За паразитите в здравната система на Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

За паразитите в здравната система на Квебек

Мнение от analgin »

Видях, че в съседната тема има доста недоволни :wink: , то недоволни винаги има ....
Аз обаче предлагам да погледнем под друг ъгъл въпроса, и той е колко човека само се възползват от нея без да са платили и стотинка данък за да я има и тя да е безплатна и достъпна за всеки :idea:
Уелфер хората не плащат нищо, а в сайта на емплоа квебек пише, че те и не плащат повече от 16.99$ на месец за лекарства общо независмо от тяхното количество и цена 8) , в последствие колкото повече паразитират на гърба на обществото придобиват следваща екстра - 100% безплатни лекарства , безплатен очен лекар и безплатен стоматолог :metro:
На някой хора им е прекрасно в Квебек :idea: , а ма всичко е до време, защото балона може и да се спука.
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Re: Çà ïàðàçèòèòå â çäðàâíàòà ñèñòåìà íà Êâåáåê

Мнение от heat »

analgin написа:...100% áåçïëàòíè ëåêàðñòâà , áåçïëàòåí î÷åí ëåêàð è áåçïëàòåí ñòîìàòîëîã ....
òîâà íå å ñúâñåì òàêà ... ïîíå íå å òî÷íî êàêòî çâó÷è
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

аз навсякъде си плащам и за очила и за зъболекар така ,че здравната система да го духа ,така и така ме скубят нямам излишни пари да плащам и данъци .а какво пък беше това данъци,аз съм селф :lol:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Истината е че болниците са пълни с чужденци, нямащи нищо общо с Канада, които идват тук за да се лекуват или лекуват децата си безплатно и качествено.

Какво си се запретиснявал за социалджии? Я стъпили на лекар, я не. Пристигащите за лечение са с тежки патологии изискващи ОГРОМНИ СУМИ за лечение. На практика с кратки изписвания са си все по болници. Да не дава господ, ако на мен ми се наложи и нямам пари да си плащам, сигурно и аз така бих постъпила, но от това на привидно здравите, които изрядно си плащат данъци на държавата не им е по-лесно като знаят колко чакат за елементарен преглед.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ми на тия чужденци нямащи нищо общо с канада както казваш кой им дава визи или те като са от Франция или Англия и я карат безвизово кой им дава здравни карти :o
бе знаех си ,че тая държава не отива на добре,ама ти съвсем ми затвърди мнението. :lol:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

bateto написа:ми на тия чужденци нямащи нищо общо с канада както казваш кой им дава визи или те като са от Франция или Англия и я карат безвизово кой им дава здравни карти :o
бе знаех си ,че тая държава не отива на добре,ама ти съвсем ми затвърди мнението. :lol:
Никой. Пристигат и искат убежище. Докато се разглеждат документите им и чакат съд, няколко години се лекуват гратис и ползват всички блага за рефюджита. Целта им не е бежанство в Канада, а именно лечение. Не става въпрос за Франция или Англия, а за хора от бедни страни. И за такива патологии, с каквито българската медицина примерно не би се справила въобще. Къде още по света качественото здравеопазване е безплатно?
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

e to в днешно време е почти невъзможно да "станеш" рефюджи, как ще дойдеш дотук, как ще минеш митници и какво ли не. Ами ти още в Европа ще те спрат, там приемрно прекачват повечето индийци и други от Азия.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

на Джоуи глупостите те летищата са разорана нива, сигурно сега ще каже че и с лодки идват само да се лекуват при вас :D един колега имам табарнак твърди че единствената причина заради която не се е върнал в Канада е здравеопазването.
...мразя мастика без айрян...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

totev написа:на Джоуи глупостите те летищата са разорана нива, сигурно сега ще каже че и с лодки идват само да се лекуват при вас :D един колега имам табарнак твърди че единствената причина заради която не се е върнал в Канада е здравеопазването.
То че има рефюджита - има, ама Джой го изкара сякаш кой кога реши че требе да се лекува без пари, оп самолета за Канада, влиза като пич, клеймва рефюджи и но проблемо :lol:
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

