За недоволните от здравната система в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

За недоволните от здравната система в Квебек

Мнение от ablood »

Писна ми от постоянното оплакване на разни мрънкала, сред които е и жена ми, която принципно е недоволна от всичко.
Имам едно дете родено в БГ и едно тук. Разликата Е ЗАШЕМЕТЯВАЩА.
А и двете болници бяха сред националния елит. И без ежедневен ехограф минахме.
Заради големият ни син (3год) няколко пъти ходим в спешното. Последният - грип с висока температура. Доста висока.
В четвъртък вечер решихме и отидохме в спешното. Първият преглед беше след 50 мин. През следващите 6 часа - още 5 прегледа, изследвания и рентген. Заключение - няма никакви усложнения, детето просто кара грипът по-тежко. Давайте му Tempra за смъкване на температурата и довиждане.
Както всеки всезнаещ българин, жена ми беше бясна. Искам антибиотик!!!!! Ама за какво? Грип не се лекува? Само може да стимулирате имунната система. Ако има усложнения, да, ама няма. Не! Искам антибиотик и ще отида при друг лекар. Докато реши кой друг лекар, детето смъкна температурата и се разтича насам-натам.
В болниците няма нищо лъскаво. Лекарите имигрират към щатите за по-високи заплати и се чака повече за неспешен случай, но системата е безотказна. Имат зрелищна техника, всичко контактуващо с тялото е за еднократна употреба и не се стерилизира. Където и да отидеш си взимаш номерче и никой не може да те предреди. НИКОЙ НЕ ТЕ ГЛЕДА В РЪЦЕТЕ!!!!!
Има хора които се оплакват даже и от социалната система. Мрънкала!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

абе винаги ще се намерят мрънкала и доволни също

виж какво пишат местните за собственото си здравеопазване, пък тогава разправяй какво е цвете

http://www.dlvdm.com/forum/index.php?showtopic=62519

това е само бегъл пример за безумната им, скапана система ...
Мрън, мрън, мрън :D Ама ще дам думата и на други мрънкялници :wink:
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Първото мрънкало се разписа. :D
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Аз съм много доволен от Квебекската здравна система!
Никога не съм я ползвал!
Пожелавам на вас същото!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Има какво още да се желае, но безумна или скапана чак не е. Следенето на бременността ми и раждането ми за мен лично бяха идеални, останах доволна. Ако някой иска да ходи всеки месец на ултрасаунд никой не му пречи да ходи на частно, между 120-150 долара струва.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

krimon
Даваш линк към форум с подобни оплакващи се нещастници. Къде е идеалната здравна система? В щатите? В България?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

не знам къде е, но със сигурност не е в Квебек :D

А тези "нещастници" се оплакват, че са им анулирали рандеву за спешен преглед "Уши, нос, гърло" на телефония секретар е оставено съобщението, че на другия ден не могат да го видят! Става дума за малко дете, което е от седмица на антибиотици, с висока температура, очакващо тяхната експертиза, за да го оперират! В крайна сметка, поради "компетентност" стига до аудиология, т.е. слухът му е повреден!

Това да не е едно и две ... Радвайте се, че не сте опрели до истински проблеми със здравната система. Какви са тези глупости с чакането по спешни ...
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Не разбирам франсе, но както навсякъде има и ужасни частни случаи сигурно. Те какво, доктора го няма, детето с температура а те седят възмутени и обидени в къщи :roll: ? Еми има спешни кабинети, други лекари ...
Като цяло, според мен, системата работи. Проблем е че населението нараства в геометрична прогресия и изискванията към мед.персонал стават все по-стриктни а е все по-трудно да се намерят опитни хора за работа или въобще някой да работи, наистина има голям недостиг и всички прегарят от многото работа. Това естествено че ще свали качеството на обслужване. Ако отидете в Тъндър Бей, там сигурно ще ви обслужат веднага, отношение като към английската кралица :). За съжаление в големите градове е претоварено. Когато някой вземе сик дей настава паника как да се запълни мястото, канселейшънс са последна мярка, никога не се взима с лека ръка.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Ако някой е недоволен от здр система може веднага да се заема с поправянето и.

Тук може да отидеш на колкото си искаш доктори за разлика от България, като не ти харесва тоя ето ти другия, все някой ще ти пасне.
Сиренето е безплатно само в капана.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

ОО ама вие не знаете ли, че Кримон има богат набор от всякакви ужасяващи истории и винаги може да ги пусне в ход, за да ви обори. Не ми е ясно какво се доказва с цитираната случка, ама аз къде се меря - Кримон е дъ бест.
По темата - само суперлативи за тукашната система. Ползваме я и сме благодарни.
Не знам дали има някаква закономерност, но съм забелязала, че на най-големите мрънкачи им се случват най-разнообразни кофти случки. Така че - мислете позитивно.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

системата има своите добри и лоши страни, но е убийствено ( понякога в прекия смисъл на думата ) да чакаш 20 месеца между първи разговор с кабинет на специалист и изследване при него. В крайна сметка, благодарение на разни врузки не ми се наложи, но имаше реална вероятност.....
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

mouse написа: Тук може да отидеш на колкото си искаш доктори за разлика от България, като не ти харесва тоя ето ти другия, все някой ще ти пасне.
Всъщност в България можеш да отидеш на колкото си искаш доктори и когато си поискаш без да чакаш месеци наред! Просто трябва да си платиш! :wink:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

e и тука , ако имаш повечко парици бегаш в Кебек, или Бъфало, или Детройт.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

sasho71 написа:e и тука , ако имаш повечко парици бегаш в Кебек, или Бъфало, или Детройт.
А отскоро има опция и да ти ги възстановят от здравната осигуровка в определени ситуации.

Всички национални здравно-осигурителни системи имат проблеми. Нормално е. Но за мен не е нормално болница да извози параплиджик до района на "бездомните" и да го захвърли като ненужна вещ! Справка - мин седмица в ЛА.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Там с хората без застраховки е страшно. Първо за това питат, но винаги оказват неотложна помощ, след това хората сами стават и бягат, защото в някои болници престоя е 8-10 хил на ден, а бърза помощ не те пита къде да те закара :lol:. Но такова нещо наистина не бях чувала :shock: ...
Циганите - на Сатурн !
Публикувай отговор