Пенсио моя...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Ма ти луда ли си ,ма, как ще имат по-висок доход от мен, ти нещо си се смахнала. И откъде ми знаеш дохода, чудна работа. :evil:

Знам за едни, дето си слагат парите в дюшека и винаги у тях дежури човек, за да не им свие някой парите. Тези хора са светъл пример за мен - такива висоти никога не бих могла да достигна( нито някой от приятелите ми) 6-7 години вече социал и църкви. Обаче как горят тези блокчета - като картонени кутийки..... :D
Последно промяна от mama_kenga на Вто Фев 26, 2008 3:03 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Joy написа:Няма нищо лошо, че канадците вярват на спестовни сметки (без лихви при това) за стари години, само че...де гиди луди българи да се връзват? :lol: :lol:
Някой те е излъгал жестоко или просто така стоят нещата в твоята прекрасна алтернативна вселена :lol: Аз така отстрани като гледам канадските пенсионери са мнооооого по-добре от българските такива, без да знам точно на кво са вярвали :wink: Ма ти верно си мислиш че си голямата работа и си дошла тука на един гол г*з и един куфар парцали и въпреки това си по-умна, по-печена и по-хитра от хората дето са създали това общество и държава (за чиято виза си се молила на интервю) :shock:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Joy изглежда че нямаш абсолютно никаква представа как стои въпроса с Канадската данъчна и пенсионна система, ако съм на твое място бих се обърнал към някой като бгмонтреал да ти обясни подробно, защото е срамота да си от 6 години тук и така да се излагаш...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

mama_kenga написа:Като те гледам как добре владееш аргументите на социаладжиите и си вярваш , не ми остава друго да си помисля.

Нещо друго ми е чудно - на кого толкова ги носят тези пици? Ние сме тук от близо 3 години и още не сме си поръчвали пица. Може би защото съм предубедена към носачите на пици. :lol:
Кенга, извръщаш темата към социала и почвата му в Квебек. А не това е въпроса. Един социалджия работещ на черно хипотетически би могъл да спестява повече от работещ на бяло с доход от 100к и нагоре. Зависи кой как се разпростира на чергата, колко и какви заеми връща и т.н.
Joy изглежда че нямаш абсолютно никаква представа как стои въпроса с Канадската данъчна и пенсионна система
Някой те е излъгал жестоко или просто така стоят нещата в твоята прекрасна алтернативна вселена
:lol: :lol: Нее, хич нямам представа за нищо. Само че бгмонреал не е тъп да си заключва пари в пенсионни фондове, нищо че това му е работата. :lol: А вие продължавайте да лапате мухи.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Joy написа:
bgmontreal написа: Joy имам голяма новина за теб ... ми то е еднакво! Само дето ти плащаш данъци на спестеното сега, а аз евентуално ще им плащам данъци след 25 години.
Винаги трябва да има като теб иначе кладенеца ще пресъхне ;)

Сега как да напиша, че мнооого се смея ;)
Сега как да напиша и аз, че и аз мнооого се смея... :lol: :lol:
Разликата между твоите "спестени за пенсия" и моите е, че моите "работят" и носят доход, пък твоите се ползват от банки и носят доход на всеки друг, не и на теб. :lol:

Няма нищо лошо, че канадците вярват на спестовни сметки (без лихви при това) за стари години, само че...де гиди луди българи да се връзват? :lol: :lol:
джой - моля те послушай Любо и се поограмоти, че стана за смях!

точно твоите работят за държавата и банката, защото им плащаш данъци, а моите си работят на 4.25% и няма данъци, поне още 20 години

Пак ти повтарям ограмоти се, но пък и от друга страна тая система зависи от хора като теб ;)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Мухите ги лапаш ти, защото държавата ти прибира парите, вместо да си ги слагаш в банковата си сметка както би желала... колкото по-висока ти е заплата, толкова по-големи мухи лапаш заради незнанието си...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Joy написа:
:lol: :lol: Нее, хич нямам представа за нищо. Само че бгмонреал не е тъп да си заключва пари в пенсионни фондове, нищо че това му е работата. :lol: А вие продължавайте да лапате мухи.
заключва :shock: :shock:

да живее агенция романул и вярната информация на ухо 8)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Joy, стига писа глупости защото много се излагаш.
Чесно ти казвам.
Има много да четеш докато ти станат нещата ясни.
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Взимам си думите назад- мислех го бг-то за по-умен. :lol: :lol:
Да живеят 4-те процента печалба! Ура, ура, за това се борихме! :lol: :lol: 20 години по 4% да заработим. :lol: :lol:

Да направим една проста сметчица сега искате ли? Цената на апартамент в България през 2003 от 10 000, сега да кажем е приблизително към 50 000. Нека бгмонреал да сметне ако може това колко процента прави и за колко години. И дали удържаните данъци от такава една сума биха надхвърлили такава печалба. :D А да помислим също че този апартамент би могъл да носи доход и от наем. Да кажем....2400 евро годишно Х 5= 12 000 евро. Прибавете ги към печалбата.

Ей богу не съм мислила че със здрави, прави и пораснали мъже може да коментираме как работят свободни пари. :? :shock:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Joy написа:Взимам си думите назад- мислех го бг-то за по-умен. :lol: :lol:
Да живеят 4-те процента печалба! Ура, ура, за това се борихме! :lol: :lol: 20 години по 4% да заработим. :lol: :lol:

Да направим една проста сметчица сега искате ли? Цената на апартамент в България през 2003 от 10 000, сега да кажем е приблизително към 50 000. Нека бгмонреал да сметне ако може това колко процента прави и за колко години. И дали удържаните данъци от такава една сума биха надхвърлили такава печалба. :D А да помислим също че този апартамент би могъл да носи доход и от наем. Да кажем....2400 евро годишно Х 5= 12 000 евро. Прибавете ги към печалбата.

