Пенсио моя...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

krimon написа:В България се заражда същата тенденция: разни компанийки са се навъдили, нарочили се за чуждестранни /швейцарски, германски, канадски даже/ и предлагат срещу преписване на жилището по 1-2 хил. на месец до умирачка. :evil:

каквооо 1-2хилки ли ?

не знам дали се сещата за "живота започва на 65,с Хилд продължаваме напред"

еми влезте им в сайта да видите за какво иде реч
:x
предписваш им например 70кв.м. апп. в София
а те ти дават доживот между 200 и 300лв. в зависимост от разположението.

а ако се замислим че това "доживот" в БГ са 5-7 до 10г.(справка в БГ средната прод. на живора за мъжете е 72г.) излиза луда гавра цялото упражнение :evil:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Човек трябва да е луд за да сравнява пенсионерите в БГ-то с тези в Канада/цивилизованият свят...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

Тези от Хилд ги "погна" прокуратурата (без кавичките ще е само медийно погване ). Оказа се че фирмата има 50хил доларес уставен капитал. Сами преценете какво ще изплаща. Та да си продължа мисълта: щаха да забраняват дейността им, ама явно са усетили тези от ППВДН (протекторат на престъпността от високо държавно ниво), че процента им не е за изпускане, та всичко си съществува по старому. Тежко и горко на който се върже. Ще получава парички две годинки докато се вържат повечко клиенти, после да се оплаква на който иска :evil:
Кое си требе, оно си сака!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Lub0 написа:Човек трябва да е луд за да сравнява пенсионерите в БГ-то с тези в Канада/цивилизованият свят...
Или да е батето/Joy :wink:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Джой, я кажи нещо за непорочно зачатие? Няма начин просто да не си присъствала и на него.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Да му мислят социаладжиите и тарикатите , бачкащи на черно - е те наистина ще го духат. Едва ли на някой от тях му е минала през празната глава идеята, че трябва да си спестява пари за пенсия. И изобщо, забелязала съм, че нашенеца за пенсия не мисли - гледа там нещо да изцица от Кебек, мислейки си, че е голямата работа, пък после как ще я кара, не е ясно.
Не забравяйте, че ние идваме тук към 35-40 годишни и сме събирали едно 15 години по-малко пари за пенсии от живеещите тук. Имаме много да наваксваме. Средното канадско семейство отделяло поне по 6 000 на година на човек за пенсионен фонд. Коментарите ще ги оставя на вас.
Един социаладжия колко отделя за същото упражнение, ако изобщо отделя.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

mama_kenga написа:Да му мислят социаладжиите и тарикатите , бачкащи на черно - е те наистина ще го духат. Едва ли на някой от тях му е минала през празната глава идеята, че трябва да си спестява пари за пенсия. И изобщо, забелязала съм, че нашенеца за пенсия не мисли - гледа там нещо да изцица от Кебек, мислейки си, че е голямата работа, пък после как ще я кара, не е ясно.
Не забравяйте, че ние идваме тук към 35-40 годишни и сме събирали едно 15 години по-малко пари за пенсии от живеещите тук. Имаме много да наваксваме. Средното канадско семейство отделяло поне по 6 000 на година на човек за пенсионен фонд. Коментарите ще ги оставя на вас.
Един социаладжия колко отделя за същото упражнение, ако изобщо отделя.
Сега вземи да ни убеждаваш че отделянето в пенсионен фонд е по-изгодно от отделянето в собствена банкова сметка. :lol: :lol: Какво общо имат социалджиите? Никой не иска по собствена воля да е беден и болен, нали? Но още не е настъпил комунизъм че всички да сме богати. Между другото, съвсем не е задължително социалджия работещ на черно да има по-малък доход от теб, несоциалджийка, работеща на бяло. :wink:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Joy написа:
mama_kenga написа:Да му мислят социаладжиите и тарикатите , бачкащи на черно - е те наистина ще го духат. Едва ли на някой от тях му е минала през празната глава идеята, че трябва да си спестява пари за пенсия. И изобщо, забелязала съм, че нашенеца за пенсия не мисли - гледа там нещо да изцица от Кебек, мислейки си, че е голямата работа, пък после как ще я кара, не е ясно.
Не забравяйте, че ние идваме тук към 35-40 годишни и сме събирали едно 15 години по-малко пари за пенсии от живеещите тук. Имаме много да наваксваме. Средното канадско семейство отделяло поне по 6 000 на година на човек за пенсионен фонд. Коментарите ще ги оставя на вас.
Един социаладжия колко отделя за същото упражнение, ако изобщо отделя.
Сега вземи да ни убеждаваш че отделянето в пенсионен фонд е по-изгодно от отделянето в собствена банкова сметка. :lol: :lol:
Joy имам голяма новина за теб ... ми то е еднакво! Само дето ти плащаш данъци на спестеното сега, а аз евентуално ще им плащам данъци след 25 години.
Винаги трябва да има като теб иначе кладенеца ще пресъхне ;)

Сега как да напиша, че мнооого се смея ;)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Joy ти плащала ли си данъци откакто си в Канада?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Joy написа:
mama_kenga написа:Да му мислят социаладжиите и тарикатите , бачкащи на черно - е те наистина ще го духат. Едва ли на някой от тях му е минала през празната глава идеята, че трябва да си спестява пари за пенсия. И изобщо, забелязала съм, че нашенеца за пенсия не мисли - гледа там нещо да изцица от Кебек, мислейки си, че е голямата работа, пък после как ще я кара, не е ясно.
Не забравяйте, че ние идваме тук към 35-40 годишни и сме събирали едно 15 години по-малко пари за пенсии от живеещите тук. Имаме много да наваксваме. Средното канадско семейство отделяло поне по 6 000 на година на човек за пенсионен фонд. Коментарите ще ги оставя на вас.
Един социаладжия колко отделя за същото упражнение, ако изобщо отделя.


