Сблъсквал ли се е някой с този здравен проблем?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Сблъсквал ли се е някой с този здравен проблем?

Мнение от mama mia »

Синът ни е на 22 месеца и от четири месеца ходи на градина.Почти веднага започна с вирусите,но ни успокоиха,че е нормално.Вече трети път за два месеца има отит и това е доста обезпокоително.Пие антибиотици,но май нямат никакъв ефект.Случвало ли ви се е такова нещо?Дайте някакъв съвет!Дали да опитаме с хомеопатични лекарства?
Съединението прави силата!
qni
Мнения: 65
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 10:15 am

Мнение от qni »

Нормалное малко дете да се разболява,не се притесняваите .Но акое нещо сериозно тогава опитаите всичко.
Kocho_Rusev
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:50 pm

Мнение от Kocho_Rusev »

Ами не ни се е случвало засега (да чукам на дърво). Според мен въпроса си е за доктор - докторите трябва да преценят какви лекарства да се дават. Тук на форума без някой да е прегледал детето едва ли ще може да ти даде правилен съвет.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Аз съм се сблъсквал точно с този проблем, веднага говорете с вашият лекар, ако изкара няколко отита в една година се води хроничен и ще ви дадът направление при специалист, който е най-добре да направи операция и да се премахне причината, която е в трета сливица и се слагат едни миниатюрни трабички в ушите на детето, които падат след известно време, аз лично бях много скептичен в началото, но после мога да ти кажа, че детето ще бъде като ново...

П.С. Лично аз смятам, че хомеопатията са врели некипели...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Мнение от Kwon-Do »

При всички положения не прекалявайте с антибиотиците.Когато детето порасне може да е развил резистенстност към почти всички антибиотици и тогава става лошо.Затова наистина търсете причината и я решавайте ,както каза Любо.Между другото ако са вирусни инфекции ......има антивирусни лекарства и те НЕ СА антибиотици,които действат само на БАКТЕРИИ,но не и на вируси.Ама ....нека "компетентните "и "знаещи" канадски светила да ви го обяснят това,ако са учили достатъчно разбира се. :D :D
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Аз от болести много не разбирам, но според мен причината е в ниските хигиенни навици на кебекуа обществото. Навсякъде по магазините можете да видите деца и възрастни които сядат и се въргалят по земята като прасета.
Имам познато семейство (французи) на което детето им след 3 седмици посещение на детска градина тук, категорично отказва да спи в легло, а иска да спи на земята като в детската градина.
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

analgin написа:Аз от болести много не разбирам, но според мен причината е в ниските хигиенни навици на кебекуа обществото. Навсякъде по магазините можете да видите деца и възрастни които сядат и се въргалят по земята като прасета.
Имам познато семейство (французи) на което детето им след 3 седмици посещение на детска градина тук, категорично отказва да спи в легло, а иска да спи на земята като в детската градина.
Наистина са като прасета, и по метрото съм ги виждала, направо са ужасни. Никакви навици нямат, а и дрехите им приличат на парцали - мръсни и изпокъсани. И още повече ме учудват и персонала където съм на стаж сега , уж квалифицирани и претендиращи а ходят по зле облечени от циганите в БГ :shock: :shock:
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mama mia »

Благодаря на всички ви за информацията,съветите и успокоението!
Взела съм час с педиатъра ни и се надявам да се изкаже компетентно по въпроса.За махане на трета сливица май е още раничко-не беше ли след третата годинка?
Съединението прави силата!
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

mama mia написа:Благодаря на всички ви за информацията,съветите и успокоението!
Взела съм час с педиатъра ни и се надявам да се изкаже компетентно по въпроса.За махане на трета сливица май е още раничко-не беше ли след третата годинка?
Лекарят ще прецени като види сам третата сливица. Но когато тя наистина пречи и заплашва да увреди трайно слуха например, няма значение възрастта. Дано попаднете на добър лекар и бързо да разрешите проблема. Успех!
Невъзможното е предизвикателство!
dito
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 7:59 am
Местоположение: Montreal

