Пенсио моя...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

miteto написа:
Joy написа:Ок, да кажем че гарсониерката не е в Младост, а на Слънчев бряг. :D Предполагам нито един инвеститор не се е залетял към Младост.
Пробвай пак. Купила си през 2003 гарсониера на Сл. Бряг за 10 бона найш кога :rotfl:
Ти пробвай сега на купиш за 50К и ще си говорим след няколко години колко ще стане. :D Не е задължително да е гарсониера, нито пък на Сл. бряг. Важно е парите да работят с изгодна инвестиция. (А в момента няма друга страна в света с по-изгодно влагане в недвижимост от България.) Нека оставим на канадците да са супер-доволни от 4-те процента, и да не оставим само руснаците да печелят от изгодно влагане на пари.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Първо не се гърбя в Квебек - седя удобно на стол в Онтарио. Гърбица имам по-скоро в коремната област, ама тя е от друго...

Седиш си ей така, без да работиш?

Второ - бас държа, че и в Квебек има хора, които не се гърбят (освен в коремната област).

Освен да са социалджии, но и те гърбят на черно. :lol:

Трето - виж какво казва Ира -може И апартаменти :)

Не става въпрос за апартаменти, става въпрос за влагане на пари със стабилен, постоянен и висок доход. Ако го имаш в България, няма да си в Канада и няма да се чудиш как ще живееш на старини. :wink:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Joy написа: Ок, да кажем че гарсониерката не е в Младост, а на Слънчев бряг. :D Предполагам нито един инвеститор не се е залетял към Младост.
.

тогава обаче наема не е 12 месеца.....
ако изобщо можеш да я напълниш през сезона, защото аз там и безплатно не бих отишъл, да гледам бетон и чалгаджия...
между другото тези инвеститори сега се оттеглят точно от БГ

http://news.ibox.bg/news/id_534832123
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Joy написа: Ако го имаш в България, няма да си в Канада и няма да се чудиш как ще живееш на старини. :wink: [/b]
ти да не си тук заради ефтината "шунка" и бри при тези добри и доходоносни апартаменти в БГ
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

poumpy написа:
Joy написа: Ок, да кажем че гарсониерката не е в Младост, а на Слънчев бряг. :D Предполагам нито един инвеститор не се е залетял към Младост.
.

тогава обаче наема не е 12 месеца.....
ако изобщо можеш да я напълниш през сезона, защото аз там и безплатно не бих отишъл, да гледам бетон и чалгаджия...
между другото тези инвеститори сега се оттеглят точно от БГ

http://news.ibox.bg/news/id_534832123
Апартаментите на Сл. бряг са препълнени. В някои по-луксозни комплекси имаш договор за гарантиран доход, който е над 3000 и за най-мижавото апартаментче. Освен това, Сл. бряг отдавна не е само курорт, там живеят целогодишно. И не чакат пумпи.
ти да не си тук заради ефтината "шунка" и бри при тези добри и доходоносни апартаменти в БГ
О, бъди сигурен, че в момента, в който имам възможност да си подсигуря ПОНЕ същия доход, няма да остана и една секунда тук та за никакви бри и шунки. :lol: :lol: Да не мислиш че съм хукнала по Канадите от добър медсестрински доход? За да можеш да инвестираш изгодно трябва да имаш какво да инвестираш.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

аха хората пари направиха от банички, нашата Джой минава на следващия левел- бри и жамбон :D
за да инвестира в Сл Бр с постоянно намаляващ доход абе Джой само се базика с нас тъпче яко в РРСП-то и е първа за плащане на данъци, като истински партиен секретар дава пример сред хайманите
...мразя мастика без айрян...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Joy написа: Да не мислиш че съм хукнала по Канадите от добър медсестрински доход? За да можеш да инвестираш изгодно трябва да имаш какво да инвестираш.
за да имаш какво да инвестираш и очакваш да го направиш с работа, то трябва да обичаш това което вършиш - аз не оставам с такова впечатление...значи и ти като батето - гурбетчийка стана.
Ако беше станала лекар, а не да се "отказваш" преди последния държавен изпит, щеше да ти е много по-лесно и достижимо

а в слънчев бряг има много да ме чакат и никога няма да ме дочакат, ама никога. Аз предпочитам да си работя тук и да си ходя на почивки на море....
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

за да имаш какво да инвестираш и очакваш да го направиш с работа, то трябва да обичаш това което вършиш - аз не оставам с такова впечатление...значи и ти като батето - гурбетчийка стана.
Подхващаш една много сложна тема, пумпи...и ме задяваш на болно място. 80% от хората по света работят работа, която не обичат. От тези които си обичат работата, процентът на живеещи прилично с дохода си от нея е малък. Любов към работата и получен от нея доход далеч не винаги вървят ръка за ръка. Дай да не говорим за това какво аз обичам или не обичам, че става сложно. Въпросът в крайна сметка се обръща така, че старините чукат на вратата, а ти с твоята любов си оставаш гол като пушка. И никой няма да те потупа по рамото за това че си си работил това което обичаш, обричайки семейството си на глад.

