Пенсио моя...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

mama_kenga написа:Моля авторът да си поправи заглавието. Пише се "пенсийо" - ох, че трудно това "Й", как не се научихте кога се пише.
:D , това е горе-долу като да ме поправиш, че на Светослав му казвам Свеч, а не СветлЬО, както пише във всички граматики.

Иначе по темата или по-скоро по отклонението от темата: аз нямам проблем с парите... стига да ги имам! :beer:
Кое си требе, оно си сака!
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Мнение от heat »

stoyan написа:Àõà è ïîíåæå ñúì îò 6ìåñ. â Êàíàòà êàê ÷îâåê ðàáîòåù íà ÷åðíî ãðàäè êðåäèò õèñòîðè è êàê ùå ìîæå äà âçåìå êðåäèò çà æèëèùå èëè ïúê êàê ñâîáîäíî äà ñè ñìåíÿ æèëèùåòî ïîä ðåíòà! Çà æàëîñò :lol: âå÷å îò ñåäìèöà ñúì íà ðàáîòà íà áÿëî.
Êúùà ìîæåø äà ñè êóïèø è ñëåä 10 ãîäèíè íà Ñîöèàë, êàòî êðåäèòíàòà òè èñòîðèÿ ìîæå äà áúäå À+++

Äðóã å âúïðîñà êîå òå ïðàâè ïî-ùàñòëèâ - äà ïðåöàêâàø äúðæàâàòà èëè äúðæàâàòà äà ïðåöàêâà òåá :"))) :lol:
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Мнение от heat »

http://news.ibox.bg/news/id_2000445446

Íà 3 ãîäèíè è ïåò ìåñåöà çàòâîð å îñúäåí 27-ãîäèøíèÿ àìåðèêàíåö Äæúñòèí Åðèê Êèíã, ñúîáùè Northwest Florida Daily News.
Êèíã å ïðèçíàò çà âèíîâåí, çà òîâà, ÷å å îñèãóðÿâàë ðàáîòà íà íåëåãàëíè èìèãðàíòè â ÑÀÙ. Ïîâå÷åòî îò òÿõ ñà áèëè áúëãàðè è ðóìúíöè.

Àìåðèêàíåöúò èì å îñèãóðÿâàë ðàáîòà ãëàâíî â õîòåëè âúâ Ôëîðèäà.

Òðèìà îò ñúó÷àñòíèöèòå íà Êèíã ñà ñå ïðèçíàëè çà âèíîâíè è ñà ñâèäåòåëñòâàëè ñðåùó íåãî. Òå ñà îñúäåíè ñúîòâåòíî íà 23, 18 è 12 ìåñåöà çàòâîð.

Îñâåí òîâà òå ùå òðÿáâà äà çàïëàòÿò è ãëîáà â ðàçìåð íà 1 ìèëèîí äîëàðà, êàòî ïúðâîíà÷àëíî èñêàíåòî å áèëî çà 3, 2 ìèëèîíà äîëàðà.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

heat написа:
stoyan написа:Аха и понеже съм от 6мес. в Каната как човек работещ на черно гради кредит хистори и как ще може да вземе кредит за жилище или пък как свободно да си сменя жилището под рента! За жалост :lol: вече от седмица съм на работа на бяло.
Къща можеш да си купиш и след 10 години на Социал, като кредитната ти история може да бъде А+++

Друг е въпроса кое те прави по-щастлив - да прецакваш държавата или държавата да прецаква теб :"))) :lol:
къща докато си на социал не може да вземеш.
остави, че няма да ти дадът заем, ами гори социала, погват те откъде си взел парите и т.н.