Ей богу не съм мислила че със здрави, прави и пораснали мъже може да коментираме как работят свободни пари. :? :shock:
джой, колко апартамента имаш в българия?
колко процента данък плащаш?
на ония 140К дето щеше да ги взимаш на година щеше да плащаш по 48% маргинал.
т.е. ако си вкарваш по 15К щеше да спестиш 7.4К на година + 4.25%

тия пари обаче ти си ги хвърлила в коша - 40К в коша
опппс ми то точно тия 40К става дума ама те са кеш!!!

Много си малка да говориш за такива неща:

1. Започни да работиш
2. Започни да плащаш данъци
3. Вземи имот (тук или в БГ)
и тогава говори!!!

а да ми говориш за финансово умен точно на мен е малко нагло!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Joy написа: Един социалджия работещ на черно хипотетически би могъл да спестява повече от работещ на бяло с доход от 100к и нагоре. Зависи кой как се разпростира на чергата, колко и какви заеми връща и т.н.

Аз си мислех, че става въпрос за КАЧЕСТВО на живот, а не за това кой колко може да спестява.
"Хипотетически", аз мога да спестя много повече от един "социалджия, работещ на черно", само че не го правя, защото искам да живея качествено - да имам хубав дом, да карам хубава кола, да ходя където ми харесва, да ходя в Eвропа когато ми се отдаде възможност (това го правя поне веднъж годишно, BTW) изобщо, да правя това, което ми харесва.
С мама ти Кенга не се долюбваме много от едно време, обаче тук не мога да не се съглася с нея. Изказването ти, че тя е "синоним на работещ на бяло с нисък доход" е арогантно. Ти пък откъде знаеш какъв доход има тя? Изобщо поведението ти е арогантно - като че ли ти си най-компетентната в този форум по финансови въпроси, бг-монреал ряпа да яде. Да обаче ако нямах финансов съветник, които се грижи за 'свободните" ми пари, по-скоро бих попитала бг-монреал, отколкото теб. Иначе аз от финанси не разбирам.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

bgmontreal написа:
Joy написа:Взимам си думите назад- мислех го бг-то за по-умен. :lol: :lol:
Да живеят 4-те процента печалба! Ура, ура, за това се борихме! :lol: :lol: 20 години по 4% да заработим. :lol: :lol:

Да направим една проста сметчица сега искате ли? Цената на апартамент в България през 2003 от 10 000, сега да кажем е приблизително към 50 000. Нека бгмонреал да сметне ако може това колко процента прави и за колко години. И дали удържаните данъци от такава една сума биха надхвърлили такава печалба. :D А да помислим също че този апартамент би могъл да носи доход и от наем. Да кажем....2400 евро годишно Х 5= 12 000 евро. Прибавете ги към печалбата.

Ей богу не съм мислила че със здрави, прави и пораснали мъже може да коментираме как работят свободни пари. :? :shock:
джой, колко апартамента имаш в българия?
колко процента данък плащаш?
на ония 140К дето щеше да ги взимаш на година щеше да плащаш по 48% маргинал.
т.е. ако си вкарваш по 15К щеше да спестиш 7.4К на година + 4.25%

тия пари обаче ти си ги хвърлила в коша - 40К в коша
опппс ми то точно тия 40К става дума ама те са кеш!!!

Много си малка да говориш за такива неща:

1. Започни да работиш
2. Започни да плащаш данъци
3. Вземи имот (тук или в БГ)
и тогава говори!!!

а да ми говориш за финансово умен точно на мен е малко нагло!
Да пропуснем емоционалните изблици и да изходим от твоите сметки (който са много преувеличени и ти знаеш). Тези 7,4 к/година ти не си ги спестил, ти си ги отложил. Защото така или иначе данъците на парите ще си платиш рано или късно.
Моите 40к не са в коша, а са в недвижимост, а твоите са точно в коша -заключени в сметка, която я доживял да видиш, я не.
1-работя
2-плащам данъци
3- имам имот.
да ми говориш за финансово умен точно на мен е малко нагло
Упс, нали си взех думите обратно? Вече няма да те смятам за финансово умен. :lol: :lol:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Ето ви малко четиво за пенсионната система в канада и как работи.

http://www.hrsdc.gc.ca/en/gateways/nav/ ... /isp.shtml
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Joy написа:заключени в сметка, която я доживял да видиш, я не.
1-работя
2-плащам данъци
3- имам имот.
Това с доживяването си е проблем по принцип. Никой няма да си отнесе на оня свят ни дебелата банкова сметка, ни имотите.

8)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

speedy написа:
Joy написа:заключени в сметка, която я доживял да видиш, я не.
1-работя
2-плащам данъци
3- имам имот.
Това с доживяването си е проблем по принцип. Никой няма да си отнесе на оня свят ни дебелата банкова сметка, ни имотите.

8)
В имотите винаги можеш да живееш ако решиш и имот не се обезценява, а другото дори не е банкова сметка. Не може да те стопли с нищо. Освен това, докато дойде време да можеш да ги ползваш, може да не струват вече пукната стотинка. :wink:

Ама глей са...не слушайте простата Джой, отваряйте си пенсионни смтеки при бгмонреал, щото той е финансово-умен. :lol: :lol:
Последно промяна от Joy на Вто Фев 26, 2008 4:36 pm, променено общо 1 път.
Заключено