Преживелици с наши сънародници в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
LyuboK
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 11:18 am

Преживелици с наши сънародници в Квебек

Мнение от LyuboK »

Бих искал да споделя две случки с наши сънародници в Квебек. Престоя ни тук не е голям, нямаме никакви приятели българи, но досега имахме контакти с наши сънародници. Изводите може да ги направите сами, а сега четете внимателно.
Искам да подцертая че тове не е отправена критика към насата обсност в Квебек или Канада или към форума (който аз много овазавам). Както се казва във всяко стадо има мърша и от тази мърша не може да се съди за стадото.
Та всичко започна когато решихме, че трябва да се преместим в нашата първоначална цел гр. Квебек. Дадох обява във форума че преоддаваме нашата квартира. Обадиха се и свестни сънародници. Така попаднахме на една жена, която каза че е от Стара Загора. Каза че сте си помисли и сте ни се обади. Обади се доста бързо същата вечер, но се обади да покани жена ми на никакви репетиции с деца (жена ми е учителка, бяхме и го споделили) беше към 18 часа (доста късно за репетиции). В продължение на два дни се обаждаше все по това време да кани на репетиции само жена ми, беше осигурила и транспорт. Понеже не сме вчерашни се сетихме че става въпросх за склоняване към проституция-естествено жена ми не отиде на нито една ``репетиця``.
Втора случка:
Отваряйки личната си поста от форума попаднах на един потребител, с потребителско име kikimora, или Милена, както ми каза по-късно. Та тази Милена ни е писала още преди да заминем по повод на мое запитване във форума свързано с град Квебек. Аз не съм и отговорил защото не си отворих лицната поста преди да замина за Canada (и слава богу). Беше ми писала три пъти без да и отговарям и по повод на други мои запитвания. Накрая когато решиме да се местим и писах, защото тя много трогателно ни предлагаше помоща си. Имали каста можело да спим в хола, тя имала съпруг и тригодишно дете и т.н. мноооого мило-помощ от сънародник. Даде си и адреса и телефона. Но когато пристихнахме в гр. Квебек нимаше никoй нито на адреса нито на телефона (преди да отидем в гр. Квебек бихме говорили три четири пъти),...понеже не сме вчерашни се подсигурихме с резервен вариант.
Та така...Това са моите първи срещи със сънародници в Квебек. Слава богу нямаше отрицателни последици за нас.
Ако някой прояви интерес мога да побликувам трогателните писма на kikimora.
Още веднъж моля да не се правяt генерални изводи за насата обншност в Канада. Споделено да cита като призив да се внимава при контак с непознати, та били те и българи.
Доскоро и успех на всички!
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Тия направо са ви разказали играта. :evil:
Егати и смотаняците.
И аз като вас единствените проблеми които съм имал са идвали от българи.
Добре че има и свестни, ама трудно се намират.
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Аватар
(iliyana)
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 7:57 am
Местоположение: Варна

Мнение от (iliyana) »

здравей, LyuboК!
Много съжалявам за това, което ви се е случило! Това наистина е нелепо, как е възможно да има такива хора? и то българи?? :nenam:
Прав си, че във всяко стадо си има и черна овца, но все пак ние българите, вместо да си помагаме, се плюеем, завиждаме си, правим си мръсно, дари и зад граница, далеч от България.
Желая много успех както на теб и семейството ти, така и на всички отзивчиви съфорумци.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Не знам каква трябва да е поуката от твойто разказче, обаче това с проституцията.... :roll: Ама явно не сте вчерашни. :lol:
Let it go...
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

LyuboK всичко е ок, аз лично съм се убеждавал, 4е доста мърша има в нашето стадо,но...как реши, 4е става дума за склоняване към проституция?
Кое те накара да си го помислиш?
Аз лично не виждам нищо нередно в тези неща с репетициите, но сигурно нещо те е накарало да се усъмниш. Ще споделиш ли?
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Той човека си го е обяснил - след 6 часа привечер се събират на репетиции за проституция. :rotfl: Бе голем бисер е това. Трябва да внимавам, като си уговарям срещи с нови емигранти след 6. :lol: Но важното е, че човека е подготвен за всякакви ситуации. :lol:
Let it go...
LyuboK
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 11:18 am

Мнение от LyuboK »

Благодаря на всички за подкрепата! Винаги сам вяравал че има свестни хора.
На въпроса как не съм се излагал...ами нали идваме от България страната на тарикатите. В България много хора гледат да прецакаt ближния си. Много са ме лъгали в България, та сте се оставя ли сега да ме лъжат и в Канада.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

LyuboK, нищо лично, ама да не се окаже, че хората наистина са искали да помогнат...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
LyuboK
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 11:18 am

Мнение от LyuboK »

