РОЗМОНТ КВАРТАЛ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

ivandi написа:... Монреал е един сив и мръсен град с полуразрушени улици, пълен с "мултикултурна" измет от целия свят. А ако и жилищният фонд е в по-лошо състояние от този около библиотеката в Квебек, много, ама много се моля да не ми се налага да живея там.
...
"ВЪПРОС НА ВКУС" - казало котето и си изблизало дупето (прясно облекчено)

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

ivandi написа:... Монреал е един сив и мръсен град с полуразрушени улици, пълен с "мултикултурна" измет от целия свят. А ако и жилищният фонд е в по-лошо състояние от този около библиотеката в Квебек, много, ама много се моля да не ми се налага да живея там.
...
Ха-ха, единствено можеш да се сърдиш на хората, които са ти показвали града...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

ivandi написа: А днес докато си перях анцуга си мислех
край сен лорансоо сееедиш мори бело платно бееелиш , а зимъска га замръзнее кво паравиииш неее знам :D
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

ivandi написа:
anito написа:Аз да ви обадя сега като старо куче-кебекар(ка) . За който не ме познава: При пристигането направо от летището на автогарата за гр. Квебек. И до преди няколко месеца - там. Сега: в Монреал.
В гр. Квебек НИЕ сме черните! Бая време се старахме да се интегрираме, ма не става: на всяка крачка и при всеки удобен случай ти се напомня, че "не си от Нашите". Сега старите ми съграждани да не вземат да наскачат да лицемерничат, че нема такова нещо и че зависи от човека, колко е красив и Ентилигентен.
Хм. То тука имаше един красив ЕнтЕлегент, ама той отдавна пръска сексапил в Монреал. А днес докато си перях анцуга си мислех колко ли трябва да остарее едно куче, че да спре да прави лицемерни изказвания. И гледам тоя постинг и не вярвам. Къде са ти розовите очила бе Анито :?

Чудя се Гонзо/Браво като си загуби розовите очила (ако това стане де, има и неспасяеми случаи - очилата са им имплантирани, кримонов синдром) какво ще се изпише във форума.
Та такива мисли циркулираха из последната ми мозъчна гънка, докато търсех за пореден път проклетите обеци. Пак не ги намерих. Не и е чиста работата на жената. :evil:

И в тая връзка не разбирам за какво спорите в тая тема. Монреал е един сив и мръсен град с полуразрушени улици, пълен с "мултикултурна" измет от целия свят. А ако и жилищният фонд е в по-лошо състояние от този около библиотеката в Квебек, много, ама много се моля да не ми се налага да живея там.

Наздраве за старите кучета и розовите очила. :beer: :beer: :beer:
Никога не съм се брояла от тези с розовите очила. Само съм се ядосвала на тия, които като не успеят в нещо, всичко им е черно, барабар с бялото. Продължавам да твърдя, че Квебек е хубав и чист град, спокоен (за някои това е важно, за мен беше, сега ми е прекалено). Обслужването е много по-добро от това в Мтл. Казвах, че всички са бели, и който иска това, там му е мястото. Нещо грешно? Става различно, като допреш да търсиш свястна работа.
А за Мтл Любо е прав: сърди се на тези, които са те развеждали из града...
Обичам да преча
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Lub0 написа:anito, все пак трябваше да се качите по баира на КДН :)
Много добре изглеждаше баира, като го гледахме отдолу, ама как го качвате на 4-5 ракии?
Обичам да преча
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

anito, таркаляме се нагоре :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

anito написа: Никога не съм се брояла от тези с розовите очила. Само съм се ядосвала на тия, които като не успеят в нещо, всичко им е черно, барабар с бялото. Продължавам да твърдя, че Квебек е хубав и чист град, спокоен (за някои това е важно, за мен беше, сега ми е прекалено). Обслужването е много по-добро от това в Мтл. Казвах, че всички са бели, и който иска това, там му е мястото. Нещо грешно? Става различно, като допреш да търсиш свястна работа.
А за Мтл Любо е прав: сърди се на тези, които са те развеждали из града...
Аз пък се чудя на тия, които казват на черното бяло, за да изглеждат велики (или по незнам к'ва си причина). От хората, които познавам тук, всички имаме свястна работа, свестни "собствени" жилища и свестни коли. Само дето никой не казва на черното бяло. Реалността е такава каквато е и да се пишат измислици по форумите е просто смешно. И в Квебек се намира свястна работа, ама с много късмет. По принцип не се намира. При познатите ми в Монреал не мирише, ама ти обясни подробно каква е реалната ситуация на повечето места, където си търсила апартамент. И Монреал не е сив и мръсен на някои места, ама на повечето е. Явно колкото и да остареят някои кучета не спират с лицемерните изказвания.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

