Пенсио моя...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Sugarplum

ББ

Мнение от Sugarplum »

Joy и Хълимана дали са близнаци :? :roll: :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Joy написа::

Да направим една проста сметчица сега искате ли? Цената на апартамент в България през 2003 от 10 000, сега да кажем е приблизително към 50 000. Да кажем....2400 евро годишно Х 5= 12 000 евро. Прибавете ги към печалбата.
няма апартамент в БГ, който през 2003 да е струвал 10 000 ( неясно какво, но да приемем евро ) и да е носил наем от 200 евро на месец. Освен това не приемам да е поскъпнал 5 пъти от тогава, освен това данъци се дължат и на наема и на печалбата, освен това от къде взимаш на куп 10 000(каквата валута там) през 2003 за да го купиш - ти самата си дошла тук 2002 сигурно със заеми и т.н. и т.н.
Последно промяна от pumpy на Вто Фев 26, 2008 4:43 pm, променено общо 1 път.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

бгмоне, пропуснал си един маааалък нюанс...Със 140к доход, със сигурност няма да имам 1 мижав апартамент за 50к и печалбата няма да е 40К. :wink:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Джой как не можа да разбереш, че държавата ти ги взема тези пари като данъци (да не говорим за какви суми става въпрос при 140к заплата всяка година) и за теб остава 0, няма имоти, няма фантазии...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

poumpy написа:
Joy написа::

Да направим една проста сметчица сега искате ли? Цената на апартамент в България през 2003 от 10 000, сега да кажем е приблизително към 50 000. Да кажем....2400 евро годишно Х 5= 12 000 евро. Прибавете ги към печалбата.
няма апартамент в БГ, който през 2003 да е струвал 10 000 ( неясно какво, но да приемем евро ) и да е носил наем от 200 евро на месец. Освен това не приемам да е поскъпнал 5 пъти от тогава, освен това данъци се дължат и на наема и на печалбата, освен това от къде взимаш на куп 10 000(каквата валута там) през 2003 за да го купиш - ти самата си дошла тук 2002 сигурно със заеми и т.н. и т.н.
Как да няма? Аз цифрата я взех от цитат във форума. Ще го изровя точно. Не е важна абсолютната цифра, важен е процента. И после...имай предвид, че става въпрос за някакъв смотан средностатистически апартамент, който не расте с такива темпове в цената като елитна недвижимост.
Наемът от 200 евро е минимума възможен. Само мижавка панелна гарсониера може да се наеме за толкова. Максимум по-добре да не обсъждаме.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Lub0 написа:Джой как не можа да разбереш, че държавата ти ги взема тези пари като данъци (да не говорим за какви суми става въпрос при 140к заплата всяка година) и за теб остава 0, няма имоти, няма фантазии...
Не стига че държавата ти взима, ами и ти и даваш допълнително. Тя така или иначе ще ти ги вземе. Сега или след 20 години, пак ще ти ги вземе, но тези пари които ти си и дал безвъзмездно могат да работят за теб, да покрият загубата от взетото и да носят още печалба. И в крайна сметка да не останеш "хванал държавата за щепсела" :lol: (бате, присвоих си лафа). :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Joy написа:Как да няма? Аз цифрата я взех от цитат във форума. Ще го изровя точно. Не е важна абсолютната цифра, важен е процента. И после...имай предвид, че става въпрос за някакъв смотан средностатистически апартамент, който не расте с такива темпове в цената като елитна недвижимост.
Наемът от 200 евро е минимума възможен. Само мижавка панелна гарсониера може да се наеме за толкова. Максимум по-добре да не обсъждаме.
значи хабер си нямаш....
мижавата гарсониерка на майка ми в Младост 1 носеше през 2003 година по 80 долара на месец преди данъци. Днес съшата носи по 150 евро, пак преди данъци и не струва 50 000 евро. Е сигурно може да носи и 300 евро, но може да се окаже, че си я продала :shock: на наемателя без да знаеш или имаш да плащаш парно за 5000 лева, или не ти се плаща наема ( ходи да се разправяш от Канада) и т.н. с големите печалби...

