Какво да сложим в куфарите??

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

С тези тенджери под налягане ме разбивате - за какво ги използвате не мога да се начудя. Камъни ли варите, що ли. Тук и боба, и месото се сваряват за нула време - светнете ме какво толкова варите. Че дори свински бузи или крачета или уши, ако сложите пак си става в нормална тенджера. Да оставим настрана безполезността, ама и бая тежат.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Царевица :D
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

И бих казала да си вземете нещата,които си ползвате в момента в къщи / дрехи за сезоните и посуда/. За тенджерата под налягане не смятам ,че ще ви е необходима, аз донесох моята но е ползвана едва няколко пъти, тук всичко се готви бързо и лесно. Поне ние така направихме,донесохме си всички дрехи, кото имахме в БГ както й неща са кухнята / 1 тенджера,1 тиган и обезателно кръглата ми незалепваща тава- така й не намерих такава тук,никак не ми харесват тавите им тук/. Но вие си решете. Оставих си само албумите със снимки, но след 2 седмици си отиваме и ще си ги донеса 8) .
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Ама направо ме убивате с тия тенджери под налягане.
Не виждам смисъл да мъкнете тежки железа, когато могет да се вземат други полезни неща.
Пък ако толкова държите да варите боб, шкембе или дявол знае какво - продават и тук.
На Мотреалци мога да кажа и къде (в кой магазин) ги има, но вярвайте ми, аз вече пета година оцелявам и без тоз уред
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Вярно е, рядко се ползват такива тенджери. Пък има тука по 40-на долара май бяха някъде... По-скоро бих си взел албумите със снимки, на сегашния акъл. Ама зависи и колко място имате де. Болнави ли сте - нещо наблягате на лекарствата нещо?
Embrace your climate change!
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Ми то кво стана сега? :lol:
Срам не срам ще кажа! :lol:
Аз боба,лещата и куп други неща само от там ги прекарвам. :lol:
Донесох си една и като и се поскапа уплътнението си взех друга от канедиан тайър. :lol:
Това ,което най-много ме кефи е, че ако знаеш как да командваш огъня, нищо не излиза навън и не мирише. :lol:
Склонен съм да отворя консерва за гарнитура, но за основна манджа невър(мислех да кажа жаме, ама си викам, чакай да се изкажа по разбираемо :lol: ).
А освен дето албумите са тук, съм ги и дигитализирал/сканирал и мога да произвеждам хардкопия(ако някой си няма съм сколонен да му напечатам, щото знам колко липсва :lol: )
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Няма срамно, щом сме почнали да си разправяме... :D

Аз говорех за ония големите албуми с кожена подвързия и дебели корици, от лаптоп размер и нагоре. Тях ги оставихме. А малки сканирани и аз си донесах... за носталгия.

А иначе чубрица съм виждал в Собис по няколко долара 50 г., но ние си донасяме от българската, тя нито тежи, нито масто заема много. :wink:
Последно промяна от 7George на Нед Юни 20, 2010 3:34 pm, променено общо 1 път.
Embrace your climate change!
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от JennyAnyDots »

Мдааа... Изчетох темата с интерес... Язък че в закована тема, която наистина би интересувала новопристигащите, има толкова много заяждане и чесане на езици :-(

Аз съм новопристигнала, тук съм от има-няма три седмици. Хайде да споделя и аз нещо, току-виж се оказало полезно за някого, а спомените са ми пресни.

- С две ръце подкрепям често даваната препоръка "не се изхвърляйте да пазарувате в БГ, но си вземете всичко което имате и можете да поберете - разрешеният багаж на макс". Не съжалявам за нищо, което съм донесла.