ivandi написа: Аз пък се чудя на тия, които казват на черното бяло, за да изглеждат велики (или по незнам к'ва си причина). От хората, които познавам тук, всички имаме свястна работа, свестни "собствени" жилища и свестни коли. Само дето никой не казва на черното бяло. Реалността е такава каквато е и да се пишат измислици по форумите е просто смешно. И в Квебек се намира свястна работа, ама с много късмет. По принцип не се намира. При познатите ми в Монреал не мирише, ама ти обясни подробно каква е реалната ситуация на повечето места, където си търсила апартамент. И Монреал не е сив и мръсен на някои места, ама на повечето е. Явно колкото и да остареят някои кучета не спират с лицемерните изказвания.
Ako на това да не гледаш през черни очила, му се вика "розови очила" или ЛИЦЕМЕРИЕ, значи отговарям на определенията ти.
Като гледам, си съгласен с мен за гр. Квебек (едно време не беше, но нямам време да се ровя из архивите за твои и на жена ти цитати, а сега голям защитник се извъди, та Квебек стана "център на просветата"). За Мтл не виждам също в кое ЛИЦЕМЕРНИЧА, след като съм описала доста отрицателни неща и директно правя сравнение с Квебек. Но това, че има минуси, не значи, че няма плюсове! И те не са малко!
Явно отколешната любов на вашето семейство към мен :wink: не ти позволява да четеш безпристрастно мненията ми.
Хайде бъдете живи и здрави! Това, че сте доволни от постигнатото, е супер, но не убеждавайте другите, че само то е хубавото!

:beer:
Обичам да преча
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

anito написа: Като гледам, си съгласен с мен за гр. Квебек (едно време не беше, но нямам време да се ровя из архивите за твои и на жена ти цитати, а сега голям защитник се извъди, та Квебек стана "център на просветата").
:shock: :shock: :shock:

Анито, на мен мнението ми за града не се е променило от първия ден и едва ли нещо може да го промени. Особено пък защитник. Ще ме умориш от смях. И не аз съм се съгласил с теб, а явно ти с мен. Само не казвай, че навремето не си виждала същите тези проблеми за които написа по-горе. Но това не ти пречеше да разправяш, че няма такива работи и същите тези неща, които аз разправях тогава са плод на болно въображение. Аз на това му викам лицемерие, пък ти го наричай както си искаш.

А и нищо лично. Дори не съм те виждал, така че не мога да имам някакво лично отношение на база форумни разпри.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ivandi написа:Анито, на мен мнението ми за града не се е променило от първия ден и едва ли нещо може да го промени.
най ме е страх от хора, които не могат да си променят мнението :P

Я кажи какво по-точно ти е мнението за града, че да го сравним с първите ти постинги по въпроса (аз като жива памет на тоз форум :twisted: )
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

ivandi написа: И Монреал не е сив и мръсен на някои места, ама на повечето е.
Ти пък кога успя да ги видиш повечето места? Аз след 5 години и половина не мога да твърдя това, а за теб не знам...
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Какво сте го захапали Кебека-града - ако има хубави анцузи и пясъчна коприна - супер си е града. :D :D

Като чуя за там и тръпки ме побиват. Иначе за екскурзия става, ама за живеене си е е..ло майката. Само най-твърдоглавте оцеляват, ама верно оцеляват, не живеят нормален живот.
Иванди, какви са тези свестни работи, дето всичките ги имате, пък те не се намирали, само с незнам си какъв късмет. Големи късметлии всичките около вас.

П.С. Успяхте ли да си закупите поне втори компютър, за трети и дума да не става!
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

mama_kenga написа:Какво сте го захапали Кебека-града - ако има хубави анцузи и пясъчна коприна - супер си е града. :D :D

Като чуя за там и тръпки ме побиват. Иначе за екскурзия става, ама за живеене си е е..ло майката. Само най-твърдоглавте оцеляват, ама верно оцеляват, не живеят нормален живот.
Иванди, какви са тези свестни работи, дето всичките ги имате, пък те не се намирали, само с незнам си какъв късмет. Големи късметлии всичките около вас.

П.С. Успяхте ли да си закупите поне втори компютър, за трети и дума да не става!
Май забрави за пласмасовите обеци.

Просто ако не мога да намеря такива да си купя и ще трябва да се местим. Няма как, без тях няма да ми е НОРМАЛЕН живота.

Какво значи да оцеляваш, а какво значи нормален живот?
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Аватар
stanli
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Дек 26, 2003 5:35 am
Местоположение: Quebec, Canada

Мнение от stanli »

mama_kenga написа: Само най-твърдоглавте оцеляват, ама верно оцеляват, не живеят нормален живот.
Може ли ако обичаш, да ми дадеш определение за нормален живот, според твоите разбирания. И ми е много интересно, на каква база са твоите изводи.
На най-важните житейски кръстопътища няма никакви пътни знаци!
chinois

Мнение от chinois »

Мама Кенга е способна с един само постинг да обедини всички българи от Квебек-сити. :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор