Довиждане Кебек/Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Обожавам коментарите от хора регистрирани от 5 дни, но чели от 5 години.......
не ти излизат сметките:
аз съм в Канада от 3 години и половина, което все още е повече от трудовия ми стаж от БГ
от тези 3,5 години съм учил хигиена 2,5 и през същото време съм работил разни работи
между другото тази година имам един месец трудов стаж в БГ като стоматолог
от известно време (не му е мястото тук да го обсъждам) работя като хигиенист в Канада
Очаквам ник-а ми да се чете правилно от френски език като Пумпи.
За да разбереш колко е невъзможно в Канада трябва време, а не 5-6 месеца. Изпитите за моята програма са два пъти годишно....
Част от плана е канадско гражданство, за да мога да работя един ден в Щатите ако искам.
Част от плана е заем от Канада за да уча, който не се дава на нов имигрант, без досие и с заплата от 9,60 на час или на социал.
Част от плана е едно от децата ми да е родено тук.
Част от плана е да познавам местни, които ми стават гаранти по заема за учене.
Част от плана е да си живея живота под наем в приятен град като Монреал.
Част от плана е да се развивам напред
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

bateto написа:ех,ако можеше химическите фабрики бълващидим облаци дим до даун таун да се махнат с магическа пръчка и аз бих го причислил към най хубавите,но засега се въздържам.
хубавото не е в Денвър,а около Денвър. :wink:
bate за пореден път се убеждавам, че ти рядко оставяш бутилката на мира и никога когато пишеш тук.

Това което е около Денвър го има на мноооого места, ама много!! Това, че има километрови ранчоси едва ли е красивата му част

Тоя град има най-чистия въздух от големите мегаполити в Америка, нарежда се в 15ката на туризма, има отбор в НХЛ, НФЛ, МЛБ, НБА.


БАТКАТА ЗА ПРЕЗИДЕНТ на клуб смехурко
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

напиши зъбен хигиенист,че така както си го написал някой може да си помисли ,че въртиш метлата.то и в това лошо няма ,ама да плащаха по 30д.на час. :D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

poumpy написа:Обожавам коментарите от хора регистрирани от 5 дни, но чели от 5 години......
А, той си е регистриран отдавна. Напоследък му се наложи да се пререгистрира няколко пъти, поради желанието на админския екип да му помогнат относно растежа на бизнеса му. Обаче не си взима бележка и вместо да си гледа бизнеса, продължава да ръси "мозък" под различни форми. :lol: :rotfl:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Бгмонтреал,за пореден път даваш грешна информация.Имам кино с което мога да докажа ,че има огромен химич`ески комбинат точно в центъра на града до самия даун таун,който бълва огромни количества дим,а в покрайнините си/източната част/ града е заобиколен с многобройни блата.Хващаш се с мен на бас за 1000д. ,депозираш ги при неутрален участник и веднага вадя диска с жълтосивкавия смог растлал се над Денвър,но само ако ти стиска и си ларж.
:wink:
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Успех Пумпи, всяка смяна на средата и държавата е само за добро!
и човек никога не знае къде ще си намери щастието само ти трябва упоритост за да го търсиш /миналата седмица взех третото си чуждестранно ID за последните две години/...не спирай да търсиш и късмет :beer:
...мразя мастика без айрян...
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

bateto написа:Бгмонтреал,за пореден път даваш грешна информация.Имам кино с което мога да докажа ,че има огромен химич`ески комбинат точно в центъра на града до самия даун таун,който бълва огромни количества дим,а в покрайнините си/източната част/ града е заобиколен с многобройни блата.Хващаш се с мен на бас за 1000д. ,депозираш ги при неутрален участник и веднага вадя диска с жълтосивкавия смог растлал се над Денвър,но само ако ти стиска и си ларж.
:wink:
искаш да кажеш, че града няма къде да расте на изток, защото е блатисто.
Надявам се, че не си пил толкова (засега), че да твърдиш, че някой ги е построил тия блата.
То и Монтреал е заобиколен от река и не може да "ходи" никъде

Батка ти с 1 ден на всяко място вече си експерт - не мога да те разубедя за НЮ, та какво ли остава за Денвър
Единственото лошо там, е че зимата е яка и е високо (може да прозвучи "хипи", но се диша трудно).
Завода е в частта дето хора няма какво да правят, камо ли да живеят.

Повече няма какво да споря с теб, особено като сте двама (т.е. виждаш двойно)

Облаци дим виждаш и в ИСТИНСКИЯ/ОБИТАЕМ център на Монтреал, ама те са си наши, нали?
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

не ,искам да кажа ,че не правят добро впечетление за един град който превъзнасяш заобикалящите го блата и пушештите комини в центъра.
да вземеш да пропиш ли или да се консултираш с оптометрист за да не ми приписваш неща които не съм казал. :D
а на баса ще се хванеш ли или ще се отмяташ както с момчето от Хъл. :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

а това ,че Денвър е на високо е най голямата смешка.можеш лесно да се информираш за месторазположението му и надморската му височина.има много източници.виж планините около него са височки и дишането може да е по затруднено,но там се карат ски ,а не се копа. :wink:
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

poumpy написа:Обожавам коментарите от хора регистрирани от 5 дни, но чели от 5 години.......
не ти излизат сметките:
аз съм в Канада от 3 години и половина, което все още е повече от трудовия ми стаж от БГ
от тези 3,5 години съм учил хигиена 2,5 и през същото време съм работил разни работи
между другото тази година имам един месец трудов стаж в БГ като стоматолог
от известно време (не му е мястото тук да го обсъждам) работя като хигиенист в Канада
Очаквам ник-а ми да се чете правилно от френски език като Пумпи.
За да разбереш колко е невъзможно в Канада трябва време, а не 5-6 месеца. Изпитите за моята програма са два пъти годишно....
Част от плана е канадско гражданство, за да мога да работя един ден в Щатите ако искам.
Част от плана е заем от Канада за да уча, който не се дава на нов имигрант, без досие и с заплата от 9,60 на час или на социал.
Част от плана е едно от децата ми да е родено тук.
Част от плана е да познавам местни, които ми стават гаранти по заема за учене.
Част от плана е да си живея живота под наем в приятен град като Монреал.
Част от плана е да се развивам напред
пумпи дано постигнете всичко това
крачка по крачка
важното е никога never give up независимо къде
успех и късмет
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

това never give up къде го прочете.има го на всеки плакат с Рузвелт в уса :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

мой корасон Колорадо :beer:
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

това си ми е още от комунистическо време в Бг
не знаех че е на рузвелт :roll:
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

изобщо американците изтребват рибата с техните плакати.най съм се смял на един фъв Финикс.само на 3,4 км от даунтаун има един открит краварник с размери 5на 5 км. заобиколен от резидентал ериа на входа на който има плакат с нарисувана на него крава и надпис:
-ние знаем,че не харесвате миризмата ни .ние също не харесваме вашата ,но не ни пречите. :D
тука музиката свири туш и аромата на кравешки фашкии в центъра на един американски мегаполис се усеща от дестки мили,обаче все пак собственниците на краварника са се извинили на околните с един плакат. :D
добре ,че милите хамериканци нямат манталитета на средностатистическия абсурдистанец и понасят геройски житейските си незгоди в едномилионните си къщи. :wink:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Батка, май наистина ти е време да си лягаш или поне смени алкохола. :lol:
Публикувай отговор