За парите и незнанието

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

За парите и незнанието

Мнение от kapitanovn »

Здравейте!
Искам да ви запитам за нещо дето ще прозвучи тъпо ама от БГ-то не ми е ясно :oops: . Става въпрос за следното: купувам си канадски долари и по едно време гледам две стотачки ама някак си много различни. Едната от емисия 2004 другата 1988. Та въпросът ми е тези старичките валидни ли са, изтеглени ли са от обръщение? Моля да ме осветлите как стоят нещата (то това старото ни воден знак, ни дявол :lol: , само едно лъскаво квадратче).
Кое си требе, оно си сака!
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от mice »

И ние се натъкнахме на такива банкноти от 50 долара, само с лъскаво квадратче. Нещо не можах да намеря инфо в интернет дали са в обращение още, винаги може да се провери в банката, но срещу заплащане...не са глупави.
Мисля да ходя до банката тези дни и ако разбера нещо, ще пиша.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

Споко,тук вървят и старите емисии.
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Ann
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 6:16 am
Местоположение: в безтегловност
Обратна връзка:

Мнение от Ann »

Не се притеснявайте! Ние си зададохме същия въпрос, когато видяхме старите банкноти, но после видяхме, че е нямало място за притеснение.

Късмет в начинанието!!!
Ако искаш да промениш света, започни първо от самия себе си!
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

Благодаря ви за информацията :D !
Така ми спестихте доста притеснения щото ако тези банкноти са проблемни определено е по-добре да не го разбера чак "на място".
:beer: :beer:
Кое си требе, оно си сака!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За парите и незнанието

Мнение от Koko »

kapitanovn написа:Здравейте!
Искам да ви запитам за нещо дето ще прозвучи тъпо ама от БГ-то не ми е ясно :oops: . Става въпрос за следното: купувам си канадски долари и по едно време гледам две стотачки ама някак си много различни. Едната от емисия 2004 другата 1988. Та въпросът ми е тези старичките валидни ли са, изтеглени ли са от обръщение? Моля да ме осветлите как стоят нещата (то това старото ни воден знак, ни дявол :lol: , само едно лъскаво квадратче).
Ако имаш време и желание, можеш да разгледаш емисиите банкноти в сайта на централната банка

http://www.bankofcanada.ca/en/banknotes ... index.html
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

И аз имах проблеми с една банкнота от 1000$ която беше приета единствено в банката :lol: защото всички се страхуваха да не е фалшива
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

analgin написа:И аз имах проблеми с една банкнота от 1000$ която беше приета единствено в банката :lol: защото всички се страхуваха да не е фалшива
Благодаря Коко :D , това е интересно четиво!
Всъщност пише и за проблема на "аналгин" - банкнотата от 1000 (от съответната серия 1988) е в процес на изтегляне от 2000г.
Кое си требе, оно си сака!
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Няма изтеглена емисия канадски банкноти - всички са валидни стига да не са фалшиви :-)
Публикувай отговор