Прецентът адски много зависи от абсолютната цифра, защото се смята на нейна база.....
Последно промяна от pumpy на Вто Фев 26, 2008 4:58 pm, променено общо 1 път.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Аз лично не виждам проблема човек да има имот и в същото време да прави допълнителен пенсионен фонд.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Аз предлагам да се включи и Хълмена тука и да се сборят здраво с Джой да видим кой че гепи жълтата фанелка най-накрая :lol:
Иначе Джой, напълно си права - с тая заплата на мед сестра от $120000/година, за една година купуваш 10 апартамента от по $12000, всеки носи наем по 200 евро, а бгмонреал да лапа мухите с пенсионните планове - познах нали, това ти е финансовата стратегия за пенсия?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

miteto написа:Аз предлагам да се включи и Хълмена тука и да се сборят здраво с Джой да видим кой че гепи жълтата фанелка най-накрая :lol:
Иначе Джой, напълно си права - с тая заплата на мед сестра от $120000/година, за една година купуваш 10 апартамента от по $12000, всеки носи наем по 200 евро, а бгмонреал да лапа мухите с пенсионните планове - познах нали, това ти е финансовата стратегия за пенсия?
че тя Joy за социал след този разход бе :?
вярно на нея и трябват само 100 на месец за храна(шунка и маскарпоне) амо ти съвсем никакви не и остави след инвестицията.....
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

IRA написа:Аз лично не виждам проблема човек да има имот и в същото време да прави допълнителен пенсионен фонд.
Аз пък виждам проблем. Защото с парите за пенсионен фонд можеш да имаш още имоти. :lol:
значи хабер си нямаш....
мижавата гарсониерка на майка ми в Младост 1 носеше през 2003 година по 80 долара на месец преди данъци. Днес съшата носи по 150 евро, пак преди данъци и не струва 50 000 евро. Е сигурно може да носи и 300 евро, но може да се окаже, че си я продала на наемателя без да знаеш или имаш да плащаш парно за 5000 лева, или не ти се плаща наема ( ходи да се разправяш от Канада) и т.н. с големите печалби...

Прецентът адски много зависи от абсолютната цифра, защото се смята на нейна база.....
Ок, да кажем че гарсониерката не е в Младост, а на Слънчев бряг. :D Предполагам нито един инвеститор не се е залетял към Младост.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Joy написа:
speedy написа:
Joy написа:заключени в сметка, която я доживял да видиш, я не.
1-работя
2-плащам данъци
3- имам имот.
Това с доживяването си е проблем по принцип. Никой няма да си отнесе на оня свят ни дебелата банкова сметка, ни имотите.

8)
В имотите винаги можеш да живееш ако решиш и имот не се обезценява, а другото дори не е банкова сметка. Не може да те стопли с нищо. Освен това, докато дойде време да можеш да ги ползваш, може да не струват вече пукната стотинка. :wink:

Ама глей са...не слушайте простата Джой, отваряйте си пенсионни смтеки при бгмонреал, щото той е финансово-умен. :lol: :lol:
Друга ми е думата. Дали ще е пенсионен фонд, апартамент или златни кюлчета закопани на потайно място всеки си решава. Важното е да имаме достатъчно за приличен живот преди пенсия и достатъчно за приличен живот след пенсиониране. А като ритна камбаната ми е все тая дали на момента съм богат като Крез, защото нито мога да харча пари нито да живея в апартамента (най-вече защото ще съм умрял). :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Друга ми е думата. Дали ще е пенсионен фонд, апартамент или златни кюлчета закопани на потайно място всеки си решава. Важното е да имаме достатъчно за приличен живот преди пенсия и достатъчно за приличен живот след пенсиониране. А като ритна камбаната ми е все тая дали на момента съм богат като Крез, защото нито мога да харча пари нито да живея в апартамента (най-вече защото ще съм умрял).
Аджък. С няколко апартамента, които ти носят по 200-300 евро/мес. няма да гърбиш като луд в Квебек, а ще си връткаш синджирчето доста преди да ритнеш камбаната. :lol:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Joy написа:Ок, да кажем че гарсониерката не е в Младост, а на Слънчев бряг. :D Предполагам нито един инвеститор не се е залетял към Младост.
Пробвай пак. Купила си през 2003 гарсониера на Сл. Бряг за 10 бона найш кога :rotfl:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Joy написа:
Аджък. С няколко апартамента, които ти носят по 200-300 евро/мес. няма да гърбиш като луд в Квебек, а ще си връткаш синджирчето доста преди да ритнеш камбаната. :lol:
Първо не се гърбя в Квебек - седя удобно на стол в Онтарио. Гърбица имам по-скоро в коремната област, ама тя е от друго...

Второ - бас държа, че и в Квебек има хора, които не се гърбят (освен в коремната област).

Трето - виж какво казва Ира -може И апартаменти :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Заключено