Хранителни помощи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Хранителни помощи

Мнение от analgin »

lucio написа:Здравейте!Бях чел преди известно време,че има места във всеки квартал,където може да се запишеш и да получаваш хранителни помощи.Ще се радвам,ако някой ми даде повече информация.Благодаря!
За това ли си дошъл в Канада????
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Абе Лучио, вземи да кажеш къде живееш, а!!
Това ме напомня за оня евреин дето се молил всеки ден на господ да спечели джакпота на тотото. Накрая господ не издържал и му казал- "Що не пуснеш един фиш първо, да ти *** майката".

А за фуд банките мога да кажа само добри неща. Аз като бях студент съм вземал храна от там (веднъж на всеки 3 месеца). Живеехме на една стипендия с жената. Абе всички знаете как е в началото.
BTW, дават пуйка за Великден и Коледа. Ех, кви купони съм правил..

Наздраве
lucio
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 6:30 pm

Мнение от lucio »

Предлагам да я оставим тая тема на мира,щото виждам,че други търсещи помощи няма.За любопитните ще кажа само,че живея в Монреал(то се подразбира) и нито веднъж не отидох да взема хранителни помощи.А за обидилите се -пояснявам:не съм нарекъл никого вълк(просто някой случайно е разпознал себе си).А колкото до мен-доста усилия ми костваха да пусна темата,а много повече да не стигна до въпросните места.А,и още нещо:мислите ли,че съм дошъл тук заради авантата "хранителни помощи"?!
sashka
Мнения: 187
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 4:21 am
Местоположение: Montreal

Мнение от sashka »

Съжалявам, че виждам темата толкова късно. Ето два адреса:

4755 Acorn /corner of 604 de Couracelle/
tel. 514 937 93 17
Opening Hours 9:00-3:00
Food: Tuesday and Friday 9:00-11:30

на този адрес дават сравнително добри продукти 1 път на две седмици.

2121 Oxford/at the Maisonneuve/
TEL.514 483 4680 OR 514 484 1471

Това се намира в NDG.

Колкото до изказвания от рода "за това ли си дошъл в Канада? " просто нямат място за коментар. Няма нищо срамно докато човек се окопити в началото да взима хранителни помощи особено ако е семейство с деца. Не всички пристигат с пачките от БГ, ама болшинството в този форум забравят от къде са тръгнали и колко им е коствало за да си стъпят на краката. Или можеби при тях късмета е заработил и са забогатяли много бързо в провинция Квебек.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

sashka написа:...Колкото до изказвания от рода "за това ли си дошъл в Канада? " просто нямат място за коментар. ...
Kaто се замисля аз, имат нужда от коментар, ама коментара няма да е приемлив за правилата на форума ....

А и тези "индивиди" няма да се променят, със или без коментар ...
абе май е най-добре без коментар, че да не си мислят че някой е забелязал какво са "сътворили" ...

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Хранителни помощи

Мнение от Mark »

lucio написа:Здравейте!Бях чел преди известно време,че има места във всеки квартал,където може да се запишеш и да получаваш хранителни помощи.Ще се радвам,ако някой ми даде повече информация.Благодаря!
http://ctr.concordia.ca/2003-04/nov_6/0 ... ndex.shtml

http://www.cam.org/~multicf/

6585, Côte-des-Neiges
Montréal (Québec)

Tél.:(514)733-0554
Fax:(514)733-2712

multicf@cam.org

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

lucio написа:Човек за човека е вълк(за жалост),ако има някой полза от тебе-ставаш,ако ли не-никой не те поглежда(камо ли да си в нужда).
Да считаме значи, че и тук някой е разпознал себе си. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Desy
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 11:55 am
Местоположение: Montreal -Cote saint luc
Обратна връзка:

Мнение от Desy »

Вече се убеждавам че във форума има гилдия на "професорите",които се мислят за всезнаещи и всеможещи :лол: ,сигурно ако ги попитаме и кардио операция ще ни обяснят как се прави ,без да са хирурзи и самолет как се кара ,без да са пилоти :Д В такива случаи когато някои пита ,просто му кажете ако знаете нещо или не вземаите коментари по въпроса.Не да се нахвърляте като подивели .И м сицк of everithing ,най вече от бг "единност"
"Дори и да загубиш битката ,важното е да спечелиш войната "
Публикувай отговор