Остров Perrot

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

IRA написа:Това дето си го нарисувал ферма ли преставлява?
На мъжа ми предишната фирма няколко кондота построиха , от тях една сграда беше така да се каже дървена, ами с дървени греди беше. Това носещи елементи от талашит нещо не си го представям. :roll:
Смесен с високоустойчиви лепила ... повече ще издържи от дървото.

Не знам защо някой хора си мислят че тукашните строителни материали не струват ... те са го сметнали хората преди да го пуснат на лентата за производство.

Само не ми казвайте че в БГ е по-хубаво строителството сега ...

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

В Роната ги има тези греди, дето разправя секси пича, рамка от талаш и посредата кухо. Около 10х10 инча. Бе много го ползват талашита. :twisted: http://www.lpcorp.com/ijoists/ijoists.aspx
Let it go...
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Изображение

Изображение

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Никъде не казвам че строителството в България е по-добро в момента или колко е лошо тук. :roll:
Стана ми странно защото това което съм виждала до сега тук било с дървени летви. Отделно, че в момента строят достта бетонови сгради. Това с високоустойчивите лепила ще струва повече от дървото и по всяка вероятност ще носи друго наименование, няма да е талашит.

п.с. Гредите престваляват ферма с дървени пояси и ребра между тях, това е носещата част, другото е само пълнеж от талашит ,който са сложели вместо дървени диагонали. Дефактом пак дървото носи. Явяват се като второстепени греди или ребра, които стъпват върху главните носещите греди, който са си дървени. Не са главни носещи елементи.
Аз под талашит си представих , че всичко е само талашит или ферма изцяло от талашит . А това си е дърен профил с талашитено стебло, то там повече не ти е нужно. Тея не съм виждала да ги ползватза кондо.
Последно промяна от IRA на Пет Сеп 21, 2007 4:23 pm, променено общо 3 пъти.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Ира, рези са други греди. Онези са рамка от 4 талашитени стенички, които оформят голяма носеща греда. Довечера ще ходя до рона и ще гледам да ги щракна, ако не е тъмно вече.
Let it go...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ивет, снимай ги ако можеш. ще са интересни да се видят. Ние работим по-лукзосни сгради и такива чудеса не съм виждала.
На мен това не ми харесва, честно казано много евтина работа ми се струва. Прилича ми на хамбар. Сега се сетих, че май като съм пътувала в околностите на Монреал съм виждала някакви 3 етажни хамбари, който може би са кондота. Сигурно там ги ползват тия греди.
Не случайно луксозните сгради ги правят бетонови. На Уест Mаунт в момента има няколко строежа и там лискат едни бетони, че дори и стените ги правят такива. Направо бункери строят.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Абе интересни хора има , стига с тия бетони бе , лискат ама къде , там може и платина да лискат хората , но за масого брата- картон , при по-добър случай - дърво и толкоз :lol:
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Дървото, Странджа има свойството да изсъхва. А изсъхвайки, то се посуква - променя си геометрията. Представете си какво става с една нова къща, която в конструкцията си има не добре изсъхнали дървета - греди. Аз дъм виждал такава - стените се кривят, таваните - също. Иначе съм съгласен, че е по-топло в дървените къщи, но хайде - ако тухлената е направена правилно и тя би трябвало да е топла!
Някой беше казал че най-важното е земята под къщата - ето с това съм абсолютно съгласен! Едно е да имаш къща с просторен двор в Westmount, друго е същата къща с този двор да е в Ille Perrot - цената е в пъти различна, нали така? Спор няма - въпросът е какъв да е компромисът? Или живееш "на село" и пътуваш всеки ден по час до работата си и обратно - или се гъчкаш под наем в емигрантските "общежития". Третия вариант - просто си живееш там, където ти харесва и не те интересува какво мислят за мястото пишещите в bg canada тарикати. Но идеята беше да се съберят мнения за същия този остров Ille Perrot.
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

Само да вметна, че това, което показвате са joists а не beams - това са две различни неща.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Бибkо , моята мисъл е , че колкото и да ни се искат тухлени къщи , няма и тва е , другото е чесане на езици :wink:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

има бе, в нашио квартал едни българи си купиха терен и построиха истинска бг къща на три ката :)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

E колко излезе масрафа?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Странджата написа:Бибkо , моята мисъл е , че колкото и да ни се искат тухлени къщи , няма и тва е , другото е чесане на езици :wink:
Къде набута тухлите в цялата работа не знам. Аз лично смятам тухлите за отживелица вече. Иначе има тухлени къщи на по 100 години, който иска може да си вземе. Предишният триплех в който живеех стените бяха тухлени, тухлите не бяха облицовъчни само. Гипсокартона за вътрешни преградни стени за мен си е идален.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

За тухла спомена автора на темата , по логичният въпрос е - Къде набута Уестмаунт в цялата работа ?:shock:
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Странджа, Уестмаунт го "набутах" като пример, че един и същи имот там и в Ile Perrot имат различна стойност - мноооого различна, и считам, че си съгласен.
Кримон - къде е този ваш квартал? Искам да я видя тази българска къща :)
Публикувай отговор