки истории в темата. :wink:
Историите на Кримон винаги са с най-ужасни последици - ето жената кариерата си почернила, защото , видиш ли, нямало градини. Пък подкупите, разбираш ли, не искала да ги плаща.
Факт! Колежката напусна, а за мястото й се явиха над 20 кандидати, защото такъв пост се отваря веднъж на 2 години. Слава-богу тя няма крещяща нужда от финансово обезпечаване, защото мъжа й работи като счети за Бомбардие.

Вместо да говориш всеки път простотии по мой адрес по повод и без повод (строго се съмнявам, че си способна изобщо :lol: ), по-добре прочети статията, която пусна сървайвър, за да видиш какво пише там, дали пък тукашната преса не разказва по-ужасяващи истории от моята:

Garderie: une place à tout prix

Или тази за която говорих в първия си постинг

Il manquerait toujours 20 000 places à 7$

Супер актуална информация - от преди два дена (както споменах разбира се в предишния си постинг :wink:)
Avec 1600 noms sur sa liste d'attente pour seulement 60 places à combler, le CPE Le Joyeux carrousel, à Montréal, n'accepte plus de nouvelles inscriptions. «Nous ne voulons pas créer de faux espoirs pour les parents», explique sa directrice, Louise Champagne.
«Sur ces 2280 personnes, 781 sont en attente pour la pouponnière. Or, nous n'avons que 10 places disponibles pour les moins de 18 mois»
Johanne Marleau a l’habitude de se faire offrir des pots-de-vin. Petits et gros. Un père lui a proposé 500$ comptants en échange d’une place dans sa garderie. Une future mère lui a assuré qu’elle pouvait lui obtenir un rendez-vous dès le lendemain matin avec son patron, un «top chirurgien» de Montréal.
Ако не знаеш френски, да ти го преведа :twisted:
Последно промяна от krimon на Съб Мар 01, 2008 7:57 pm, променено общо 2 пъти.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Ох, не можеше ли поне в тази тема просто да споделим опит по въпроса без да се обиждаме.
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Е и ние прясно прясно търсихме градина та проблемите за намиране на такава бяха и все още са:
- в някои квартали/градове има масово заселване/ново строителство и няма детски градини, които да поемат децата - при нас има едно единствено CPE
- ако изобщо се отварят градини то те не са за по 7 долара а за минимум 20
- работното им време изобщо не предполага да работиш след 16-16.30 часа иначе не можеш да се класираш някои от тях затварят в 15.30
- няма места за под 18 месечна възраст или дори да могат да вземат такива деца те не го правят
Така че честито на печелившите но това е реалността ... поне за нас. За сега се предполага другия месец детето ни да тръгне на градина срещу 25 долара на ден, на 25 километра от нас и 6 от работата на единия родител и то само защото познавам по стечение на обстоятелствата собственичката на градината.....
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Кримон, четенето на много вестници ти е размътило акъла. Аз на вестници не вярвам и си живея добре.
леле скапания пост, дето го е имала твоята колежка - само 20 кандидата се явили.
И щом е обезпечена най-вероятно не й се бачка, а не че не може да намери места за децата си.
И френски горе-долу говорим, е като теб никой не може да говори - с този факт отдавна съм се примирила.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Кримон-е тия жирналисти са най-гнусното племе
Трябва да ги бесят по един на седмица за да се оправят

Двама човека работят и всеки е "финансово обезпечен", а реват за градини по $7.
Че какво пречи да изберат градина на $20 и да им върнат парите от данъци ..., та даже и повече

Тия истории винаги имат нещо скрито и са в стил на добре познат ни съфорумник/чка.

Мислете като четете, а не оставяйте журналята да мислят за вас - те не могат!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

mama_kenga написа:Наистина не е достатъчно само да се запишеш и да чакаш, ръчане си трябва и препоръки най-добре хващат дикиш. И аз мислех, че като съм записана и няма грижи на едно място, ама се оказа, че на всеки 6 месеца трябвало да се презаписвам и съответно бях изпаднала от класацията.
Абе тва малко простотия ми се вижда - да искат препоръки за моето дете, вместо аз на тях да им искам препоръки, че наистина могат да гледат деца :shock: Кви препоръки искат тапирите - не пие, не пуши, по жени не ходи :lol:
Предполагам, че това с препоръките не е единственото нещо, дето е наопаки в Квебек в сравнение с останалата част от Канада :roll:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

bgmontreal написа:Двама човека работят и всеки е "финансово обезпечен", а реват за градини по $7.
Че какво пречи да изберат градина на $20 и да им върнат парите от данъци ..., та даже и повече
ами ти като занимаващ се с подобни работи, би трябвало да знаеш, че ако дохода ти е достатъчно висок няма да получиш нито стотинка :roll:
Заключено