точно това имах предвид, има рефюджита вярно, но такива фантазии като да си ремонтираш зъбите в Канада при положение че живееш в по-бедния свят, защото ако живееш в богатия имаш качествено и безплатно/не винаги/ здравеопазване. Може някои американец да дойде и да се пробва да изклинчи нещо, но да влияят 1000-2000 човека на цялата система...е леле системата.
...мразя мастика без айрян...
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Не става въпрос за идване "да си лекуваш зъбите", а за много скъпоструващо и животоспасяващо (понякога просто единствено-възможно животоподдържащо) лечение. Да стигнеш до Канада като рефюджи е елементарно. Издават се достатъчно туристически визи, пък и е пълно със страни без визов режим за Канада. Който иска, намира начин. Ако трябваше да гледам как детето ми умира докато някой от благотворителност реши да подаде ръка, и аз бих намерила начин.

Тотев, ти в качеството на какъв се изказваш за "глупости на Джой"? Сигурно по-добре от мен познаваш контингента в болниците? :lol:
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

много ми е чудно как толкова лесно идват и се лекуват от сериозни заболявания, идваш с туристическа виза и ти присаждат бъбрек примерно най-вероятно ще те закърпят докато те качат на самолета и до там. Просто искам пример кое потенциално рефюджи ще има пари за самолетен билет, виза, кеш и т.н. за да дойде в Канада и да ги похарчи там? само пример искам, за да ти дам аз пример за поне три други държави където би му излезнало по евтино. Ти говориш като причина за аплайване за статут на рефюджи-здравен туризъм :shock:
Иначе здравната ми осигуровка важи и за Канада и САЩ и целия ЕУ, проверих това преди да пътувам, и не се наложи да сключвам застраховка за времето на престоя си. Естествено става въпрос само за инциденто влизане в болница и разходите свързани с това.
и при положение че често се споменава чакане за доктор уши-кръст-*** от 3 месеца на горе, и безумните листи само за преглед при специалист направо се чудя как не спират да кацат самолетите с рефюджита :D
иначе си права, нямам представа за болниците в Канада, ама се чуда що ме връщаха два пъти на медицински и защо изобщо трябва да ги правя като просто мога да хвана самолета и направо в "Пирогов"-Монтреал :D
Последно промяна от totev на Пет Фев 15, 2008 3:30 pm, променено общо 1 път.
...мразя мастика без айрян...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Joy написа: Да стигнеш до Канада като рефюджи е елементарно.

Тотев, ти в качеството на какъв се изказваш за "глупости на Джой"?
Ей заради такива бисери като подчертаното се изказва за "глупостите на Джой", а не в качеството си на мед.сестра-академик на медицинските науки :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

не само за Кебек, но е готино и е свързано със здравеопазване
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

totev написа:много ми е чудно как толкова лесно идват и се лекуват от сериозни заболявания, идваш с туристическа виза и ти присаждат бъбрек примерно най-вероятно ще те закърпят докато те качат на самолета и до там. Просто искам пример кое потенциално рефюджи ще има пари за самолетен билет, виза, кеш и т.н. за да дойде в Канада и да ги похарчи там? само пример искам, за да ти дам аз пример за поне три други държави където би му излезнало по евтино. Ти говориш като причина за аплайване за статут на рефюджи-здравен туризъм :shock:
Иначе здравната ми осигуровка важи и за Канада и САЩ и целия ЕУ, проверих това преди да пътувам, и не се наложи да сключвам застраховка за времето на престоя си. Естествено става въпрос само за инциденто влизане в болница и разходите свързани с това.
и при положение че често се споменава чакане за доктор уши-кръст-*** от 3 месеца на горе, и безумните листи само за преглед при специалист направо се чудя как не спират да кацат самолетите с рефюджита :D
иначе си права, нямам представа за болниците в Канада, ама се чуда що ме връщаха два пъти на медицински и защо изобщо трябва да ги правя като просто мога да хвана самолета и направо в "Пирогов"-Монтреал :D
Не разбрах...да не искаш да кажеш, че който има пари за билети и виза не може да се обяви за рефюджи? Те рефюджитата сигурно преплуват океана...

Каква причина си изтъкват за аплайване не е важно. Дори не е важно ще спечелят ли делото. Важното е, че докато дойде време за дело имат сума ти време, години даже време за ползване на всички социални блага, безплатна медицина включително.
Публикувай отговор