- Понеже все пак мястото не стига завсичко, дадохме приоритет на следните неща (в разбъркан ред):
1. нещата на детето (за да понесе по-леко промяната) и нещата "за душата" за нас (по същата причина);
2. качествените и скъпи неща, които вече имаме - защо да ползваме вместо тях някой боклук тук;
3. нещата, които комбинират висока стойност/полезност в ниско тегло и/или обем;
4. нещата, които в Канада са по-скъпи за същото качество (кожени изделия - чанти, обувки; сребро, злато - който носи; костюмите с качествена кройка и от хубав плат - в целия западен свят са по-скъпи от БГ, а който асоциира облеклото в БГ само с чалга - да ме прощава, ама явно не е виждал друго в средата си).

- Нечетящите книги да игнорират следващия абзац.
От БГ можете да си изпратите, на вас или приятел ако нямате още адрес, или да приготвите да ви изпратят, книги или учебници до 30 кг. по тарифа за "печатни материали" (по-евтино от колет). Възползвайте се. В нас носехме само документи и малко книжки за първите дни за приспиване на детето. Но кашончето с книгите пристигна около десет дни след нас. 20-тина кила книги са всичко на всичко две лавици, но като си ги сложихме, квартирата изведнъж стана дом.

- В празна квартира в началото си като на къмпинг, ще са ви полезни още от първите часове разни евтини дреболии, с които може да се импровизира от типа на малко тиско, безопасни игли - друго си е да има с какво да залепиш един вестник на прозореца да не ти свети уличната лампа право в очите примерно.

Имайте си едно на ум как си опаковате нещата, а не само какво опаковате - течности само в чекирания багаж, в ръчния само в разрешените граници (все пак едни капки за очи и някакъв дезинфектант за ръце в самолета и по летищата вършат отлична работа). Също аз бях сложила в един малък куфар за ръчен - по няколко броя чисти дрехи за всеки, плюс бельо и пижама който ползва, защото повярвайте ми - първите ден-два няма да знаете на кой свят сте, камо ли да помните кое в кой куфар е прибрано, а и без мебели ще живеете от куфарите поне няколко дни. При пререждането на багажа преди тръгване нещата обикновено се наместват с цел оптимизиране на теглото и обема, а не по сорт и вид (после с дни вадих чорапи от всички малки дупки), така че пригответе си еидн куфар/сак с неща за първите дни и нощи - после ще му се радвате.

Извинете, стана дългичко, но поне се надявам да е полезно някому.
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от нови мераклии »

JennyAnyDots написа:Мдааа... Изчетох темата с интерес... Язък че в закована тема, която наистина би интересувала новопристигащите, има толкова много заяждане и чесане на езици :-(
......
От БГ можете да си изпратите, на вас или приятел ако нямате още адрес, или да приготвите да ви изпратят, книги или учебници до 30 кг. по тарифа за "печатни материали" (по-евтино от колет). Възползвайте се. В нас носехме само документи и малко книжки за първите дни за приспиване на детето. Но кашончето с книгите пристигна около десет дни след нас. 20-тина кила книги са всичко на всичко две лавици, но като си ги сложихме, квартирата изведнъж стана дом.
......
Извинете, стана дългичко, но поне се надявам да е полезно някому.
JennyAnyDots, много ти благодаря за хубавия постинг - наистина е много полезно, особено за хора като нас на които тепърва ни предстои пътуване. Иначе съм напълно съгласна с първите ти думи, които съм цитирала не случайно - за щастие има хора като теб, които пишат смислени неща с желание да помогнат. Имам конкретен въпрос - ние имаме същия проблем с книгите - мноооого са, една част сме отсяли да са в багажа ни, но доста голяма купчина заминава при родителите ни, а ние много си ги искаме в Канада. Вече си знаем адреса в Монреал и ми стана интересно каква е цената за изпращане на книги или учебници до 30 кг. по тарифа за "печатни материали" (по-евтино от колет)? Идеята ми е, че мога да си ги изпратя сама от БГ без да ангажирам родителското тяло ако си струва цената. Благодаря ти предварително за отговора и успешна реализация в Канада.
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от JennyAnyDots »

Мераклии, тарифата е 35 лв за пакет до 5 кг и 7 лв/кг за всеки следващ до 30, което а максимумът. Т.е. излиза точно 7 лв/кг, като не си струва да се пращат под 5 кг. За сравнение - ако 20 кг книги пратени като печатни материали са 140 лв, като колет излизат поне 100 лв отгоре. За да добиете представа - 10 кила са горе-долу книгите от една стандартна етажерка на домашна секция или шкаф.