а държавата само хората от балканския полуостров и бившия СССР си мислят, че презакват ...
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Къщата си е къща, наем си е наем, ако ще и в БГ да е с пари изкарани на черно и от социал в Канада. Апартаментете в голямите градове на БГ станаха колкто апатаментите в Канада. Питайте го батето дали иска къща в Канада. Гарантирам ви че е скътал вече пари за 2 апатрамента в БГ. а РРСП сметка може и да няма.
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Мнение от heat »

bgmontreal написа:
heat написа:

Êúùà ìîæåø äà ñè êóïèø è ñëåä 10 ãîäèíè íà Ñîöèàë...
êúùà äîêàòî ñè íà ñîöèàë íå ìîæå äà âçåìåø.
îñòàâè, ÷å íÿìà äà òè äàäúò çàåì, àìè ãîðè ñîöèàëà, ïîãâàò òå îòêúäå ñè âçåë ïàðèòå è ò.í.

à äúðæàâàòà ñàìî õîðàòà îò áàëêàíñêèÿ ïîëóîñòðîâ è áèâøèÿ ÑÑÑÐ ñè ìèñëÿò, ÷å ïðåçàêâàò ...
Äà äå, àç ïèñàõ ÷å ÑËÅÄ 10 ãîäèíè íà Ñîöèàë ìîæå.

À çà ïðåöàêâàíåòî ... ìîæå äðóãà òåìà äà ñå îòâîðè :beer: :lol:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

А бре , тия апартаменти на килограм ги пазарувате вече. :rotfl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Джой за да спестя много неприятности на новодошлите които дори могат да ти повярват че съществува италианска шунка за 2 долара/ има-няма 1,35E/ си позволявам да бръкна в торбата с отпадъци за рециклиране и да ти докажа че това е НЕвъзможно. Допуснал съм грешка моля да ме извиниш, и за това прикрепям снимка на една от опаковките/празна вече/ за да осъзнаеш че за тези пари може да си купиш запалка или да изпросиш още 15 цента и да се качиш на метрото.

Изображение

с нетърпение очаквам доказателсто и от теб ако изобщо там откъдето пазаруваш имат етикети... :beer:
...мразя мастика без айрян...
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Hullman написа:Къщата си е къща, наем си е наем, ако ще и в БГ да е с пари изкарани на черно и от социал в Канада. Апартаментете в голямите градове на БГ станаха колкто апатаментите в Канада. Питайте го батето дали иска къща в Канада. Гарантирам ви че е скътал вече пари за 2 апатрамента в БГ. а РРСП сметка може и да няма.
Батето не плащаЛ данъци и само на гений, като теб дето не знае какво е РРСП, може да му мине идея за РРСП и батето.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

bgmontreal написа: хора във форума, които наистина взимат сериозни заплати или други доходи, няма нито един дето да няма РРСП или плямпа против.
О, има, бъди сигурен. Никога няма да заровя и един долар в блокирани канадски сметки. :wink: Трябва да ми е изпила патка мозъка.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Джой кой блокира парите? И аз съм сигурен, че няма никой с блокирани пари...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Още 3 бизнеса бих си купил, още 3 апартамента ( 2 вече са купени ) но за РРСП не искам и да чувам. Ето тези 3- 4 -5 апартамента ще са на Хълбой пенсията. Не само че той ще я получава докато е жив а и на наследниците ще останат. А вие треперете дали ще ви стигнат парите в РРСП сметка, треперете колко ще струва 1 литър бензин тогава, 1 литър мляко, един хляб.
Само за 3 години бензина се качи с 25 %. Мислете какво ще е след 30 години.
И на мен да ми плащаха комисиона като на БгМoнтреал да набирам свеж ресурс в разни фондове и аз като него щях да ви говоря
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

