Няколко въпроса за жилище,колеж...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
vanesa81
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Фев 14, 2008 4:08 am

Няколко въпроса за жилище,колеж...

Мнение от vanesa81 »

Здравейте!
Тъй като плануваме да летим за Монреал края на месец Юни искам да задам някои въпроси.
1. Тъй като нямаме познати в Монреал може ли временно да се отседне за 1 месец например в университетско или колежанско общежитие(ако може за линкове)? Тези общежития само за студенти ли се дават? Защото ние сме двама възрастни с малко детенце. Интересуваме се в началото за нещо малко, докато си намерим постоянно жилище. Добри ли са условията там? Как са цените? Другият вариант за нас си остава хотел, който да резервираме от Бг, тъй като нямаме никакви познати в Монреал. Ще ви бъда благодарна ако ми изпратите и линкове на хотелски стаи, които вътре имат и кухня,за да готвя в началото за детенцето ми.
2. Как става в началото наемането на постоянно жилище, ако нямаме познати, препоръки? Може ли например банкова референция и трябва ли сумата да бъде голяма?
3. Кога трябва да започна да търся педиатър на детето? (нали първите 3 месеца имаме здравна застраховка)
4. Има ли приемни изпити за колеж или записването е само по документи? И знаете ли дали веднага можем да се запишем да учим или има някакъв период???
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

за педиатър се обаждаш в кварталното CLSC и питаш за такива, които приемат пациенти. После се обаждаш на педиатъра и взимаш час за след около 3 месеца и готово ( те и така и така рядко дават за по-рано за нормален check-up)
за колеж - какво искаш да учиш ? ако е нещо редовно виж сайта на SRAM
за жилище ми е трудно да ти помогна, но на Decarie и Plamondon мисля има една сграда, където се дават боксониери месец за месец. Мизерное но е обзаведено и беше около 550 преди 2 години. Става за 2-4 седмици в началото.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

За пръв път чувам за студентски общежития. :shock: Кой ви каза за такова нещо?
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

хайде youth hostel или оберж дьо жонес, да те насоча евентуално какво може да търси момичето, повечето имат ограничение за максимален престой, но не вярвам да са евтини от апартхотел
...мразя мастика без айрян...
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Joy написа:За пръв път чувам за студентски общежития. :shock: Кой ви каза за такова нещо?
Има в МакГил, УдеМ, Конкордия и УКАМ, дават ги през лятото и са обявени на сайтовете на университетите.
www.umontreal.ca
http://www.mcgill.ca/residences/summer/
http://www.residences-uqam.qc.ca/index.html
http://residence.concordia.ca/summer.html
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

За да се запишете някъде да учите трябва да имате признато образование, приравняване на дипломите ви по тукашните стандарти. За целта трябва да си легализирате дипломите тук при оторизиран преводач и да ги подадете за приравняване. Може да ви отнеме около месец. Няма изпити. За университета е нужно да се запишете по-рано от 6 месеца, а за колеж или техническо училище, в зависимост от местата и програмата, може и няколко дена преди започване.
Сиренето е безплатно само в капана.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

mouse написа:За да се запишете някъде да учите трябва да имате признато образование, приравняване на дипломите ви по тукашните стандарти. За целта трябва да си легализирате дипломите тук при оторизиран преводач и да ги подадете за приравняване. Може да ви отнеме около месец. Няма изпити. За университета е нужно да се запишете по-рано от 6 месеца, а за колеж или техническо училище, в зависимост от местата и програмата, може и няколко дена преди започване.
това не е вярно
не е необходимо приравняване на дипломите. Можете директно да си ги изпратите на колежа, струва малко по-скъпо, но то и държавнотот приравняване не е безплатно, а и само губи време. Аз навремето платих 105 кинта за equivalence, а колега ми искаше само 35 ако го нямах. И никога друг път не съм го ползвал......сметката е проста.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Аз не съм 100% сигурна дали навсякъде е така, но миналата година във всички колежи, където ходих ми искаха еквиваланса на дипломата и само в университетите ми казаха, че нямам нужда от еквиваланс и там ще ми направят.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Bubi написа:Аз не съм 100% сигурна дали навсякъде е така, но миналата година във всички колежи, където ходих ми искаха еквиваланса на дипломата и само в университетите ми казаха, че нямам нужда от еквиваланс и там ще ми направят.
Maisonneuve
John Abbott
Edouard Montpetit
не искат - личен опит и с трите. асвен ако не са сменили нещо от тази учебна година....проверката е препоръчителна.....
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

poumpy написа:
Bubi написа:Аз не съм 100% сигурна дали навсякъде е така, но миналата година във всички колежи, където ходих ми искаха еквиваланса на дипломата и само в университетите ми казаха, че нямам нужда от еквиваланс и там ще ми направят.
Maisonneuve
John Abbott
Edouard Montpetit
не искат - личен опит и с трите. асвен ако не са сменили нещо от тази учебна година....проверката е препоръчителна.....
Проверката е задължителна, в Edouard-Montpetit на мен ми искаха equivalance по същото време,само че в друга програма. За университетите не е нужно.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Мнение от nikolovata »

poumpy написа:
Bubi написа:Аз не съм 100% сигурна дали навсякъде е така, но миналата година във всички колежи, където ходих ми искаха еквиваланса на дипломата и само в университетите ми казаха, че нямам нужда от еквиваланс и там ще ми направят.
Maisonneuve
John Abbott
Edouard Montpetit
не искат - личен опит и с трите. асвен ако не са сменили нещо от тази учебна година....проверката е препоръчителна.....
В Мезонньов също беше задължително...проверка му е майката!
Остава още един :?:
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
Публикувай отговор