Сега вземи да ни убеждаваш че отделянето в пенсионен фонд е по-изгодно от отделянето в собствена банкова сметка. :lol: :lol: Какво общо имат социалджиите? Никой не иска по собствена воля да е беден и болен, нали? Но още не е настъпил комунизъм че всички да сме богати. Между другото, съвсем не е задължително социалджия работещ на черно да има по-малък доход от теб, несоциалджийка, работеща на бяло. :wink:

Джой, този аргумент направо ме разбива. Досега ми се е случвало на 2 познати на социал да им се отворят наистина добри възможности, по специалността и т.н. и се налага да се поработи около годинка на 13-15 долара. После следват едни други пари. И отговорът винаги беше " Ми че на мен със социала и пиците ми ИДВАТ едно 100-150 долара отгоре. За какво ми е?" .Как е възможно нормален човек да ми го казва това?
Е пред тази реплика оставам безмълвна, не мога да тръгна да обяснявам очеизвадни неща, губя изцяло желание да помагам или каквото там съм била решила да правя. :evil:

И Джой, много от социаладжиите са избрали по собствена воля да са бедни. Друг е въпроса, че излиза, че са ужасно богати, според думите ти. Щом взимат повече от мен. :D Само дето не съм виждала работа на черно за 20 долара и нагоре, нито социал по 2000 долара. Е при 5-6 деца сигурно е възможно.
Последно промяна от mama_kenga на Вто Фев 26, 2008 2:54 pm, променено общо 1 път.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Lub0 написа:Joy ти плащала ли си данъци откакто си в Канада?
Наистина това е въпросът, който трябва да се постави на Джой. :D
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

bgmontreal написа: Joy имам голяма новина за теб ... ми то е еднакво! Само дето ти плащаш данъци на спестеното сега, а аз евентуално ще им плащам данъци след 25 години.
Винаги трябва да има като теб иначе кладенеца ще пресъхне ;)

Сега как да напиша, че мнооого се смея ;)
Сега как да напиша и аз, че и аз мнооого се смея... :lol: :lol:
Разликата между твоите "спестени за пенсия" и моите е, че моите "работят" и носят доход, пък твоите се ползват от банки и носят доход на всеки друг, не и на теб. :lol:

Няма нищо лошо, че канадците вярват на спестовни сметки (без лихви при това) за стари години, само че...де гиди луди българи да се връзват? :lol: :lol:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

mama_kenga написа:
Lub0 написа:Joy ти плащала ли си данъци откакто си в Канада?
Наистина това е въпросът, който трябва да се постави на Джой. :D
Брееей....да не решихте, че 6 години в Канада съм все на социал? :lol: :lol: :lol:
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Като те гледам как добре владееш аргументите на социаладжиите и си вярваш , не ми остава друго да си помисля.

Нещо друго ми е чудно - на кого толкова ги носят тези пици? Ние сме тук от близо 3 години и още не сме си поръчвали пица. Може би защото съм предубедена към носачите на пици. :lol:
Последно промяна от mama_kenga на Вто Фев 26, 2008 2:58 pm, променено общо 1 път.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Джой, този аргумент направо ме разбива. Досега ми се е случвало на 2 познати на социал да им се отворят наистина добри възможности, по специалността и т.н. и се налага да се поработи около годинка на 13-15 долара. После следват едни други пари. И отговорът винаги беше " Ми че на мен със социала и пиците ми ИДВАТ едно 100-150 долара отгоре. За какво ми е?" .Как е възможно нормален човек да ми го казва това?
Е пред тази реплика оставам безмълвна, не мога да тръгна да обяснявам очеизвадни неща, губя изцяло желание да помагам или каквото там съм била решила да правя.

И Джой, много от социаладжиите са избрали по собствена воля да са бедни. Друг е въпроса, че излиза, че са ужасно богати, според думите ти. Щом взимат повече от мен.
Не искам да се приемат думите ми дословно. Не съм казвала, че са богати, нито визирала теб конкретно за сравнение. Твоят ник използвах като събирателен за хора работещи на бяло, но с по-нисък доход. Аз също не съм привърженик на подобни разсъждения, но всеки си носи сам глава на раменете и си прави сам сметка за перспективи на развитие.
Въпросът беше че макар и работещи на черно, те също биха могли при желание да спестяват. Защото за ТАКАВА "пенсия" съвсем не е задължителен пенсионен фонд. Това не е пенсия, това са МОИТЕ пари.
Заключено