Какво да сложим в куфарите??

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от optics »

Мисля че "ловец" спада в категорията удоволствия. Все едно да изходим от факта, че в канада има повече голфъри отколкото в България и да претендираме че ще се интегрираме по-добре щото сме голфъри.
Това издава, че кандидатът - вятър го вее на бял кон и като така - ще има проблеми.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от Joya »

Малко да пораздвижа темата :)
Питам конкретно за Монреал.
1. Можеш ли да купиш лекарства от аптеката без рецепта. Например, аз пия Л тироксин, ще си взема 2-3 опаковки от Бг, а там? Трябва ли рецепта, или трябва да ида на ендокринолог и да ми дадът някакво местно лекарство. Да кажем противозачатъчни без рецепта може ли?
2. Ясно е че всичко си купуваш и е по-евтино, но все пак пристигаш и нямаш нищо, това с надуваемите легла много ми харесва, обаче да си купя от Бг, или от там. Тук едно легло(двойно) излиза около 40 лева, не тежи много в спуснато състояние. И ако от летището отиваш в необзаведен апартамент върши работа.
3. Злато- може ли да го сложиш в ръчният багаж, сигурно се декларира, колко можеш да пренесеш. Не че имам с килограми, ама да речем 2 гривни, 2-3 колиета, обици и пръстени, надали са проблем?
4. И най-вече компютъра (че няма как да си проверявам форума :) ) Трябва ли да се носи фактура за закупуването му, може ли евентуално по митниците да поискат. Операционата система която е инсталирана, трябва ли да е платена, демек с пиратски уиндулс ще ми направят ли проблем. Флашки натъпкани с филмчета, софтуер (пиратски) и т.н.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от emimilanova »

Joya написа: 1. Можеш ли да купиш лекарства от аптеката без рецепта. Например, аз пия Л тироксин, ще си взема 2-3 опаковки от Бг, а там? Трябва ли рецепта, или трябва да ида на ендокринолог и да ми дадът някакво местно лекарство. Да кажем противозачатъчни без рецепта може ли?
Без рецепта можеш да си купиш някои лекарства, но за противозачатъчни ти трябва рецепта, както и за антибиотици. Колкото за Л тироксин-а, най-вероятно тук го има, но под друго име. Най-добре ще е да идеш с опаковката във аптеката и там ще ти кажат дали го имат, под какво име и дали е с рецепта. А ако ще ти трябва рецепта (което е почти сигурно), ще трябва да идеш при специалист :*: , което може да ти отнеме доста време, затова най-добре се запаси с лекарство от БГ поне за няколко месеца.
:*: (не знам дали общопрактикуващ може да дава рецепти за такива лекарста :wasntme: , ако някой има опит, да сподели) Ако може, ще стане по-бързо.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от anxeli »

Л-тироксин 500мг можеш да си купиш от щатите, води се добавка и е без рецепта, но в Канада са по-регулирани тези неща и го няма. Всеки лекар веднага ще ти го изпише, след като се докаже че ти трябва. Най-добре се запаси, нене трудно и да ти пращат в колетчета, в бг е 5-6 лева, в щатите шишенцето беше $20. Надуваемо легло е безумие да се носи от БГ, с малкото багаж който разрешават сега. Тук в канедиън тайър са $40-100, работи до 9-10, който ви посреща да вземе едно преди да дойде на летището :D ...
Злато, ние не сме имали проблеми, половината на тебе, половината в тоалетните принадлежности и готово.
За софтуер не знам, аз не бих рискувала. Хоствай си ги някъде в бг и после ще ги изтеглиш, какво толкова ...
Циганите - на Сатурн !
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от miteto »

Joya написа:4. И най-вече компютъра (че няма как да си проверявам форума :) ) Трябва ли да се носи фактура за закупуването му, може ли евентуално по митниците да поискат. Операционата система която е инсталирана, трябва ли да е платена, демек с пиратски уиндулс ще ми направят ли проблем. Флашки натъпкани с филмчета, софтуер (пиратски) и т.н.
Взимай си ги спокойно, абсолютно никой на митницата няма да седне да проверява персоналния ти компютър с легален софтуер ли е или с пиратски. Виж ако вкарваш луканки или алкохол и цигари над разрешеното, тогава може да има проблем.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от Joya »

