Остров Perrot

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Aбе хора , четете всички мнения , ,,набута ,, го Ира.......
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Определено мисля, че за хора дето ще се установяват в Монреал, да се заселят в къща на този остров е много добро решение. Илюзия е да се мисли, че може да се мине поне без 1-2 коли в семейството и трябва да се работи нещо в обхвата на пешеходеца или градския транспорт.

По-заможните бели канадци често пътуват ежедневно до съседни градчета или по-далечни квартали с добра репутация. Важните фактори са такива като престъпност, кои са съседите, тип строителство, уреденост, спокойствие и тишина, гледка. Цените на имотите, примерно в Калгари, се отличават в пъти между отделните райони - явно има защо.
Макар всичко да е въпрос на вкус.
Честито на новодомците, и дай боже всеки му! :beer:
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

7George написа:..Илюзия е да се мисли, че може да се мине поне без 1-2 коли в семейството ...
:beer:
Ако живееш наблизо до редовен транспорт, магазини, болница - определено става и без кола (първите 2 години в Канада не сме имали кола и не сме усетили липсата и).

А за собствениците на къщи - определено поне една кола ще бъде от полза. (аз лично не познавам някои да си е купил къща а да няма кола :beer: )

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

кои ми казва че без кола е гот в Ка ,че го плюнем като наи-долен льжец.без кола си пьлен фактап.слезте на земята и гледаите реално на нещата
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Що бе Жоре, колата си е голямо удобство, ама може да се живее и без нея. Човекът по-горе е писал - ако си близо до магазини, транспорт и т.н.
Преди време някой беше казал, че мястото, където живее, е на 3 км от най-близкия магазин - тук вече колата е необходимост.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Е, за малко може, ама това е голяма случайност - работа, магазини и всичко друго да ти е близо. В някое градче става.
Ами ако си смениш работата или къщата, какво ще правим? Не дай си боже и линейка да чакаш и да не можеш да закараш болния в спешното?
Ще трябва да пазаруваш от по-скъпите близки магазини. Вечер на гости - само с такси ли? Автобусът до Ед е по-скъп даже за сам човек от бензина на колата. А в промишлените зони тука няма даже и тротуари... На много позиции не те взимат ако нямаш книжка, пък и става ли се час по-рано и да висиш по спирките в студа.. Остави тая работа.
А как бих пътешествал по нашата и вашата прекрасна провинция това лято без кола?
Не мисли че съм се обездвижил с колата - правя си редовни разходки пеша и велосипед си имам също.
Ама всеки трябва сам да си почуства нуждата от собствено возило. :D
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Мен не ме бива много за шофьор и затова не са ми такава тръпка колите, но ако питаш мъжа ми.. :wink: Няма да ни бъде дълго и нас без кола. Дотук 6 месеца обаче сме ок. Разходките бяха в рамките на града - има какво да се види, много от интересните и достъпни с гр.транспорт места още не сме имали време да обиколим. Но, да, признавам, и аз си правя планове за другото лято как ще се метнем на колата и ще ходим насам-натам, живот и здраве.. :beer:
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

7George написа:Илюзия е да се мисли, че може да се мине поне без 1-2 коли в семейството и трябва да се работи нещо в обхвата на пешеходеца или градския транспорт.
И какво става като ти се счупне колата, а няма никакъв градски транспорт, какъвто е случая на този остров?
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Марк, ако си купиш къща в централната част на Монреал - близо до шопинг центрове, болници и заведения, то ти би трябвало мнооооого да си успял, защото даже скромните къщи в Cote Saint-Luc, например, започват от 400к и нагоре...А същата такава къща, че и не толкова скромна на същия този остров Perrot струва не повече от 250к - има разлика, нали така :)
А иначе, ако има проблем с колата и ако тя е една в семейството - качваш се на влака, който е алтернатива на метрото там - има твърдо разписание, стигаш до същия този Cote Saint-Luc за 30 минути...
Такива ми ти същини:)
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

bibco написа:Марк, ако си купиш къща в централната част на Монреал - близо до шопинг центрове, болници и заведения, то ти би трябвало мнооооого да си успял...
Ами може и да съм :"))

За хората, които не са били в Монреал досега - става и без кола, ако си нормален човек и ако си близо до основните места .
Доказано е. Колата е удобство, това е безспорен факт, но за новодошли не винаги е постижима веднага.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Абе как без кола бре хора! Нали ще искаш да отидеш за риба, на къмпинг, до щатите, да си видиш приятелите в градовете наоколо и т.н... 21век сме все пак...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

fe_ya написа:И какво става като ти се счупне колата, а няма никакъв градски транспорт, какъвто е случая на този остров?
предлагам ти просто решение: 2 коли.

аз съм близо до спирка на 3 автобуса , магазин и депаньори - 150 м от къщи.
обаче не ме кефи да се возя на градски транспорт (ако се наложи го правя, но не ми е приятно)

няма нужда да си баровец, за да имаш 2 коли.
съвсем здрави и прилични коли се продават на цена 2-3-4'000 долара, ако имаш късмет и по-малко.
на мен бензина да ходя на работа и обратно ми струва колкото месечната карта горе долу.
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

А какво пропърти, в центърра на Монтреал, могат да купят 600-700000 долара?
Наздраве
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

AlexAA написа:А какво пропърти, в центърра на Монтреал, могат да купят 600-700000 долара?
Наздраве
Някой беше споменал че "белите" Канадци не живеели в центъра ....

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Публикувай отговор