Мнение от dito »

в България имах подобен проблем синът ми правеше гнойни ангини една след друга, правих изследвания и се оказаха стафилококи.така че обстойно проверете и направете всички изследвания преди да приемете едно или друго лечение.Аз лично използвах вид ваксина срещу вида стафилококи които имаше синът ми и от тогава до сега не е направил нито една ангина вече 3 години. Това е вид алтернативно лечение и много лекакари се отнасят резервирано към него но аз съм за, имам отлични резултати.А за да го (сина ми) подсилвам , дори в моменти когато започне да се разболява използвам имуностимуланти.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Ваксина против пневмококи - Превнар можете да сложите на деца до 5 години в Канада. Много намаляват отити, пневмонии, ангини и т.н. С 20% намалява хуждата от поставяне на тъпанчеви тръбички, за които говореше Любо. За стафилококи ваксина не съм чувала, има една експериментална но тя е за катетеризирани пациенти и хора на диализа.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
mikele
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 3:12 am
Местоположение: Montreal

Мнение от mikele »

Taзи ваксина за пневмококи не се ли поставя задължително?Ако не нима се поставя просто така защото родителите искат? :?:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Ами то май няма ваксини по избор в Канада :), май само менингококовата, поне така беше преди 4 години. Да превнар се слага на всички, но разбрах че детето идва от Бг, незнам какво са му сложили досега, защото в бг има мода да се отлагат ваксини заради алергии, настинки и пр. :). Та затова предложих :). В Бг. Превенар е определено по желание на родителя, там с гп-то голямо обсъждане на ваксини пада :roll:, от евтините ли, от скъпите ли, от живите ли, от убитите ли, от касата или от чужбина, марки, съставки, свят да ти се завие ...
Ако детето вече има сложен превнар трябва сериозно да се погледнат ушите, защо задържат инфекция и да се действа :thumbsup:.
Куон-До право казва че може да е вирус, но детските чести отити обикновено са вторична бактериална инфекция от стафилококи или стрептококи в средното ухо. Ако наистина е сигурно че отита започва с инфлуенца или риновирус домъкнат от градината, може да се купи Тамифлу и да се дава но трябва да се хване много в начална фаза, това е трудна работа :?. Ако си предават бактерийки едно на друго няма да помогне. Може да се направи изследване на секрет и антибиограма :nenam:.
Циганите - на Сатурн !
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Jim »

Problema e seriozen. Dobre e infektsiata da se lekuva. Polzvaneto na antibiotik izobshto ne e garamtsia za uspsh. Triabva da povishite imuniteta na deteto. Probvaite s homeopatichni. Ima mnogo vodove kaplo za ushi. Moiaya baba edno vreme me lekuvashe sys slagane na kapki ot prasa- pazat se slaga na pechka fokatp lista omekne i ot nego se otdelia sok. Tozi sok se slaga v uhoto.
mikemastercorp
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:14 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от mikemastercorp »

Lub0 написа: П.С. Лично аз смятам, че хомеопатията са врели некипели...
Е, айде сега. Без такива крайни мнения. И аз смятам, че антибиотиците са врели некипели и само сриват имунитета на организма.
Аз лекувам детето само с хомеопатия и оплаквания засега нямам. Но лекарствата си го нося от България и държа връзка с тамошния хомеопат. Тук не бих се доверила. Всичко е въпрос до лекар както в едната, така и в другата медицина. Всеки прави своя избор.
Probvaite s homeopatichni.
Не давайте такива съвети. При лекуването с хомеопатия също трябва да се внимава и не могат да се взимат ей така лекарства, щото що пък да не пробвам с нея. Човек трябва да е запознат с тази материя преди да се реши да се спре на нея. И друго: традиционната медицина и хомеопатията не виреаят заедно.
Az znam che ti znaesh che az znam :)
Публикувай отговор