За паразитите в здравната система на Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

miteto написа:
Joy написа: Да стигнеш до Канада като рефюджи е елементарно.

Тотев, ти в качеството на какъв се изказваш за "глупости на Джой"?
Ей заради такива бисери като подчертаното се изказва за "глупостите на Джой", а не в качеството си на мед.сестра-академик на медицинските науки :lol:
Кое е сложното?
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Мнение от Optimist Creed »

Напълно съм съгласен с Джой. Има мнооого страни отдето меже да се влезе в Канада лесно.(БГ не е сред тях :roll: )Тя Канада го е решила и позволила.И може да се стои до около 3 или 5 години.
Аз навремето ( по езиковите курсове) бях един вид неприятен тип щото казвах едни гадни и лоши неща от сорта:
"То, Кебек е или за хора с повечко деца или за болни или за обратни."
Е, научих ,че е по-добре хората да научават за евентуалните лоши неща не от мен и ,че за мен е по-добре да им играя популярната кебекарска игра Лофт Стори. :idea: .И затуй вече съм Оптимист криид.
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Да, влизането в Канада е фасулска работа ако отговаряш на изискванията и условията на която и да е програма за имиграция. За едни най-лесно е да влезеш по програмата "Квалифициран работник", за други предпочитана е "семейната" програма или "спонсорирането", за трети пък инвестиционната и т. н.

За бежанците може и да е най-лесно влизането, ама дали на някой му се иска да отговаря на следните условия:
La catégorie des ressortissants étrangers qui sont dans une situation particulière de détresse comprend un ressortissant étranger qui,

a) est, au sens de la Loi sur l'immigration et la protection des réfugiés (L.C. 2001, c. 27) :

i. une personne dont la qualité de réfugié au sens de la Convention est reconnue au Canada par le tribunal compétent ;

ii. une personne dont la qualité de personne à protéger est reconnue au Canada par le tribunal compétent ou par le ministre responsable de l'application de cette loi ; .

b) est, au sens du Règlement sur l'immigration et la protection des réfugiés (DORS/02-227) :

i. un réfugié au sens de la Convention outre-frontières ;

ii. une personne protégée à titre humanitaire outre-frontières appartenant aux catégories de personnes de pays d'accueil ou de pays source ;

c) est dans une situation de détresse telle qu'il mérite une considération humanitaire du fait que:

i. son bien-être physique, mental ou moral de même que celui de sa famille légalement au Québec se trouveraient fortement perturbés s'il ne pouvait demeurer ou venir au Québec;

i.1. il se trouve à l'étranger avec un membre de sa parenté titulaire d'un certificat de sélection, et son bien-être physique, mental ou moral de même que celui de ce membre de sa parenté se trouveraient fortement perturbés s'il ne pouvait l'accompagner ou le suivre au Québec ;

ii. sans être un résidant du Québec il s'est intégré à la collectivité québécoise et qu'il n'a plus aucun lien significatif avec son pays d'origine ou qu'il représente un apport certain à cause notamment de son emploi, de sa profession, ou de son activité économique ou artistique;

iii. sa sécurité physique se trouverait menacée notamment à cause de risques d'emprisonnement, de tortures ou de mort s'il ne pouvait demeurer ou venir au Québec;

iv. sa demande de résidence permanente est traitée au Canada en vertu de l'article 25 de la Loi sur l'immigration et la protection des réfugiés, que son bien-être physique, mental ou moral se trouverait fortement perturbé s'il ne pouvait demeurer au Québec et que son renvoi dans son pays d'origine lui créerait un préjudice grave.
Явно, според JOY няма никакъв проблем да докажеш, че има опасност за физическото ти или ментално оцеляване в собствената ти държава.
А най-лесното е ако си от Пакистан, Индия или Афганистан и си пострадал от земетресението от 08 октомври 2005 г. Нема дипломи, нема трудови книжки, нема езици и тям подобни простотии. Само един-двама от фамилията загинали да речем, и то най-добре би било под развалините на собствената къща. Те това е всичко. Лесна работа, нали?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

няма се косите на Джой,тяможе да пише малко объркано,но си е готина пичка .вижте само как след нейното завръшане форума живна. :D
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Нещо не сте в час изглежда...Гореизброеното са критерии за признаване от съда за рефюджи. ДО съда, всеки който се е обявил за такъв има легално право да живее в Канада, получава специален социален номер и ползва безплатната медицина разбира се. На практика всеки може да живее легално този период, не всеки може да спечели делото. Много българи от старата емиграция са пристигали с туристическите самолети за Куба, голяма част от тях са печелили делата и са оставали, други след години работа тук са били връщани обратно в България. Имали сме и съфорумници от върнатите. Имала съм близки познати и приятелки и от тези и от другите. Имах близка приятелка ИЗКЛЮЧИТЕЛНО богата бизнесменка в страната си, с няколко собствени трикотажни фабрики, която не само кандидатства за рефюджи, но и печели делото (на всеки е ясно че става въпроси за добри адвокати и измислени истории). Та вие другари-съфорумници сте доста наивни по отношение на канадските бежанци. :lol:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

bateto написа:няма се косите на Джой,тяможе да пише малко объркано,но си е готина пичка .вижте само как след нейното завръшане форума живна. :D
Ако не е Джой да ви разказва интересни приказки, кой друг? :lol: Вие като че ли в гората живеете- никога нищо не чули и видяли. :lol:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

JOY, с теб явно се разминаваме във времето. Ти живееш в миналото а ние говорим за настоящето и бъдещето.
И аз имам познати, които са печелили дела. Чувал съм и за хора, които са успявали да получат този статут като са се обявявали за цигани, репресирани в родината си.
Ама днес е 16.02.2008 г., JOY, не 1988 или 1998 г.

А и само дето намери начин да се изфукаш с приятелката си - "ИЗКЛЮЧИТЕЛНО богата бизнесменка". Щото иначе няма никакво противоречие във фактите, че един човек е богат и има заплаха за живота му. Дори си е логично в държави като България.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Между другото, във Франция е абсолютно същата система - всеки влязал в страната /легално или нелегално/ и потърсил убежище се ползва от всички екстри на медицинското обслужване, включително безплатни лекарства докато има нужда. Бях свидетел на такъв случай, руснак от Яркутск влязал като турист и обявил се 3 дена преди това за бежанец, изпадна в много тежко състояние, приеха го в болница, правиха му операция на дебелото черво /абе незнам точно каква му беше диагнозата/. Във всеки случай седя 3 седмици в болница и после му даваха безплатно лекарства, храна, та го настаниха и в общежитие, без изобщо да се знае дали ще му приемат молбата за убежище в страната. Това беше 2004 :roll: И за Швейцария знам подобна история, обаче там преди да направят животоспасяващата операция се обадиха в България, за да са сигурни, че има кой да им плати ... вследствие на чакането от 3 дена човека си остана инвалид за цял живот, ама кой ще ги осъди :roll:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Linko написа:JOY, с теб явно се разминаваме във времето. Ти живееш в миналото а ние говорим за настоящето и бъдещето.
И аз имам познати, които са печелили дела. Чувал съм и за хора, които са успявали да получат този статут като са се обявявали за цигани, репресирани в родината си.
Ама днес е 16.02.2008 г., JOY, не 1988 или 1998 г.

А и само дето намери начин да се изфукаш с приятелката си - "ИЗКЛЮЧИТЕЛНО богата бизнесменка". Щото иначе няма никакво противоречие във фактите, че един човек е богат и има заплаха за живота му. Дори си е логично в държави като България.
Ние нещо се разминаваме в мисленето- не във времето. Аз сто и петнайсе пъти повторих- НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ ДЕЛОТО ЩЕ БЪДЕ СПЕЧЕЛЕНО. Всички адвокати, версии се приготвят за делото, а неговото начало се проточва с години (за което време спокойно се лекуват). Нещо неясно и написано на патагонски? Не е нужно да доказваш че си репресиран на летището, когато се обявяваш за такъв.

Колкото до познатата ми, това беше казано във връзка с някои шокирани реплики от къде бежанците щяли да имат пари за самолет и виза. :lol: :lol:
Интересно...за теб финансовото положение на близки и приятели предмет за фукане ли е? :lol: Мен лично това ме интересува толкова, колкото религията и или семейното положение. :wink:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Joy написа:Не е нужно да доказваш че си репресиран на летището, когато се обявяваш за такъв.
Ма предполагам че е нужно да имаш поне туристическа виза за Канада и да я покажеш на летището, от което излиташ за да те пуснат да се качиш на самолета :wink: Иначе глобички за авиокомпанията, туй-онуй.
То ако беше толкова лесно и елементарно, третия свят да е дошъл досега в Канада, да ползва безплатно лечение, общежития за рефюджи и т.н. Факт е обаче, че Канада си седи около 30мил. население от доста време :idea:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Joy написа:Ние нещо се разминаваме в мисленето- не във времето. Аз сто и петнайсе пъти повторих- НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ ДЕЛОТО ЩЕ БЪДЕ СПЕЧЕЛЕНО. Всички адвокати, версии се приготвят за делото, а неговото начало се проточва с години (за което време спокойно се лекуват). Нещо неясно и написано на патагонски? Не е нужно да доказваш че си репресиран на летището, когато се обявяваш за такъв.