Ако бях станала лекар, да съм си проклинала сега живота. По-лесно се живее с котируема и лесна за практикуване навсякъде професия. По-лесно се търси ново поприще когато не си инвестирал прекалено много сили и средства. В крайна сметка, животът не е работа. Работата служи за да живееш приличен живот и точка. Ако можеш да го живееш без работа, прекрасно. Като не, гърбиш. Обичаш или не обичаш, а да гърбиш си длъжен. :roll:

Гурбетчийка казваш? :roll: Може и така да е...Само дето...на моя гурбет нещо края му не се набелязва скоро... :roll:
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Joy и Хълимана дали са близнаци
Мога да ви кажа че ако някой е разбрал нещо от финансовите уроци на Хълбой във форума това е Joy.
Joy не ги слушай тези които не могат да смятат или БгМонтреала който печели от комисиони от всеки който излъже да си вкара парите в някакви фондове.
Той е платен от тези фондове за да привлича пари в тях.
Във същите тези фондове и компании на които акциите паднаха с повече от 10 % миналия месец.
Но както сам каза БгМОнтреалa вчера той си купува имотчета и къщи в центъра на Монтреал.

Разбира се че доход от iмот в БГ който е струвал 10 000 Евро преди 5 годни и ти си купила 2-3 тогава и продължаваш да купуваш а днес струват по 50 000 Евро е по добре от всяккви РРСП в Канaда.

Господа представете си че Joy печели 20 000 КАД на година плюс заплатата си, дали прави частни аборти, или превързва простреляни мафиоти няма значение. Важното е че ги изкарва.
Парво на тях няма никакъв данък. Те са равни на вашите 30 000 които сте изкарали на заплата.
Отделно тя ги е инвестирала в нещо много по доходоносно отколкото вие с вашите 4.25 - 7 % на година и отложени данъци които така или иначе ще платите рано или късно просто ще са вместо 30 % днес 25 % в бъдеще когато сте по стари и печелите от заплата по малко.
Тези 5 % спестяване от 30 % тотално са нищо в сравнение с това че Joy не е платила нищо още от самото начало.
Да не говорим ако ги е и давала под наем тези апартаменти през тези 5 години.
Надявам се ви стана сега по ясно.
Ако не ви е станало има университети в които се учи финанси.
Отивате, плащате си и се записвате да учите.:)
Последно промяна от Anonymous на Вто Фев 26, 2008 7:18 pm, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Hullman написа: Отивате, плащате си и се записвате да учите.:)
майко мила....
единия учил финанси
другия медицина
изобщо са много добра комбина, само да не си им в ръцете, че не ти отиде пенсията ами и живота.......
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

само балъците водени от стадната логика инвестират в разните ре ре пита,ар си ем пита :D как там им викате.днеска ги има ,утер ги неа.
тарикатите слагат кинтите в пропърти.ако доживееш до пенсия продаваш едно апартаментче за 100К ЕУ и гилаш няколко години на Тенерифе.като свършат продаваш следващото и пак по същия начин докато ритнеш камбаната.
обаче за да продаваш трябва да си купил,а като си много отворен на средна канатска заплата няма как да заделиш за да купиш ,единственно може да заделиш от хапката и пийката и да ги сложиш в пенсионния фонд. :D
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Прост пример, че явно другите са много сложни:

Получаваш премия 10к

Вариянт 1, взимаш парите кеш и плащаш 50% данък = 5к в джоба
Вариянт 2, слагаш 10к в РРСП-то, които може да ги инвестираш където ти е кеф, дори и в недвижими имоти (чрез фонд или компания)

Е кое е по-добрият вариянт?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Любо, Joy не говори за това а за социаладжии или други работещи на черно които изкарват някъде 50 000 на година , дали от пици, дали от простреляни мафиоти, дали от частни аборти на нямащи здравна карта китайки.
Тези 50 000 ги сравняваме с тези 50 000 на друг работещ на бяло. Само данъка на тези 50 000 на бяло е 18 000 $ да кажем. Само от тук социаладжията или работещия на черно има 18 000 предимство.
После прибавяме и избора на инвестиция. Съгласен си че имот подбран подходящо даван под наем защото Джой не живее в него може да донесе по голям доход от 4 - 7 % от дохдо от РРСП.
Ето за това говирм.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

аз пък на това се чудя защо ако получиш 10000 трябва да правиш партия на държавата.леле и тарикатлъка.не е ли по добре да работиш за себе си и да минеш само с някакви си 5-10% изваждане и разликата да си я вкараш в един недвижим имот ,а не в някакви си ар си ем пита ,дето днеска ги има ,утре ги няма :lol:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Hullman написа:Любо, Joy не говори за това а за социаладжии или други работещи на черно които изкарват някъде 50 000 на година , дали от пици, дали от простреляни мафиоти, дали от частни аборти на нямащи здравна карта китайки.
Тези 50 000 ги сравняваме с тези 50 000 на друг работещ на бяло. Само данъка на тези 50 000 на бяло е 18 000 $ да кажем. Само от тук социаладжията или работещия на черно има 18 000 предимство.
После прибавяме и избора на инвестиция. Съгласен си че имот подбран подходящо даван под наем защото Джой не живее в него може да донесе по голям доход от 4 - 7 % от дохдо от РРСП.
Ето за това говирм.
Хълц, ти изби рибата :rotfl: Де ги тия социалджии дето правят $50К чисти на година бе - ти нормален ли си, кви простреляни мафиоти те гонят, кви аборти, абе къде е МрГийк да раздаде някое и друго хапче, че хората във форума съвсем изперкаха :lol: Едната сънува гарсониери на Сл. Бряг за 10 бона, другия му се привиждат социалджии дето правят 50 бона чисти :shock:
Заключено