Благодаря ви, аз като се замисля в Бг си пазарувам от щатите, пък какво остава за Канада.
Особено добавки и витамини излизат без пари, за мен е безумие да се влачат.
Ще имам предвид и за надуваемите легла.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от ablood »

Лани купих от Walmart голям (персон и половина) надуваем дюшек за къмпинг за $16.
Изкара вече 3 къмпинга и доста скачане върху него.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от JennyAnyDots »

Joya написа:Малко да пораздвижа темата :)
Питам конкретно за Монреал.
1. Можеш ли да купиш лекарства от аптеката без рецепта. Например, аз пия Л тироксин, ще си взема 2-3 опаковки от Бг, а там? Трябва ли рецепта, или трябва да ида на ендокринолог и да ми дадът някакво местно лекарство.
.
Тук се продава Синтроид и мисля, че е само с рецепта от ендокринолог, който ти определя дозата периодично. На пиенето на синтетични хормони се гледа сериозно! Мисля, че можеш да си донесеш и по-голямо количество особено ако си носиш и рецептата с теб. Първо, няма да те проверяват, второ, лекарството ти е за хронично заболяване (с рецепта за доказателство). Но като пристигнеш една от първите грижи трябва да ти е намирането на личен лекар, който ще те прати на ендокринолог. След първата визита при специалист се водиш "за проследяване" и не ти трябва вече направление, за да си запишеш час при него.

Освен това като е с рецепта, влезе ли ти в сила държавната здравна застраховка, ще ти е безплатен (май имаше мин. самоучастие от 15 долара на месец, над тази сума всичко с рецепта е безплатно).
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от Joya »

Благодаря за изчерпателната информация :)
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

Joya написа:Малко да пораздвижа темата :)
Питам конкретно за Монреал.
1. Можеш ли да купиш лекарства от аптеката без рецепта. Например, аз пия Л тироксин, ще си взема 2-3 опаковки от Бг, а там? Трябва ли рецепта, или трябва да ида на ендокринолог и да ми дадът някакво местно лекарство. Да кажем противозачатъчни без рецепта може ли?
2. Ясно е че всичко си купуваш и е по-евтино, но все пак пристигаш и нямаш нищо, това с надуваемите легла много ми харесва, обаче да си купя от Бг, или от там. Тук едно легло(двойно) излиза около 40 лева, не тежи много в спуснато състояние. И ако от летището отиваш в необзаведен апартамент върши работа.
3. Злато- може ли да го сложиш в ръчният багаж, сигурно се декларира, колко можеш да пренесеш. Не че имам с килограми, ама да речем 2 гривни, 2-3 колиета, обици и пръстени, надали са проблем?
4. И най-вече компютъра (че няма как да си проверявам форума :) ) Трябва ли да се носи фактура за закупуването му, може ли евентуално по митниците да поискат. Операционата система която е инсталирана, трябва ли да е платена, демек с пиратски уиндулс ще ми направят ли проблем. Флашки натъпкани с филмчета, софтуер (пиратски) и т.н.
Tи за противозачатъчните не се притеснявай - ще ти давам мойте, на мен всяка година ми изписват годишна рецепта, а аз не ги пия, така си седи рецептата. Опитах, но нещо получих смущения в МЦ и се отказах.
Изображение
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от Joya »

Ще съм благодарна, че засега не предвиждаме трето :)))))
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
Peace-Lover
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 7:51 am
Местоположение: Земя

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от Peace-Lover »

кръгла тава и чубрица
Не е важно колко си живял на земята, а как си живял. Всеки човек трябва да има вътрешен мир и да е в хармония със себе си и всичко около него. Що за човек е този, който не прави света по-добър?
Ахимса, мир и любов !!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от ablood »

Чубрица има в българските магазини, а кръгли тави почти навсякъде.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от Люта чушка ® »

Чубрица има и на много други места, дори се продава и разсад, ако ви влече да си посадите в градинката. Става за отглеждане и в саксийка - едногодишно растение е.
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от IFF »

Люта чушка ® написа:Чубрица има и на много други места, дори се продава и разсад, ако ви влече да си посадите в градинката. Става за отглеждане и в саксийка - едногодишно растение е.
Мириши на чубрица, но не е. В Гърция се казва thimari.
Публикувай отговор