Груб служител на Емплоа Кебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Mani
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 3:35 am
Местоположение: Varna-Montreal
Обратна връзка:

Груб служител на Емплоа Кебек

Мнение от Mani »

Агентът на съпругата ми е нелюбезна бих казал груба.Това се отнася и за хорарата на рецепцията.При молбата ни за смяна на агента ни отговориха че е почти невъзможно.Къде мога да се обърна за съдействие?
flash*
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 12:43 pm

Мнение от flash* »

Да не би да се казва Снежина, или нещо от сорта ? :evil:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ай стига бе .Преди 5-6 години имах вземане даване с една Снежина по фамилия Коен.Ако някой ме светне къде мога да срещна въпросната торба да и понаместя кокалите има яка почерпка от моя страна.Тая не е човек ,а изрод и ще съм много щаслив ,ако може да се срещнем на четири очи с нея без свидетели. :wink:
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

Виждам че и други са имали взимане даване с въпросната Коен. Опита се да ми провали вече намерена от мен работа преди 6 години. Обаче аз усетих какво става и имах записи на всичките ни разговори, отидох на място и пожелах смяна на агента проради некадърност, неспособност и нежелание да си върши работата със съответните доказателства и нещата бързо се уредиха.
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

И аз преди 1 седмица поисках да сменя агентката си /в CLE St.Mishel/, но и на мен така ми отговориха, че е невъзможно. Преди ставало, но от скоро вече не може. Тук всеки си прави каквото иска, 5 агента, 5 различни отговора ти дават за едно и също нещо, вече се убедих :evil:
Повода за ходенето ми беше- дали ще ми платят актуализационен курс /4 месечен/ за инфермиер оксилиер, но категорично отказаха , хем 2 пъти ходих понеже разбрах ,че други агенти го плащат. Но обяснението беше, че от миналата година са "орязани" много курсове и още ще махали за напред.
Гадно, ма кво да се прави, аз така или иначе курса ще изкарам с тях или без тях, но са некадърни :evil:
Успех на всички с агентите.
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Сменяш квартала, сменяш и агента. :D
Сменяш провинцията, сменяш и проблемите. :lol:
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Smart Dust написа:...Сменяш провинцията, сменяш и проблемите. :lol:
От трън - на глог :beer: :lol:

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

a biхте ли казали нещо повече за тез агенти че ми стана интересно- те какво правят и какъв е кярът от тях?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

sasho71 написа:a biхте ли казали нещо повече за тез агенти че ми стана интересно- те какво правят и какъв е кярът от тях?
Нищо не правят и няма кяр от тях, но трябва да имаш такъм агент за да ползваш услугите на бюрото по труда.
В повечето случай само пречат. :lol:
Аватар
Mani
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 3:35 am
Местоположение: Varna-Montreal
Обратна връзка:

агент

Мнение от Mani »

Когато поискам да присъствам на среща заедно със съпругата си получавам категоричен отказ.
Имам ли право на присъствие и мога ли да записвам разговора ( доколкото го има)
Мисля че трябва да има омбудсман към всяка служба.Става въпрос за бюрото зад WAL MART на Жан Талон и Декари.
Агентът тоест тя се казва Франсин Кая
Ако има още недоволни може да се обединим.Не си плащам данъците за такава като нея.Ще си гоня интересите до дупка и така трябва.
Maman
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Мар 28, 2004 10:23 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia obl.
Обратна връзка:

Мнение от Maman »

Saprugat mi ima sashtiat problem no ne sam sigurna za imeto shte pisha po-kasno! Otkazala na govori na angliiski a toi ne govori dobre frenski i ne se razbrali, poiska da y smeni s niakoi koito govori angliiski no ne mu razreshiha!
Blagodaria na vsi4ki vas 4e vi ima i ste tolkova gotini!!!
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Jim »

Незнанието на езика не се приема за грубост. По принцип всички агенти са любезни, но в много от случаите може да ви откажат финансиране за дадени курсове, учебни програми, стажове или транспорт.

До голяма степен от вас самите зависи да успеете да ги убедите в нуждата от определен курс, можете да се самофинансирате, после отивате с квитанцията в CLE и ги поставяте пред свършен факт, настоявайки любезно за възтановяване на направените от вас разходи.

Изглежда правителството на Жан Шаре се опитва да направи някакви икономии от парите за помощи и преквалификация, така че много от служителите отказват финансиране, понеже точно такива са заповедите от началниците им. Затова пак ви съветвам - бъдете наистина убедителни, опитайте се да накарате агента ви да ви стане "съучастник" или симпатизант и да ви издейства пари - дори и когато средствата за дадена програма са блокирани.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Аз не зная как ще стане този номер да се самофинансираш и после да ги поставиш пред свършен факт. На мен също вчера ми отказаха финансиране като изтъкнаха абсолютно глупава причина и мога да ти кажа, че по-убедителна от това не можеше и да бъда. Но агентката каза, че не можеш да се самофинансираш. Ако си приет да учиш в някаква програма и те са ти отказали финансиране трябва да минеш на prêt et bourse, просто нямаш друг избор и не можеш да ги поставиш пред свършен факт. Поне на мен така ми обясниха в нашето CLE, не знам ако в другите е различно. Моята агентка също беше много груба и само дето не ме изтика през вратата и я трясна след мен.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Jim написа:...

До голяма степен от вас самите зависи да успеете да ги убедите...
50% вярно, 50% зависи от агента и от фамилната ситуация.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Mani
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 3:35 am
Местоположение: Varna-Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Mani »

Сигурен съм че има начин да се повдигне въпроса на по високо ниво
Публикувай отговор