Да и аз така си помислих. Но всичко беше уговаряно в продължение на един месец. Аз понеже сам точен се уговорих с въпросната дама за денят и часът. Уговорката ни беше за неделя и тя се съгласи. И точно в неделя те изчезнаха. Още когато не ми вдигнаха телефона разбрах че са ме излагали, но за по сигурно отидох и на адреса, а там никoй не отвори!
Така че няма съмнение че е измама, само не знам защо бях обект на толкова дълго замисляна измама. Случката е доста интересна и аз нямам логично обиснение на всичко това. Жена ми ми дадде един вероятен отговор, че kikimora може би си търси гадже докато мажът и е в командировка и когато разбира че сте дойда със жена ми решава да се скрие. Наистина звучи правдоподобно. Има и друг вариант-тежка форма на шизофрения от напрежението тук. Незнам...
Между другото тази потребителка избигва да дава мнения във форума а пише на личните. Така че внимавайте!
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Мнение от arci »

Zнаеш ли Любок,кофти е,че така са протекли нещата при вас.Според мен не може да слагаме всички сьнародници под един знаменател.При мен срещите ми с бьлгари протекоха по сьвсем различен начин,хора който познавам само от няколко писания в скайп,ни посрещнаха,наеха ни квартира,непрекьснато са около нас ,намериха ми работа,просто нямам думи.Почти с всички бьлгари с които се запознах правят всичко вьзможно да улеснят пьрвите ни седмици тук,един от тях дори ти е писал по нагоре в темата.Не зная,при всеки е различно,но дано се оправят и нещата при вас.Успех. :wink:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

LyuboK написа:Да и аз така си помислих. Но всичко беше уговаряно в продължение на един месец. Аз понеже сам точен се уговорих с въпросната дама за денят и часът. Уговорката ни беше за неделя и тя се съгласи. И точно в неделя те изчезнаха. Още когато не ми вдигнаха телефона разбрах че са ме излагали, но за по сигурно отидох и на адреса, а там никoй не отвори!
Така че няма съмнение че е измама, само не знам защо бях обект на толкова дълго замисляна измама. Случката е доста интересна и аз нямам логично обиснение на всичко това. Жена ми ми дадде един вероятен отговор, че kikimora може би си търси гадже докато мажът и е в командировка и когато разбира че сте дойда със жена ми решава да се скрие. Наистина звучи правдоподобно. Има и друг вариант-тежка форма на шизофрения от напрежението тук. Незнам...
Между другото тази потребителка избигва да дава мнения във форума а пише на личните. Така че внимавайте!
Любо, ша ма прощаваш ама малко параноици си падате с жена ти :shock: Склоняване към проституция, любовник докато мъжа е в командировка и т.н. Вие снимки разменяли ли сте си - как така се избира любовник след 2-3 лични и 1-2 телефонни разговора? Ми ако любовника е на 40г., плешив и 112кг на 1.68см ръст :lol:
Иначе много кофти ако нарочно те е изиграла, всякакви ги има :cry:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Tова за проституцията , малко пресилено ми се вижда , а за Кикимората , има нимфоманки дето не подбират , ами представи си Мите , че Кикимор е 52 годишен , плешив , 122кг , 160см...Но не ни остава нищо друго освен да очакваме официално опровержение от Кикимора , стига Кикиморчо да не я е запратил на свободно плаване по Сен Лоран и безсрамницата отавна да е станала мезе на атлантическите акули :shock:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

LyuboK, прав си - за съжаление сред българите в Канада човек наистина може да попадне на мошенници или хора които са най-малкото некоректни и непочтенни и като резултат от това да има доста главоболия и неприятности или да стане жертва на добре планирана измама.
От това което си написал обаче и аз доста се съмнявам, особено в първия случай, че с жена ти правилно сте разтълкували какви са били намеренията на въпросната жена. В това да има детски репетиции в 6 часа вечерта няма нищо странно, мисля че и в момента не е късно да се провери дали наистина такива репетиции има и кой ги организира и може би поканата от страна на въпросната жена да е била съвсем в реда на нещата. Разбира се, възможни са и други, по-неприятни варианти, но си мисля че най-доброто в случая е нещата да се проверяват докрай, а не да се правят прибързани изводи.
Що се отнася до втория случай - да бъде поета уговорка да посрещнеш някого (особено ако е нов имигрант) и после да се отметнеш от нея по такъв неприятен начин наистина никак не говори добре за човека който го е направил, но дали това е предварително планирана и целенасочена измама също е малко прибързан извод, поне човек докато не чуе и гледната точка на другата страна.
Тук обаче е и мястото да ти напомня че форума не е мястото за решаване на такъв сорт спорове от реалния живот и ако наистина имате нещо да изяснявате с потребителката kikimora, то ще трябва да ви помоля да намерите друг начин и друго място да си оправяте отношенията. Също така ти напомням че изнясането на лични данни за друг потребител, както и опитите за създаването на конфликти във форума няма да бъде толерирано.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Пфу, егати и Канадата - само курварлък и педерастия. :shock: :shock:
БайМиле
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 9:30 am
Местоположение: LaSalle, QC

Мнение от БайМиле »

mama_kenga написа:Пфу, егати и Канадата - само курварлък и педерастия. :shock: :shock:
И то мрежата (от п.) м-н-о-о-о-го гъста.. . :lol:
Заключено