Пенсио моя...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

а, явно си под 16 години, защото в България това се учи в основното училище и няма нужда от даскал като си тръгнал да драскаш посреднощ във форума :lol:
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

krimon написа:а, явно си под 16 години, защото в България това се учи в основното училище и няма нужда от даскал като си тръгнал да драскаш посреднощ във форума :lol:
Аз основното го прескочих. Направо записах висше, 'щот в Кебешко с основно не вземат 8) Пък да драскаш тука, акъл не искат. Трябва ти по дебел калем.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

явно твоя е многооооооооооооооооооо дебел
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

krimon написа:явно твоя е многооооооооооооооооооо дебел
:D Не знам :) Ти го каза
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Joy написа:Това е положението- който се е решил да дойде по канадско, мислено трябва да се е сбогувал с пенсийката. :wink: Ще живеете на това което сте успяли да си посъберете (ако сте успяли изобщо).
Като дрънкаш глупости, дали си вярваш :eek7: :conf:
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Joy написа:Това е положението- който се е решил да дойде по канадско, мислено трябва да се е сбогувал с пенсийката. :wink: Ще живеете на това което сте успяли да си посъберете (ако сте успяли изобщо).
Аз мисля, че на двама дъртаци, ако са си изплатили жилището, за едното ядене и други сметки, все ще им стига канадската базова пенсийка. 8)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

7George написа: Аз мисля, че на двама дъртаци, ако са си изплатили жилището, за едното ядене и други сметки, все ще им стига канадската базова пенсийка. 8)
Коя по точно?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

CPP
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

Joy написа:Това е положението- който се е решил да дойде по канадско, мислено трябва да се е сбогувал с пенсийката. :wink: Ще живеете на това което сте успяли да си посъберете (ако сте успяли изобщо).
Ами то излезе, че опасенията ми се потвърждават :? .
Иначе то е ясно, че на социялна пенсия за старост си е глад и мизерия. Ама са го измислили де :wink: , внасяй си като поп после нищо не се признава - ми да не си бягал бе! Само като се замисля колко парички внасям на доган всеки месец и ми се разхлопва сърцето. Халал да са му. Аз си имам тактика: думкам една шестица от тотото и айдеее :D . Пък ша почерпя
Кое си требе, оно си сака!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

всеки си чете каквото му се иска да прочете :shock:
тук пенсионерите не случайно живеят добре :idea:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

krimon написа:казва се евтин, сладък :wink:

Джой, направи проста сметка: колко му трябва на един милионер да плати - по твои данни 3 хил на месец - колко години му трябват, за да си изхарчи 1 милион 8)
13 години -сметката е за семейство от двама. :wink:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Sugarplum написа:
Joy написа:Те са прости канадците- и да имат пари не знаят какво да ги правят. Лично съм свидетел как старци-милионери продават къщите си за милиони и сключват контракт с частен старчески дом за 10-15 год. (толкова, за колкото им стигнат парите от къщата). Ако случайно се случи че живеят по-дълго от контракта, дупе да им е яко... :lol: Остават бездомни на улицата. :lol: Месец в някои от старческите домове стува към 2-3 хилядарки. :shock:

Пълна глупост. Нямаш и идея как работи живота в Канада :idea: То това не е като да нагъваш Рикотта и всякакъв друг ефтин боклук :D
:lol: :lol: :lol: А ти имаш. Уреждането на старци в подобни учреждения ми е малко част от професионалните задължения, така че...представи си, имам "идея как работи животът в Канада". :lol:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Joy написа:
krimon написа:казва се евтин, сладък :wink:

Джой, направи проста сметка: колко му трябва на един милионер да плати - по твои данни 3 хил на месец - колко години му трябват, за да си изхарчи 1 милион 8)
13 години -сметката е за семейство от двама. :wink:
това значи, че само единия е милионер :lol:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

krimon написа:
Joy написа:
krimon написа:казва се евтин, сладък :wink:

Джой, направи проста сметка: колко му трябва на един милионер да плати - по твои данни 3 хил на месец - колко години му трябват, за да си изхарчи 1 милион 8)
13 години -сметката е за семейство от двама. :wink:
това значи, че само единия е милионер :lol:
Това значи, че къщата е обща. :lol: Кой е милионера не се знае. :lol:
В моя конкретен случай, дядката беше бивш строителен предприемач, синовете им-лекари. Не знам кой има най-голям принос за къщата, но тя беше приказна, оценена над 1 милион.


Въпросът не е в стойността на старините, нито точните сметки на кой колко му се полага да живее в зависимост от това колко е спечелил на младини. Въпросът е в това, че колкото и да е спечелил канадецът, той нищо не оставя след себе си, всичко профуква до последната стотинка само за да прекара края на живота си сред компания старци като него. :lol:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

В България се заражда същата тенденция: разни компанийки са се навъдили, нарочили се за чуждестранни /швейцарски, германски, канадски даже/ и предлагат срещу преписване на жилището по 1-2 хил. на месец до умирачка. :evil:
Заключено