Абсолютно неактуални и неверни твърдения, показващи пълно невежество по темата и навеждащи ни на мисълта, че наистина инфото е от агенция ЕЖК и то от преди години.
Между Канада и САЩ има сключено споразумение по тези въпроси, влязло в сила от 29.12.2004 г., което прави невъзможно да се обяви човек за бежанец на тяхната обща граница. А ако се случи това на някое от летищата, то най-много да получиш Suspension temporaire des mesures de renvoi (STMR) и то при строго определени условия. Който статут напълно изключва "спокойно да се лекуват" и каквито и да е от облагите за канадските граждани и постоянно пребиваващите. Статута е като на всеки един чужденец в Канада и плюсовете са като на тези с временните работни визи. За забатачване с години на дела няма да говорим изобщо. Законодателните промени в тази връзка са от лятото на 2006 г.
И ако сега изровиш някоя приятелка на твоя приятелка дето в момента води дело за статут на бежанец, започнато преди n-брой години, то можеш да продължиш разговора с други твои себеподобни. Аз няма да участвам.
Joy написа:Колкото до познатата ми, това беше казано във връзка с някои шокирани реплики от къде бежанците щяли да имат пари за самолет и виза. :lol: :lol:
Интересно...за теб финансовото положение на близки и приятели предмет за фукане ли е? :lol: Мен лично това ме интересува толкова, колкото религията и или семейното положение. :wink:
И да е така, както казваш, то това не става ясно от текста. Никъде не правиш връзка между изключителното богатство и осигуряването на билети за самолет и виза. Ама нека това да е моя грешка.

А какво значение има за мен финансовото положение на близки и приятели не те засяга изобщо. Просто излишното и не на място споменаване на един такъв факт не мога да приема по друг начин освен като фукня или тъпня. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Между Канада и САЩ има сключено споразумение по тези въпроси, влязло в сила от 29.12.2004 г., което прави невъзможно да се обяви човек за бежанец на тяхната обща граница.
:lol: :lol: Някъде да съм споменавала че влизат през общата със САЩ граница? Мисля че ставаше въпроси за самолетни билети и не за сухопътни разходки и то от територията на САЩ. Не съм споменавала за влизане от южната съседка.
И да е така, както казваш, то това не става ясно от текста. Никъде не правиш връзка между изключителното богатство и осигуряването на билети за самолет и виза
Не следиш контекста на разговора защото.

Това:
Та вие другари-съфорумници сте доста наивни по отношение на канадските бежанци.
беше казано именно в контекста на разговора по-горе за горките бедни и преследвани рефюджита. :wink: От всичките бежанци които съм имала възможност да срещна в Квебек, ЕДИН не познавам да е наистина беден и преследван. Това ми беше мисълта.
Ма предполагам че е нужно да имаш поне туристическа виза за Канада и да я покажеш на летището
Мите, искаш точни инструкции как да го направиш ли? :lol: Всеки си намира начините за влизане. Било то с туристически визи или чрез страни с безвизов с Канада режим...който търси намира как. Аз лично пациентите си не съм разпитвала с каква виза са влязли. Но това че са поискали бежански статут само за да имат възможност да лекуват в Канада безплатно детето си примерно, те не крият. :wink: Директно си казват, че изхода от делото не ги вълнува, т.к. те ще са си свършили работата до тогава.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

интересно защо да летиш от Карачи до Монреал, като със същия успех можеш да вземеш туристическа виза за Полша и да аплайваш за рефюджи в Швеция или южна Испания ако те кефи климата повече. Шенген, граници няма само да избираш си държава и така, защо трябва да се ходи до Канада ама като няма кой да ги светне по въпроса...абе Джой права си ти знаеш по-добре...
...мразя мастика без айрян...
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

totev написа:интересно защо да летиш от Карачи до Монреал, като със същия успех можеш да вземеш туристическа виза за Полша и да аплайваш за рефюджи в Швеция или южна Испания ако те кефи климата повече. Шенген, граници няма само да избираш си държава и така, защо трябва да се ходи до Канада ама като няма кой да ги светне по въпроса...абе Джой права си ти знаеш по-добре...
Без да познавам системите на здравеопазване в гореспоменатите страни, предполагам че няма по-социална система в здравеопазването от Квебекската. Дори в другите канадски провинции не е толкова социална, лекарства и материали които тук се отпускат безплатно, в някои провинции са платени и скъпи.
Специално пък в Испания здравеопазването е далеч от добро световно ниво и не е безплатно.
Предполагам че тук също така играе съществена роля дългия срок за разглеждане на бежанските молби. А вероятно също така и ниската себестойност на живот в Квебек. Абе не се минават, не се притеснявай. Болниците са пълни с такива, това е масово явление и сигурно добре пресметнато.
Nonika

Re: За паразитите в здравната система на Квебек

Мнение от Nonika »

analgin написа:На някой хора им е прекрасно в Квебек :idea: , а ма всичко е до време, защото балона може и да се спука.
А на теб хрумва ли ти че не откриваш Америка. ако случайно си забравил е вече открита.
Така или иначе като нещо въобще се спука, теб няма да те огрее, както не те огрява и сега - преди да се е спукал.
Защо ли не оставим тази работа на хората на които им е работа да следят балоните?
Публикувай отговор