Hullman написа:Още 3 бизнеса бих си купил, още 3 апартамента ( 2 вече са купени ) но за РРСП не искам и да чувам. Ето тези 3- 4 -5 апартамента ще са на Хълбой пенсията. Не само че той ще я получава докато е жив а и на наследниците ще останат. А вие треперете дали ще ви стигнат парите в РРСП сметка, треперете колко ще струва 1 литър бензин тогава, 1 литър мляко, един хляб.
Само за 3 години бензина се качи с 25 %. Мислете какво ще е след 30 години.
И на мен да ми плащаха комисиона като на БгМoнтреал да набирам свеж ресурс в разни фондове и аз като него щях да ви говоря
:P Виж сега майна! Много си примитивен и скучен като автор. Като "бизнесмен" със сигурност си и сухар/ Това е щото търся по меки думи/освен примитивен. Тенденцията ти да опростяваш аргументите си със статистика от съмнително качество и още да ръсиш глупости е "завидна" :oops:
Истински бизнесмен никога няма да отрече "money vehicle" какъвто е РРСП или друг фонд. Знанията ти, като как работи и преуспява бизнес извън Варшавския договор :lol: ти стигат да се прехранваш от това което вършиш и да даваш доброволен наряд във форум /под формата на "научно обосновани аргументи"/Това показва, че да "ръниш парт тайм бизнес" е ОК 'щот те храни/надявам се/и ти дава възможност да спориш с часове на мегдана по въпроса "Кой може да нaднича на съседа зад дувара по добре"? А ако беше и малко интелигентен/колкото си и "красив"/ щеше да знаеш, че всеки бизнес борави с термини като> VARIABLES< и това което е днеска сигурна инвестиция/доходна/във времето може да се промени във всяка една посока 8) И преди да почнеш да купуваш бизнеси и апартаменти на дузини GET a LIFE.Would you?/ако знеш това кво е :wink:
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Пак много локуми но пак не казва по горе писалия това което се пита.
Колко пари ще имаш в РРСП сметката след 30 години?
Не знаете. Защо не знаете? Защото не сте на ясно първо по колко ще депозирате в тази РРСП сметка. Ако си загубите работата, заболеете или , станете инвалиди може и нищо да не депозирате. Аз и да си загубя работата, инвалид да стана наема на ап. си върви. Наемателите сами изплащат апартамента. Сега идва и най сладкото нещо в имотите. Хем го амортизраш и си приспадаш сума за амортизация хем се вдига като цена и ти носи доход.
Днес наем на един апартамент в Канада да кажем от 80 м2 в града е 1000 $ което равно на половин заплата от 2000 $.
Твърде вероятно е такова да бъде съотношението и след 30 години.
С други думи аз още от днес знам че наема е равен на поовин заплата.
При 3 апартамента това е равно на заплата и половина. Това е много по близко до реалността като предвидимост от колкото X сума пари в дадена сметка без да знаем кое колко ще струва.
Кое ви звучи по сигурно и по добре?
Въпреки че на работиш ще взимаш заплата и половина от наем на 3 апартамента докато си жив и ще останат за децата ти апартаментите
или
Ще има някакви пари в сметката но не е ясно колко ще са.

Има и луди които днес бързат да взимат заеми на които ще плащат лихви утре за да не изпуснат крайния срок след 2 дни да направят вноската си в РРСП . От това по голяма лудост пък не знам да има.
Как не можете да разберете че РРСП е за финансово недисциплинирани хора които не знаят какво да правят за да спестяват. Толкова ли е трудно да си го признаете.
За съжеление не всеки е роден за да прави бизнес и да може да упрвлява финансови средства.
Гарантирам ви че парите на тези които знаят как да ги управляват не са в РРСП.:)

Дали Хълман има в живот, дали ходи по барове и кръчми е без значение. Спорете по темата иначе звучите несериозно.

Като наследници вие какво предпочитате да наследите 3 апартамента от баща ви или някаква сметка която може и да се окаже празна:)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

РРСП-то е за хора, които знаят ка да си инвестират парите, и не ги интересуват разправии с наематели и прочие, да не говорим за такива в БГ-то, които могат да ти продадът апартамента зад гърба или след 30на години като останат само мангали, ходи и си събирай наемите от тях :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Заключено