Пригответе се за разправия с лелките, които ще искат да ги пуснат като колет :twisted: Не, че са злонамерени, просто не са в час. Дори в централна поща в София. Обяснете, че се пускат като М-чувал и може да им цитирате или да си разпечатате и им покажете собствената им тарифа черно на бяло - от тук:

http://www.bgpost.bg/Resources/FCK/File ... _62008.pdf

М-чувалите са на втора страница. Успех!
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от kapitan »

нищо не трябва да взимате специално от Б-я,тук си има всичко,даже в повечето случаи е много по-евтино от Б-я.може би,за начало завивки олекотени,не,че тук в Монреал няма,просто ще си спестите едно неприятно ходене по магазините в първите дни след пристигането.малко дрехи и обувки за начало в зависимост от сезона,когато пристигате в Монреал.
няколко костюма от Б-я за ходене на интервюта за работа.аз като музикален фен,бих си взел и малко бг музика,според вкуса.няколко книги,снимки и хубавите спомени от Б-я.това е. :wink:
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от нови мераклии »

JennyAnyDots написа:Мераклии, тарифата е 35 лв за пакет до 5 кг и 7 лв/кг за всеки следващ до 30, което а максимумът. Т.е. излиза точно 7 лв/кг, като не си струва да се пращат под 5 кг. За сравнение - ако 20 кг книги пратени като печатни материали са 140 лв, като колет излизат поне 100 лв отгоре. За да добиете представа - 10 кила са горе-долу книгите от една стандартна етажерка на домашна секция или шкаф.

Пригответе се за разправия с лелките, които ще искат да ги пуснат като колет :twisted: Не, че са злонамерени, просто не са в час. Дори в централна поща в София. Обяснете, че се пускат като М-чувал и може да им цитирате или да си разпечатате и им покажете собствената им тарифа черно на бяло - от тук:

http://www.bgpost.bg/Resources/FCK/File ... _62008.pdf

М-чувалите са на втора страница. Успех!
JennyAnyDots :beer: - много благодаря, ще проверя как са лелките във Варненска поща и сигурно ще се възползваме. Цените са нормални - заслужава си, поне за нас.
Пожелавам ви успехи още веднъж!
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: Re:

Мнение от didi-did »

kikolilokiko написа:
krimon написа:
7George написа:А иначе чубрица съм виждал в Собис по няколко долара 50 г., но ние си донасяме от българската, тя нито тежи, нито масто заема много. :wink:
обаче е забранена за внасяне :)
забранено ли е да се внасят подправки??
за семена и т.н. знам, но ако подправките са опаковани от фирма знам, че няма проблем
Ако подправките са изсушени и фабрично опаковани, може да се внасят официално, а ако не са фабрично опаковани с марка на производител-пак може :wink: , стига да са изсушени и да обясниш за какво ти трябват.
Вземете си каквито подправки смятате,че са ви нужни, на митницата никога непроверяват багажа на новопристигналите :) .
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Re:

Мнение от kikolilokiko »

didi-did написа:
kikolilokiko написа:
krimon написа:
забранено ли е да се внасят подправки??
за семена и т.н. знам, но ако подправките са опаковани от фирма знам, че няма проблем
Ако подправките са изсушени и фабрично опаковани, може да се внасят официално, а ако не са фабрично опаковани с марка на производител-пак може :wink: , стига да са изсушени и да обясниш за какво ти трябват.
Вземете си каквито подправки смятате,че са ви нужни, на митницата никога непроверяват багажа на новопристигналите :) .

благодаря :)
опаковането на подправки не е проблем :)
а и етикета на български няма кой да го чете на митницата :D :D :D
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от thehellgirl »

подправките да са ви единствения проблем ви желая :wink:
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Публикувай отговор