Кое е различното?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Кое е различното?

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 1:52 pm, променено общо 1 път.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ми например Улицата.згради,фасади ,витрини на магазини ,заведения всичко това което прави улицата е Много грозна картинка тук ,на места до подтискащо грозно,но все пак е добре когато има Улица на която можеш да удариш 2 тегела и да се почувстваш жив.още по зле е когато Я няма ,а има само магистрали,жилищни райони тип спални и молове и ти циркулираш само по трите върха на триъгълника -спалнята-работа-мола,това е лайф стайла на този континент ,натюр морт с изключение на няколко града в това число за щастие на нас живеещите тук Монтреал.
та бих направил следното сравнение:
-европейското-Улицата със всичките и атрибути
-хамериканското-живот в колата-магистралата,спалнята -мола с мазните фаст фууд тип макдоналдс. :D
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

всичко е различно
разбирането, мисленето виждането на хората
просто си на друга планета
то за тва се говори за адаптация и интеграция
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

В Европа хората бачкат за да Живеят,а в Америка живеят за да Бачкат,ако изобщо можеш да проумееш смисъла.Това се разбира най добре на место. :wink:
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

аве Батка кой изобщо работи в Европа с тази отпуска тук:D
разликата има, тук можеш да пиеш на улицата и да пушиш в кръчмите
...мразя мастика без айрян...
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

... и ти циркулираш само по трите върха на триъгълника -спалнята-работа-мола ...
Не е вярно! Тук няма триъгълници. Всичко е правоъгълници.

Това значи, че трябва да циркулираш така:

спалнята-работата-работата-мола
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

хамериканското-живот в колата-магистралата,
Като се купува (нова) кола, е много важно да се знае колко гнезда за чаши/напитки ще има в купето, щото трябва да се научиш да пиеш/ядеш в двежение, ако искаш да си повишиш малко стандарта, икономисвайки малко време=пари; тва цилиндри, конски сили и ускорение не е нужно да го знаеш.
В дни като вчера - молът отпада, заменен от пуйката;
Днес и работата може да я замениш с разходка в планината;
Ако искаш и утре да се размотаваш - пропускаш 1 посещение на мол, за да ти излезе баланса;
В Европа съществуват мирно или не толкова много култури, тука - кредитно-потребителската култура, определяща харчовете и поведението ти до края на дните. За родените тук съществуват доста буфери, притъпяващи тази действителност, емигрантите я усещат през цялото време. Няма личности, които могат да се размотоват по улиците, необхванати от системата, щото не могат да оцелеят без целодневна работа; изключения са индианците и социалджиите, но и те се знаят какво правят. IFF, започваш ли да улавяш разликите?
Това само по отношение на нещата, споменати от батето. Има и доста други видими и не много, разлики.
Например много ме дразнят дръжките на брави-топки. Не че не се продават други, но слагат от тези най-вече като по-евтини.
За дървените къщи сигурно знаеш, дори да изглеждат като замъци... :D :beer:
aseto

Мнение от aseto »

Да хвърля и аз малко масло в огъня :D Мен лично ме дразни, че мокрите помещения в Северна Америка нямат сифон на пода. Тоест не можеш да лиснеш една кофа сапунка като хората. :D
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

ами и в Европа няма, никъде не съм виждал сапунка може да направиш и после яко с парцала :D
...мразя мастика без айрян...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

То затова в Хамерика е измислена меджик моп :D

Мен пък ми е различно, че на местата за спорт и в училищата като се играе физическо, за съблекални се ползват тоалетните. Рядко някъде има съблекалня - нещо плувен басейн или хокейна арена трябва да бъде.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Кое е различното?

Мнение от troll »

IFF написа:Много често чета едно и също нещо:тук не е Европа,много по-различно е!Кое е по-различното?Например на работното място,на улицата,в училище.Мисля че ще са полезни мненията само на хора,живели в някоя европейска страна,различна от България.
Това тук е Новия свят!
Представи си в Европа да живеят само Българите(8-10 мильона) и съседи да са и Щатите и ще стане също като в Кебек.
Ей в туй е разликата. :lol:
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Разликата е че в Канада си свободен човек с права, докато в БГ си роб на отрочетата на комунистите и шепата управляващи малоумници, мутри, платени журналя, и the worst, вземащото връх масово изпростяване на населението.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 5:34 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Кое е различното?

Мнение от Guinness »

IFF написа:Много често чета едно и също нещо:тук не е Европа,много по-различно е!Кое е по-различното?Например на работното място,на улицата,в училище.Мисля че ще са полезни мненията само на хора,живели в някоя европейска страна,различна от България.
Veliko Пуснато на: Пет Дек 28, 2007 12:52 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Разликата е че в Канада си свободен човек с права, докато в БГ си роб на отрочетата на комунистите и шепата управляващи малоумници, мутри, платени журналя, и the worst, вземащото връх масово изпростяване на населението.
Четете,бе хора,четете.........Недейте като развалена грамофонна плоча да повтаряте едно също.
Kocho_Rusev
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:50 pm

Мнение от Kocho_Rusev »

-Градовете -в Северна Америка повечто градове са проектирано да бъдат удобни за колите не за хората. Често големи магистрали минават през центъра и разделят града на части коита са откъснати. На други места изобщо няма център ами ниаколко пътни възела. Голяма част от хората живеят извън града. Центъра е само куп огромни небостъргачи с офиси и след 5 рядко се мяркат хора. Има разбира се изключения - Монтреал е най-забележимото. Европа като цяло е по лъскава и карасива, не че няма депресиращи места, просто са по-малко.
-за улиците и къщите батката вече обясни.
- начин на обличане -в Европа хората повече се издокарват
-най-важната разлика - стила на живот. Тук нещата са много по регулирани. Хората са по-идивидуалисти и не прекарват много време да си дрънкат разни неща. Но това е типични и са доста северни европейски страни. Тук хороата купуват повече вещи които в повечето случаи са ниско качество - в Европа по-малко вещи с по-добро качество. За отпуските вече се каза.
-С изключение на може би Англия здравеопазването в Европа е по добро.
- Европа е по-социялна - много по-малко бездомници по улиците.
- Европа разтоянията са по-малки - можеш да отидеш на ваканция в сеседна държава за малко пари и за малко време.
Публикувай отговор